کد خبر: ۱۶۰۳۷ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۲/۸

قیمت نفت سبک ایران به مرز ۷۰ دلار رسید
در چهارمین ماه ۲۰۱۸؛

قیمت نفت سبک ایران به مرز ۷۰ دلار رسید

قیمت نفت خام سبک ایران در چهارمین ماه سال ۲۰۱۸ میلادی به مرز ۷۰ دلار برای هر بشکه رسید که بالاترین قیمت برای نفت ایران در سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 20 آوریل (جمعه، 31 فروردین‌ماه) با یک  دلار و 68 سنت افزایش به 69 دلار و 79 سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون، 65 دلار و 39 سنت برای هر بشکه بوده است.

میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران هم در دوره مورد بررسی یک دلار و 89 سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به 67 دلار و 56 سنت رسید. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون 63 دلار و 88 سنت برای هر بشکه بوده است.

میانگین قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نیز در هفته منتهی به 20 آوریل، به 69 دلار و 50 سنت رسید که نسبت به هفته قبل از آن، با یک دلار و 83 سنت افزایش همراه بود.

میانگین قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی‌آی هم در این بازه زمانی، یک دلار و  54 سنت افزایش یافت و به 67 دلار و 58 سنت برای هر بشکه رسید. در هفته مورد بررسی، قیمت نفت خام شاخص برنت با  2 دلار و 10 سنت افزایش، بشکه‌ای 73 دلار و 15سنت معامله شد.

میانگین قیمت نفت خام شاخص‌های دوبی و عمان نیز در دوره مورد بررسی به ترتیب یک دلار و  88 و یک دلار و  93 سنت برای هر بشکه افزایش یافت و هر بشکه 69 دلار و 26 سنت و 69 دلار و 30سنت معامله شد.

عوامل ژئوپلیتیک در خاورمیانه که ناشی از تنش‎ها به دنبال حملات هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه رخ داد، سبب افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی شد.

مطابق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، سطح ذخیره‌سازی تجاری نفت خام این کشور در هفته منتهی به 13 آوریل 2018 با یک میلیون بشکه کاهش به 427,6 میلیون بشکه تنزل یافت. کارشناسان دلیل اصلی این کاهش را افت واردات نفت خام آمریکا در هفته مذکور می‌دانند، به طوری که با کاهش روزانه 784 هزار بشکه به 9,7 میلیون بشکه در روز رسید.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل