کد خبر: ۱۳۵۴۴ - تاریخ خبر: ۱۳:۵ - ۱۳۹۷/۱/۴

 قیمت نفت اوج گرفت

قیمت نفت اوج گرفت

حمایت اوپک از حفظ کاهش تولید
روز جمعه پس از این که وزیر نفت عربستان سعودی اعلام کرد اوپک و متحدان آن نیازمند حفظ کاهش تولید هماهنگ خود در ۲۰۱۹ هستند، قیمت‌های نفت اوج گرفت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، روز جمعه پس از این که وزیر نفت عربستان سعودی اعلام کرد اوپک و متحدان آن نیازمند حفظ کاهش تولید هماهنگ خود در 2019 هستند، قیمت‌های نفت اوج گرفت.

در ساعت 2:05 بامداد شنبه به وقت تهران، قیمت نفت خام برنت با 2.2 درصد، یا 1.54 دلار جهش به هر بشکه 70.45 دلار رسید. این هفته برنت با ثبت بهترین سود هفتگی خود از ماه جولای تا کنون6.4 درصد رشد کرده است.

نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، هم بزرگترین سود هفتگی خود ار جولای تا کنون را ثبت کرد و 5.5 درصد رشد کرد. دابلیوتی‌آی امروز با 2.5 درصد یا 1.58 دلار جهش به هر بشکه 65.88 دلار رسید.

مت اسمیت، مدیر تحقیقات کالا در کلیپر دیتا در کنتاکی می‌گوید: این هفته خبرهای زیادی قیمت‌ها را تقویت کردند؛ گزارش میزان ذخایر انبارهای نفت آمریکا.... یا اخبار تعرفه ها یا افزایش تنش‌ها بین ایران و سعودی‌ها.

اسمیت گفت: تصمیم رییس‌جمهور ترامپ برای جایگزینی مشاور امنیت ملی آمریکا، مکمستر، با جان بولتن که موضعی خصمانه‌تر در قبال ایران دارد، هم باعث بالا رفتن قیمت‌ها شده است.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، به رویترز گفت که محدودیت تولیدی که در سال 2017 پایه‌گذاری شده است، لازم است تا در 2019 هم ادامه پیدا کند تا میزان ذخایر انبارهای نفت حهانی کاهش یابد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل