کد خبر: ۱۷۳۷۵ - تاریخ خبر: ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۲/۲۹

رشد اقتصادی چین در سه ماه دوم ۶.۷ درصد برآورد شد
مرکز اطلاعات دولتی چین اعلام کرد :

رشد اقتصادی چین در سه ماه دوم ۶.۷ درصد برآورد شد

مرکز اطلاعات دولتی چین اعلام کرد که انتظار می رود رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم امسال در حدود ۶.۷ درصد باشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، مرکز اطلاعات دولتی چین اعلام کرد که پیش بینی از رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم سال جاری میلادی تقریبا 6.7 درصد است. البته نرخ رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی 6.8 درصد ثبت شده است.

مرکز اطلاعات دولتی چین یک اتاق فکر رسمی است و وابسته به کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی این کشور که آژانس برنامه ریزی اقتصادی رده بالای چین است، محسوب می شود.

این مرکز همچنین نرخ تورم مصرف کننده در چین را در سه ماه دوم تقریبا 2 درصد پیش بینی کرد و نرخ تورم قیمت تولید کننده را در حدود 3.8 درصد برآورد کرد. مرکز اطلاعات چین اعلام کرد که انتظار می رود صادرات بر پایه ارز دلار در سه ماه دوم به تقریبا 8 درصد افزایش پیدا کند و واردات در حدود 10 درصد رشد داشته باشد.

این مرکز به دولت چین پیشنهاد داد که انعطاف پذیری در سیاست اقتصادی کلان را حفظ کند و بطور فعال به تنش های تجاری میان ایالات متحده و چین بمنظور اطمینان حاصل کردن برای توسعه یکنواخت و سالم اقتصادی بیشتر چین بپردازد.

این نهاد دولتی چین اعلام کرد که برآورد می شود تولیدات صنعتی این کشور به تقریبا 6.6 درصد در سه ماه دوم امسال افزایش پیدا کند و رشد سرمایه گذاری دارایی ثابت به حدودا 7.2 درصد جهش یابد و قیمت های خرده فروشی هم تقریبا 10 درصد افزایش نشان دهند.

بر همین اساس، دولت چین رشد تولید ناخالص داخلی این کشور را در سال جاری میلادی در حدود 6.5 درصد هدف گذاری کرده که این رقم برای سال 2017 میلادی 6.9 درصد بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل