کد خبر: ۱۳۸۶۴ - تاریخ خبر: ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱/۲۸

توافق کاهش تولید نفت اوپک بازبینی می‌شود
وزیر نفت کویت:

توافق کاهش تولید نفت اوپک بازبینی می‌شود

وزیر نفت کویت اعلام کرد که نشست آینده اوپک در ژوئن، فرصتی برای بازبینی توافق کاهش تولید نفت خواهد بود اما این گروه تا پایان سال ۲۰۱۸ به کاهش تولید ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بخیت الرشیدی در حاشیه نشست نفت و گاز کویت به خبرنگاران گفت: اگرچه این موضوع در ژوئن مورد بحث قرار می‌گیرد اما تصمیم درباره تمدید یا عدم تمدید توافق کاهش تولید در سال 2019، تا اواخر امسال گرفته می‌شود.

اوپک به همراه 10 تولیدکننده خارج از این سازمان توافقی را برای محدود کردن عرضه به میزان 1.8 میلیون بشکه در روز با هدف کاهش سطح ذخایر و ثبات بازار به اجرا گذاشته تا سرمایه‌گذاری بالادستی برای تامین رشد پیش بینی شده تقاضا انجام شود.

عربستان سعودی و روسیه مذاکرات را برای گسترش اتحاد اوپک و غیراوپک هدایت می‌کنند.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک که در این رویداد حضور داشت نیز گفت: ذخایر نفت تجاری سازمان توسعه و همکاری اقتصادی به کمتر از 50 میلیون بشکه بالای متوسط پنج ساله کاهش یافته است؛ در حالیکه این مازاد حدود 340 میلیون تن در سال 2014 بود. انتظار می‌رود روند کاهش ذخایر در ماه‌های آینده ادامه پیدا کند.

محمد الرومهی، وزیر نفت عمان که به عنوان یک تولیدکننده غیراوپک در این توافق حضور دارد، هشدار داد این گروه نباید ماموریت خود را پایان یافته تلقی کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل