کد خبر: ۱۷۳۸۰ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۲/۲۹

ایران بهترین مسیر صادرات کالاهای قزاقستان
وزیر اقتصاد قزاقستان عنوان کرد :

ایران بهترین مسیر صادرات کالاهای قزاقستان

وزیر اقتصاد قزاقستان در دیدار با شریعتمداری وزیر صنعت گفت: موقعیت جغرافیایی ایران و عدم دسترسی قزاقستان به آب های آزاد، اقتصادی ترین مسیر برای صادرات کالاهای قزاقستان از طریق ایران است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که به قزاقستان سفر کرده بود، در حاشیه اجلاس بین المللی اقتصاد (آستانه فروم ) با بخیت جان ساگینتایف نخست وزیر قزاقستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، محمد شریعتمداری با ارائه گزارشی از بررسی و مراحل تحقیق دو ساله کارشناسان ایرانی برای آماده سازی امضای موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: امید است از این پس سطح روابط اقتصادی ایران و کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا رشد و توسعه پیدا کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت آمادگی متخصصان ایرانی را برای همکاری در صادرات خدمات فنی و مهندسی اعلام کرد و خواستار رسیدگی برای مشکل روادید اتباع ایرانی شد.

نخست وزیر قزاقستان هم با اشاره به سابقه تاریخی و همسایگی ایران خواستار استفاده از ظرفیت های ایران در همکاری های حمل و نقلی، کشاورزی و انرژی شد.

محمد شریعتمداری همچنین در ملاقات با تیمور سلیمان اف، وزیر اقتصاد ملی قزاقستان، امکانات و همکاری های اقتصادی و بانکی دو کشور را بررسی کرد.

وزیر اقتصاد ملی قزاقستان هم با اشاره به امضاء موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: موقعیت جغرافیایی ایران و عدم دسترسی قزاقستان به آب های آزاد، بهترین و اقتصادی ترین مسیر برای صادرات کالاهای قزاقستان از طریق ایران است.

تیمور سلیمان اف افزود: مطلعیم ایران از سابقه توان علمی و تحقیقاتی فراوانی برخوردار است و دو کشور ایران و قزاقستان می توانند در زمینه فعالیتهای علمی و آموزشی همکاری خوبی را در پیش گیرند.

اجلاس بین المللی اقتصاد (آستانه فروم) که از مهمترین رویدادهای اقتصادی است، در پایتخت قزاقستان آغاز شد؛ در حاشیه این اجلاس موافقت نامه ترجیحات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا توسط معاونان نخست وزیران این اتحادیه و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران امضا شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل