کد خبر: ۱۶۱۶۳ - تاریخ خبر: ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۲/۱۶

نگاهی جزیی تر به معاملات بازار سرمایه در فروردین ماه

نگاهی جزیی تر به معاملات بازار سرمایه در فروردین ماه

آمار داد و ستدهای بازار سهام در فروردین ماه نشان می دهد سهم معاملات آنلاین از کل معاملات نرمال بیش از ۳۴ درصد بوده و در اولین ماه سال ۹۷، از ۱۰۵ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۳ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند که این میان کارگزارهای بانکی سهم عمده ای در خرید و فروش ها بر عهده داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،جزییات آمار و اطلاعات خرید و فروش سهام از سوی کارگزاری ها در فروردین ماه 97 نشان می دهد 5 شرکت کارگزاری 28 درصد از کل ارزش معاملات را در فروردین ماه انجام داده اند که در این میان دو کارگزاری بانکی « بانک سپه و بانک انصار» در مجموع بیش از 13 درصد از ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند.

بر این اساس، شرکت های «کارگزاری مفید با 7.98 درصد، کارگزاری بانک سپه با 7.04 درصد، کارگزاری بانک انصار با 5.86 درصد، کارگزاری امین آوید با 3.64 درصد و کارگزاری آبان با 3.57 درصد» در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

از سویی دیگر، 41 درصد از کل معاملات الکترونیکی تالار شیشه ای در 5 کارگزاری انجام شده که به ترتیب کارگزاری های «مفید با 23.44 درصد، آگاه با 7.42 درصد، فارابی با 3.81 درصد، بانک کشاورزی با 3.33 درصد و مبین سرمایه با 2.97 درصد» رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند. همچنین از کل معاملات، بیش از 11 هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده که 27 درصد کل خرید و فروش است.

ارزش کل خرید و فروش

در عین حال، ارزش کل خرید و فروش بورس در فروردین ماه، بیش از 41 هزار میلیارد ریال بوده که ارزش خرید و فروش خُرد و بلوک معادل 79.41 درصد کل معاملات در آمارها ثبت شده است. افزون بر این ارزش خرید و فروش عمده 0.44 درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی 20.1 درصد از کل معاملات را در این اطلاعات آماری به خود اختصاص داده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل