کد خبر: ۱۳۵۶۲ - تاریخ خبر: ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱/۵

رشد دراماتیک طلا
پیش بینی طلای ۱۴۰۰دلاری در پی درگیری ۲غول اقتصادی جهان:

رشد دراماتیک طلا

این هفته بازار جهانی با رویدادهای بزرگی همراه شد که هر کدام از آنها تاثیر فوری در قیمت طلا داشت، با این حال افزایش تنش تجاری بین آمریکا و دیگر کشورها به خصوص چین در مورد تعرفه های تجاری اصلی ترین حامی طلا در افزایش قیمت بود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،به نظر گری واکنر تحلیلگر، امضای سند افزایش تعرفه های وارداتی باعث رشد دراماتیک طلا و افت شاخص بازارهای سهام به پایین ترین سطح از نوامبر 2017 شد. شاخص سهام داوجونز در 2 روز حدود 1100 واحد افت کرد و ارزش طلا 20 دلار رشد داشت.

افزایش تعرفه های وارداتی از سوی ترامپ باعث آغاز روندی دومینو وار شده که با اعلام اقدامات تلافی جویانه چین احتمال افت تنش به این زودی ها وجود ندارد.چین در تلافی تعرفه های واردات ترامپ از وضع تعرفعه 30 میلیارد دلاری بر کالاهای امریکایی خبر داد.
لیئو هی معاون نخست وزیر و مشاور امور اقتصادی رییس جمهور چین تلویحا در تماس تلفنی با استیون مانچینی وزیر خزانه داری آمریکا، ایالات متحده را تهدید به مقابله به مثل کرد.
لیئو هی از تهیه فهرست بلند پایه ای از کالاهای آمریکایی که شامل 128 قلم از محصول به ارزش 30 میلیارد دلار خبر داد و اعلام کرد که کشورش  آماده اس تا در صورت نیاز تعرفه بر روی آنها وضع کند.
با اینکه به نظر می رسد تاثیر افزایش نرخ بهره در بازار تاثیر مورد نیاز را گذاشته ،اما درگیری 2 غول بزرگ تجاری جهان نه تنها کاهش نیافته بلکه به نظر می رسد هیچکدام از 2 طرف قصد عقب نشینی از تفکرات خود را ندارند که این موضوع باعث افزایش 37 دلاری قیمت طلا در یک شب شد.
با توجه به بحران اقتصادی به وجود آمده در رابطه کشور امریکا با دیگر کشورهای بزرگ ، مخصوصا چین به طور قطع این بحران به این زودی ها رفع نخواهد شد و با توجه به افزایش ریسک در بازار توجه سرمایه گذاران به مکان های امن سرمایه پیش از پیش جلب خواهد شد و مسیر طلا برای رسیدن به 1400 دلار در هر اونس باز می شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل