کد خبر: ۱۷۳۹۰ - تاریخ خبر: ۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۲/۳۰

قیمت پایه سهام دولتی در دو شرکت بیمه‌ای مشخص شد

قیمت پایه سهام دولتی در دو شرکت بیمه‌ای مشخص شد

قیمت پایه سهام دولت در شرکت‌های عمران و مسکن سازان ایران، بیمه اتکایی امین و بیمه البرز مورد تصویب هیات واگذاری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سیصد و چهل و یکمین جلسه هیات واگذاری با حضور تمامی اعضا در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد. در ابتدای این جلسه سازمان خصوصی سازی به عنوان دبیرخانه هیات واگذاری حسب تاکیدات قبل هیات نسبت به ارائه گزارش عملکرد سازمان خصوصی سازی در سال 1396 اقدام کرد.

بر اساس این گزارش عملکرد، ارزش قیمت گذاری های مصوب از سوی هیات واگذاری در سال 1396 در مقایسه چهار سال گذشته فزونی داشته و بالغ بر حدود 18 هزار میلیارد تومان اعلام شد که از تمامی سنوات سه سال قبل بالاتر بوده است.

همچنین ارزش بنگاه‌های آگهی و عرضه شده از این میزان قیمت‌گذاری، حدود 14 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و مجموع بنگاه‌های واگذار شده نیز به مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است.

بر اساس این گزارش مجموع بنگاه‌های مصوب سال 1396 شامل 404 مورد بوده که از این تعداد 14 درصد بنگاه‌ها شامل 56 مورد منجر به فروش، 7 مورد انحلال، 24 مورد خروج از لیست و 317 مورد نیز به سال 1397 منتقل شده است.

همچنین در این گزارش عنوان شد در دولت دوازدهم تمامی واگذاری‌ها مشتمل بر 100 درصد کل واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی واگذار شده است، در حالی که این میزان در قبل از دولت یازدهم فقط 18 درصد مجموع واگذاری‌ها بوده است و در دولت یازدهم این نسبت به 67 درصد رسیده است. مجموع این ارقام نشانگر توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم به خصوصی سازی واقعی است.

بر این اساس اعلام شد در سال 1396 در تداوم شیوه سنوات گذشته در دولت یازدهم و دوازدهم هیچگونه رد دیون به مفهوم انتقال مستقیم سهام متعلق به دولت به متقاضیان و طلبکاران یا اشخاص شبه دولتی انجام نشده است.

سازمان خصوصی سازی در این جلسه نیز گزارشی از میزان پیشرفت طرح ساماندهی سهام عدالت به هیات واگذاری ارائه کرد. سپس فهرست واگذاری‌های وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای درج در واگذاری‌های سال 97 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر این اساس تصمیمات لازم برای فهرست موارد مشمول واگذاری این دو وزارتخانه مورد تصمیم واقع و مقرر شد در بخش آب و آبفا کشور کمیته ای با مسئولیت وزارت نیرو عهده دار طراحی جهت آماده سازی و ایجاد ساختارهای لازم به منظور واگذاری بنگاه‌های این بخش شود.

در حوزه وزارت جهاد کشاورزی نیز مقرر شد سیلوهای وابسته به شرکت‌های بازرگانی دولتی به صورت جدای از شرکت‌های غله مناطق کشور واگذار شود و واگذاری آنها با اولویت سیلوهای منفک از شرکت‌های غله آغاز شود.

همچنین در این جلسه قیمت پایه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مصوب شد و مقرر شد تا حداکثر پایان تیرماه آگهی شود.

در ادامه جلسه نیز قیمت پایه سهام دولت در شرکتهای عمران و مسکن سازان ایران و بیمه اتکایی امین و بیمه البرز مورد تصویب قرار گرفت.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل