کد خبر: ۱۶۱۲۸ - تاریخ خبر: ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۲/۱۵

پیشنهاد حذف پیمان سپاری ارزی بورسی‌ها
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

پیشنهاد حذف پیمان سپاری ارزی بورسی‌ها

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: با شرایط فعلی ارز و سیاست های تازه، بهتر است شرکت های صادراتی بورسی الزامی برای پیمان سپاری ارزی نداشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محمدرضا پورابراهیمی درباره وضعیت بازار سهام در شرایط فعلی گفت: چند نکته در خصوص وضعیت بازار سرمایه تاثیرگذار بوده که می توان به سیاست های ارزی دولت اشاره کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، ادامه داد: انتظار این است در زمان تغییرات نرخ ارز، درآمدهای شرکت های دارای محصولات صادراتی مانند شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه ها با تعدیل مثبت روبرو شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: در سیاست های ارزی که دولت در پیش گرفته تفاوت فاحشی بین نرخ تعیین شده توسط دولت برای تسویه فروش های صادراتی با نرخ ارزر بازاری که شکل گرفته وجود دارد و به همین دلیل بخشی از تاثیرات منفی که در بازار سرمایه وجود دارد ناشی از سیاست های ارزی دولت است.

پورابراهیمی تصریح کرد: در حوزه شرکت های صادراتی باید زمینه فراهم شود تا شرکت های صادراتی بورسی بتوانند امکان واردات کالا و تجهیزات سرمایه گذاری و تهاتر کالا را داشته باشند. وی ادامه داد: اصلاح سیاست های ارزی برای تحقق درآمدهای واقعی شرکت های صادراتی بورسی بر رشد سودآوری و افزایش قیمت سهام موثر است و این موضوع به تقویت بورس منتهی می شود.

وی افزود: عرضه های بورس در شرکت هایی که نرخ تثبیت ارز برای آنها اعمال می شود به رانت در اقتصاد منتهی می شود به همین دلیل باید به شرکت های صادراتی بورسی اجازه داد که با نظارت دولت در خصوص ارز خود تصمیم گیری کنند و امکان واردات کالا و تجهیزات سرمایه گذاری و تهاتر کالا را داشته باشند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، ادامه داد: پیشنهاد می شود شرکت های صادراتی بورسی الزامی به پیمان سپاری ارزی نداشته باشند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل