کد خبر: ۱۶۲۰۰ - تاریخ خبر: ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۲/۱۸

موسسات غیرمجاز ۲۵درصد سهم بازار پول را به خود اختصاص داده‌اند
یک کارشناس بانکی گفت

موسسات غیرمجاز ۲۵درصد سهم بازار پول را به خود اختصاص داده‌اند

کارشناس بانک گفت:در حال حاضر ۲۵ درصد سهم بازار پول در اختیار موسسات غیرمجاز بانکی است و دولت درصدد ساماندهی این موسسات است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،هادی حق‌شناس با بیان اینکه ساماندهی موسسات غیرمجاز یکی از اقدامات مثبت دولت  است، اظهار کرد: در حال حاضر  25 درصد سهم بازار پول در اختیار موسسات غیرمجاز بانکی است و دولت  درصدد ساماندهی این موسسات است.

وی ادامه داد: هرگاه بانک مرکزی با سیاست‌های پولی و انقباضی درصدد تنظیم نرخ تسهیلات و سپرده‌های بانکی حرکت کرد، متأسفانه موسسات غیرمجاز این سیاست‌ها را در راستای منافع خود خنثی کردند.

این کارشناس بانکی با بیان اینکه فقدان یک سیاست پولی کارآمد در بازار ارز از عوامل تلاطم در این بازار به حساب می‌آید، تصریح کرد: حدود یک‌میلیون و 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد و از سوی دیگر بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات مشکل نقدینگی دارند؛ بنابراین ساماندهی موسسات غیرمجاز یکی از ملزومات بانک مرکزی است که بتواند بازار پول را کارآمد کند.

به گفته حق شناس، رویکرد اصلی بانک مرکزی در فرآیند ساماندهی موسسات، محافظت و مراقبت از منافع سپرده‌گذاران خُرد و پرهیز از رویکرد‌های غیراصولی استوار است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل