کد خبر: ۱۳۸۰۳ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱/۲۲

سهم بیش از ۲۴ درصدی مالیات بر ارزش افزوده در سبد مالیاتی کشور+جدول
طبق آمار بانک مرکزی ؛

سهم بیش از ۲۴ درصدی مالیات بر ارزش افزوده در سبد مالیاتی کشور+جدول

طبق آمار بانک مرکزی در یازده ماه اول سال گذشته، مالیات بر ارزش افزوده سهم ۲۴.۴ درصدی در سبد مالیاتی داشته که این رقم در سال ۹۵ در حدود ۲۱.۸ درصد بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،مالیات بر ارزش افزوده از جمله درآمد‌های دولتی است که طی چند سال گذشته و با سیاست افزایش سهم این مالیات، میزان قابل توجهی از سبد مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

بنا بر آمار منتشره از سوی بانک مرکزی طی 11 ماهه ابتدایی سال، 224 هزار و 900 میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده درآمد کسب شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 186 هزار و 500 میلیارد ریال به ثبت رسیده و این نشان از افزایش 20.6 درصدی است.

بنا بر این آمار مصوب یازده ماهه اخذ مالیات بر ارزش افزوده 253 هزار میلیارد ریال و میزان کل آن در سال 96 در حدود 274 هزار و 800 میلیارد ریال محاسبه شده است.

همچنین مالیات بر ارزش افزوده سهم 24.4 درصدی در سبد مالیاتی دارد که این رقم در سال 95 در حدود 21.8 درصد بوده است.

گفتنی است در 11 ماهه ابتدایی امسال سهم مالیات‌های غیر مستقیم از کل در آمد‌های مالیاتی در 56.3 درصد بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 50.7 درصد اعلام شده است.

در میان مالیات‌های غیرمستقیم مالیات بر کالا و خدمات با سهم 37.2 درصد، مالیات بر ارزش افزوده با سهم 24.4 درصد و مالیات بر واردات با سهم 19.1 درصد بیشترین سهم و عوارض خروج مسافر از مرز‌های کشور با سهم 0.3 درصد، مالیات بر فروش سیگار با سهم 0.4 درصدی و مالیات بر نقل و انتقال اتومبیل با سهم 0.6 درصدی کمترین سهم را در مجموع مالیات‌های غیر مستقیم دارد.

گفتنی است مالیات حقوق ورودی سایر کالا‌ها با 29.1 درصد بیشترین افزایش و دو درصد مالیات بر سایر کالا‌ها با کاهش 87.6 درصد بیشترین کاهش را در میان مالیات‌های غیرمستقیم از آن خود کرده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل