کد خبر: ۱۳۷۳۱ - تاریخ خبر: ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱/۱۹

لیبی تولید نفت خود را افزایش می دهد

لیبی تولید نفت خود را افزایش می دهد

تارنمای خبری «لیبیا الخبر» روز شنبه نوشت، مقام های شرکت نفت لیبی برنامه ریزی کرده اند که تولید نفت این کشور را تا پایان سال جاری میلادی،۴۵۰ هزار بشکه افزایش دهند و به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسانند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،لیبیا الخبر به نقل از یک منبع آگاه در شرکت نفت لیبی نوشت: تولید نفت خام لیبی از مرز یک میلیون بشکه در روز گذشته است.

با اینکه تولید نفت در در میدان "الفیل" با مشکل مواجه شده اما لیبی اکنون روزانه یک میلیون و 50هزار بشکه نفت در روز تولید می کند.
لیبی پیش از این، روزانه 70هزار بشکه نفت از میدان نفتی الفیل استخراج می کرد اما این میدان نفتی در 23 فوریه (چهار اسفند) گذشته بسته شد.
مقام های لیبی گدر حالی از تصمیم برای افزایش تولید نفت خبر داده اند که عملی شدن آن با توجه به شرایط کنونی این کشور، همچنان در هاله ای از ابهام است.
"الصدیق الکبیر" رئیس بانک مرکزی لیبی پنجشنبه گذشته در طرابلس گفت، بسته شدن بندرها و همچنین توقف تولید و صادرات نفت، 160 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور ضرر وارد کرده است.
وی افزود: اقتصاد لیبی تک محصولی است و کاهش صادرات نفت خسارت زیادی به آن وارد کرده است.
درآمدهای نفتی لیبی در سال 2016 میلادی ، 4.8میلیارد دلار بود و این رقم هرچند در سال 2017 سه برابر شد اما همچنان با درآمدهای نفتی لیبی پیش از سال 2011میلادی که این کشور روزانه یک میلیون و 600هزار بشکه نفت در روز تولید می کرد ، قیمت نفت بسیار بالاتر از اکنون بود و سالانه 50میلیارد دلار درآمد داشت، فاصله بسیار زیادی دارد.
بانک مرکزی لیبی اعلام کرده است متوسط تولید نفت لیبی در سال 2017 حدود یک میلیون بشکه در روز بود.
تولید نفت لیبی در سال های 2014 تا 2016 به دلیل درگیری ها در این کشور به ویژه در میادین نفتی و پالایشگاه ها، به کمتر از 500هزار بشکه در روز رسید.
بیش از90 درصد درآمدهای لیبی از طریق فروش نفت حاصل می شود. این کشور یکی از بزرگترین ذخایر نفت را در قاره آفریقا دارد.
لیبی از زمان سقوط حکومت معمر القذافی در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است. این هرج و مرج باعث تقویت گروه های تندرو و تروریستی در این کشور شده است و داعش نیز با شکست های پیاپی در عراق و سوریه سعی در تقویت جایگاه خود در این کشور دارد.
اکنون دو دولت در لیبی وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی(دولت موقت) به ریاست "عبدالله الثنی " . ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش این کشور نیز شخصیتی قدرتمند و مورد تایید پارلمان لیبی است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل