کد خبر: ۱۳۶۶۳ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱/۱۴

دیدگاه سهامدار عمده، یکی از دلایل تاخیر پذیرش شرکت‌ها است
معاون عرضه و پذیرش بورس تهران:

دیدگاه سهامدار عمده، یکی از دلایل تاخیر پذیرش شرکت‌ها است

معاون عرضه و پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران می گوید گاهی اختلاف نظر بورس و سهامداران عمده سبب می شود که ورود شرکت ها به بورس با تاخیر مواجه شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، اسماعیل درگاهی در پاسخ به این سوال که چه موضوعاتی سبب شد تا بورس تهران نتواند به برنامه خود برای ورود 15 شرکت به بازار سرمایه دست پیدا کند، اظهارداشت: 60 تا 70 درصد مشکل از سمت سهامداران عمده شکل می گیرد، چرا که سهامداران عمده خیلی ملاحظه قیمت و شرایط بازار را دارند.

وی ادامه‌ داد: گاهی اوقات سهامداران عمده به دلایل ملاحظاتی که برای خود دارند، ترمز شفافیت را می‌کشند. البته در حال‌ حاضر در مورد برخی از شرکت‌ها مثل مجموعه‌های بانکی انگیزه لازم وجود دارد که اگر بخواهند وارد بورس شوند، کاملا صورت‌های مالی خود را شفاف کرده و سپس وارد بازار سرمایه شوند.

معاون عرضه و پذیرش شرکت بورس، توضیح داد: گاهی اوقات سهامداران عمده بنا به دلایلی نمی‌خواهند موضوعی را که شرکت بورس می‌خواهد افشا شود را فاش کنند و در نتیجه‌ عرضه شرکت در بورس به تعویق می‌افتد.

وی ادامه‌ داد: ما تمام تلاش خود را کردیم که بیشترین شرکت‌های ممکن را به بورس بیاوریم، اما گاهی شرکت نتوانسته آن حداکثر شفافیتی که بورس می‌خواهد را داشته باشد. مثلا شاید بخش خصوصی بگوید تعدادی از تعهداتی که بورس می‌خواهد  جنس زور دارد.

درگاهی توضیح داد: بعضی از مواقع مقررات بورس آنقدر سفت و سخت است که اگر به سهامدار عمده گفته شود که موضوعی را افشا کند، از نظر وی امکان دارد افشای آن موضوع به رقابتش آسیب بزند. این اختلاف دیدگاه‌ هم گاهی زمان را برای بورسی شدن شرکت طولانی می‌کند.

معاون عرضه و پذیرش شرکت بورس،  تاکید کرد: یکی از بحث‌های مهم در بورس موضوع تنوع صنایع است. فضا نباید طوری پیش رود که فقط حوزه‌هایی که توانایی تامین مالی دارند از طریق بورس تامین مالی شوند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل