کد خبر: ۱۳۵۵۷ - تاریخ خبر: ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱/۵

تولید بیشتر محصولات شیمیایی و سلولزی در ۱۱ ماهه ۹۶ رشد کرد

تولید بیشتر محصولات شیمیایی و سلولزی در ۱۱ ماهه ۹۶ رشد کرد

مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد تولید اغلب محصولات شیمیایی و سلولزی در ۱۱ ماهه سال ۹۶ در همسنجی با سال پیش از آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،«پروین نباتی» امروز با اشاره به پایش 9 ردیف کالا و گروه کالایی محصولات از سوی این دفتر، افزود: سال 96 در مجموع سال خوبی برای صنایع شیمیایی و سلولزی بوده و مطابق آمارهای استخراجی تا پایان بهمن ماه در غالب گروه های کالایی رشد تولید به ثبت رسیده است.

وی گفت: در 11 ماهه 96 تولید انواع کاغذ با رشد 33 درصدی در همسنجی با پارسال، به بیش از 700 هزار تن رسید.
نباتی یادآور شد: در زمینه کارتن نیز با افزایش تقاضا برای محصولات بسته بندی شده و رفع برخی مشکلات، تولید در 11 ماهه امسال رشد 22 درصدی داشته و تا پایان بهمن ماه حدود 444 هزار تن کارتن در کشور تولید شد. این آمار در 11 ماهه سال قبل آن 364 هزارتن بود.
این مقام مسئول تصریح کرد: در این مدت، تخته فیبر و ام.دی.اف با تولید یک میلیون و 105 هزار مترمکعبی و رشد 36 درصدی، سموم دفع آفات کشاورزی با تولید حدود 33 هزار تنی و رشد 16 درصدی، روغن های موتور و صنعتی (تصفیه اول) با تولید حدود 420 هزار تنی و رشد پنج درصدی و دوده صنعتی با تولید حدود 117 هزار تنی و رشد 24 درصدی همراه بوده است.
وی بیان داشت: در زمینه نئوپان، با وجود تولید حدود 645 هزار مترمکعبی، اما با رشد منفی 17 درصدی مواجه شدیم که دلیل اصلی آن تغییر سلیقه مصرف کنندگان از نئوپان به ام.دی.اف بوده است.
نباتی تصریح کرد: در محصولات پتروشیمی، تا پایان بهمن ماه امسال تولید حدود 49 میلیون تنی و رشد 6 درصدی در همسنجی با پارسال به ثبت رسید.
وی توضیح داد: تا پایان بهمن ماه 96 در مجموع 6.1 میلیون تن محصولات پلیمری پتروشیمی و 42.9 میلیون تن محصولات غیرپلیمری پتروشیمی در کشور تولید شد.
مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزرات صنعت، معدن و تجارت همچنین از تولید 231 هزار تن انواع تایر و تیوب در 11 ماهه 96 و رشد پنج درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال 95 خبر داد.
وی تاکید کرد: در حالی که بخش صنعت در سال 96 با مشکلاتی نظیر تامین نقدینگی و ارز مورد نیاز، تامین مواد اولیه، مشکلات بانکی و افزایش قیمت ها مواجه بود، اما در مجموع سالی خوبی برای تولید در این بخش رقم خورد که آمارها موید آن است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل