کد خبر: ۱۶۱۳۲ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۲/۱۵

با ارزش‌ترین صنایع بورس در فروردین ماه ۹۷

با ارزش‌ترین صنایع بورس در فروردین ماه ۹۷

آمار معاملات بورس در فرودین ماه سال جاری، نشان می دهد که ۳ صنعت «محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای» با ارزش ترین گروه های تالار شیشه ای بوده اند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، تعداد 2 میلیون برگه به 2481 میلیارد ریال در بازار اوراق بدهی در فروردین ماه، مورد مبادله قرار گرفت.

صندوق های سرمایه گذاری

بر اساس این گزارش، در دوره یک ماهه ابتدایی سال جاری،  تعداد 170 میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از 1734 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با 277 درصد رشد و 246 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال 96 همراه شد.

P/E فرودین ماه

گفتنی است نسبت (P/ E) بازار در اسفند ماه برابر با 6.41 مرتبه بود که 43 شرکت دارای پیش بینی سود صفر یا منفی بوده اند که در محاسبات لحاظ نشده اند. از سویی دیگر، در  اسفند ماه 96 به دلیل عدم الزام ارایه پیش بینی سود شرکت های واقع در صنعت سرمایه گذاری ها، 17 شرکت فعال در این گروه در گزارش وارد نشد و بنابراین، نسبت قیمت به عایدی (P/ E) محاسبه شده بر مبنای ارزش بازار 283 شرکت معادل 3.618.809 میلیارد ریال و سود پیش بینی شده بیش از 564.771 میلیارد ریال است.

ارزش بازار صنایع

همچنین در اولین ماه از بهار بررسی صنایع از نظر ارزش بازار نشان می دهد که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن 27 شرکت و ارزش بازار 832 هزار میلیارد ریالی در رتبه اول قرار دارد،  فلزات اساسی با 541 هزار میلیارد ریال و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با 332 هزار میلیارد ریال رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

افزون بر این، 7760 میلیون سهم به ارزش 25824 میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی در فروردین ماه 97، در بورس معامله شد که به ترتیب حدود 39.70 و 29.38 درصد از کل معاملات را نشان می دهد.

تالارهای منطقه ای

این گزارش می افزاید: در اولین ماه از  سال جاری، بیشترین ارزش معاملات را بین تالار های منطقه ای به ترتیب تالار منطقه ای اصفهان با مبادله 703 میلیارد ریال،  تالار منطقه ای کرج با مبادله 405 میلیارد ریال، تالار منطقه ای یزد با مبادله 328 میلیارد ریال، تالار منطقه ای تبریز با مبادله 323 میلیارد ریال و تالار منطقه ای مشهد با مبادله 319 میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل