کد خبر: ۱۳۵۱۹ - تاریخ خبر: ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸

عرضه بلوک سهام بیمه آسیا و بیمه اتکایی امین

عرضه بلوک سهام بیمه آسیا و بیمه اتکایی امین

بلوک ۱۸.۸۴ درصدی سهام بیمه آسیا و بلوک ۱۱.۴۴ درصدی سهام بیمه اتکایی امین امروز در آخرین روز معاملاتی بازار سهام در بورس و فرابورس عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بلوک 18.84 درصدی سهام بیمه آسیا شامل 433 میلیون و 397 هزار و 841 سهم امروز برای سومین بار، توسط سازمان خصوصی‌سازی در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

جزییات عرضه بلوک 18 درصدی بیمه آسیا

بر اساس این گزارش، قیمت پایه تعیین شده برای هر سهم بیمه آسیا برای این عرضه، همان قیمت اعلام شده در دو عرضه قبلی یعنی قیمت تابلوی بورس در روز عرضه «معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه» به اضافه 20 درصد به شرط آنکه از مبلغ 1920 ریال کمتر نباشد و ارزش کل پایه این واگذاری 832 میلیارد و 123 میلیون و 854 هزار و 720 اعلام شده است.

لازم به ذکر است: سپرده شرکت در واگذاری این میزان سهام که به وکالت از سوی وزارت اقتصاد امروز 28 اسفندماه جاری در بورس اوراق بهادار عرضه می کند، 24 میلیارد و 963 میلیون و 715هزار و 642ریال تعیین شده است.

همچنین عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه زندگی و غیر زندگی مهم ترین موضوع فعالیت های بیمه آسیا اعلام شده که قرار است بلوک 18.84 درصدی سهام آن به صورت 30 درصد نقد و بقیه اقساط 4 سال روانه میز فروش بورس اوراق بهادار شود.

گفتنی است، سازمان خصوصی سازی این بلوک بیمه‌ای را پیش‌تر در روزهای 16 بهمن ماه و 12 اسفندماه امسال روانه میز فروش کرده بود.

جزییات عرضه بلوک 11 درصدی بیمه اتکایی امین

این گزارش می‌افزاید: پس از ناکامی متوالی این سازمان در فروش بلوک 11.44 درصدی سهام بیمه اتکایی امین در هفته‌های گذشته، این بلوک 285 میلیون و 996 هزار و 872 سهمی بار دیگر امروز و در آخرین روز معاملاتی سال 96 به ‌صورت 30 درصد نقد و بقیه اقساط 4 ساله در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود.

بر این اساس قیمت پایه تعیین شده برای هر سهم بیمه اتکایی امین برای این عرضه، همان قیمت عرضه‌های قبلی یعنی قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه «معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه» به اضافه 20 درصد به شرط آنکه از مبلغ 1432ریال کمتر نباشد، و سپرده شرکت در واگذاری این میزان سهام نیز 12 میلیارد و 286میلیون و 425 هزار و 622 ریال تعیین شده است.

گفتنی است، بلوک 11.44 درصدی سهام بیمه اتکایی امین نیز پیش‌تر در روز 18 بهمن‌ و 9 اسفندماه امسال با همین قیمت پایه روانه میز فروش فرابورس شده بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل