کد خبر: ۱۵۹۹۷ - تاریخ خبر: ۱۱:۳ - ۱۳۹۷/۲/۵

رشد ۷ درصدی تجارت ایران و آمریکا در ۲ ماهه ۲۰۱۸

رشد ۷ درصدی تجارت ایران و آمریکا در ۲ ماهه ۲۰۱۸

مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۲ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۷.۵ میلیون دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در دو ماهه نخست سال جاری میلادی رشد 7 درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور که در ماه های ژانویه و فوریه سال 2017 بالغ بر 25.7 میلیون دلار بوده در مدت مشابه سال جاری میلادی به 27.5 میلیون دلار افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در دو ماهه 2018 با رشد 67 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده و به 20.4 میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ماه های ژانویه و فوریه سال قبل 12.2 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در ماه های ژانویه و فوریه امسال افت 47 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به 7.1 میلیون دلار رسیده است. واردات آمریکا از ایران در دو ماهه سال قبل 13.5 میلیون دلار گزارش شده بود.

ایران و آمریکا روابط تجاری قابل توجهی ندارند. ایران به لحاظ ارزش صد و سی و چهارمین مقصد صادرات کالاهای آمریکایی و صد و چهل و سومین تامین کننده کالاهای مورد نیاز آمریکا در دو ماهه نخست 2018 شناخته شده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل