کد خبر: ۱۶۱۱۲ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۲/۱۳

اوپک درباره قیمت‌ها بحث نمی‌کند
وزیر نفت کویت:

اوپک درباره قیمت‌ها بحث نمی‌کند

وزیر نفت کویت اعلام کرد اوپک در دیدار بعدی خود در ژوئن به ثبات بازار و کنترل اشباع عرضه و نه قیمت‌ها متمرکز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بخیت الرشیدی وزیر نفت کویت، در پاسخ به اینکه آیا اوپک به دنبال اظهارات ماه گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که این گروه را متهم کرده بود قیمت‌های نفت را به طور غیر واقعی بالا برده است، تولید خود را برای پایین بردن قیمت‌ها افزایش خواهد داد؟ گفت: ما به هیچ وجه درباره قیمت‌ها بحث نمی‌کنیم. ما به ثبات بازار و مدیریت مازاد عرضه که تاثیر بزرگی بر ذخایر در بازارهای جهانی دارد، متمرکز می‌شویم تا ثبات بازار برای تولیدکنندگان و مشتریان را تضمین کنیم.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر نفت کویت این اظهارات را یک روز پس از تلاش اعضای پارلمان کویت برای استیضاح وی مطرح کرد. رشیدی گفت: وی پیش از برگزاری رای عدم اعتماد در هفته آینده قصد ندارد استعفا کند.

از سوی دیگر خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، در گفت‌وگو با روزنامه اقتصادی عرب  زبان "الاقتصادیه" اعلام کرد تولیدکنندگان نفت جهان تا پایان سال 2018 به محدود کردن عرضه ادامه خواهند داد. با این حال بازارهای نفت را زیر نظر دارند و در صورت لزوم در برنامه‌هایشان تغییراتی صورت خواهند داد.

فالح گفت: قیمت‌های نفت از سوی بازار مشخص می‌شود و نوسان به نفع تولیدکنندگان یا مشتریان نیست.

کشورهای اوپک و غیر اوپک با هدف پایان دادن به اشباع عرضه جهانی و تقویت قیمت‌ها توافقی را از ژانویه سال 2017 برای محدود کردن عرضه به میزان 1.8 میلیون بشکه در روز به اجرا گذاشته‌اند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل