کد خبر: ۱۳۸۸۵ - تاریخ خبر: ۱۰:۴ - ۱۳۹۷/۱/۲۹

هدف‌گذاری ایجاد یک میلیون شغل جدید
معاون رییس جمهور :

هدف‌گذاری ایجاد یک میلیون شغل جدید

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه هدف ما تولید بیکار بدهکار نیست، گفت: هدف اصلی ما ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در ۱۲ برنامه در سال جاری است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محمدباقر نوبخت عصر روز گذشته در جلسه مشترک با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی که در محل سازمان برنامه و بودجه برای بررسی محورهای تولید و اشتغال با موضوع اشتغال روستایی برگزار شد، ‌با اشاره به تسهیل در مراحل پرداخت وام‌های اشتغال، اظهارداشت: ما به دنبال پول‌پاشی نیستیم و هدف ما تولید بیکار بدهکار نیست، بلکه هدف اصلی ما این است که در سال‌ جاری بتوانیم یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی در 12 برنامه ایجاد کنیم.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که تا سال به نیمه نرسیده، گزارش‌های نوید بخشی از اشتغال به استحضار ملت ایران خواهد رسید. معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال نه یک انتخاب، بلکه ضرورتی گریزناپذیر است، گفت: مشوق و مبدع بحث اشتغال، مقام معظم رهبری هستند. ما در جلسه‌ای که در مورد آسیب‌های اجتماعی در خدمت ایشان بودیم، فرمودند که اشتغال به عنوان عامل اصلی کاهش آسیب‌های اجتماعی تلقی می‌شود.

همچنین، پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این جلسه،  گفت: تا تاریخ بیست وهشتم فروردین امسال، حدود 90 درصد اعتباراتی که به کمیته امداد امام خمینی (ره) در مورد اشتغال‌زایی تخصیص داده شده بود، جذب شد. وی افزود: برای حدود 140 هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد وام پرداخت شده و خوشبختانه همکاری بانک‌ها با کمیته امداد و مردم متقاضی وام خوب بوده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل