کد خبر: ۱۳۴۹۰ - تاریخ خبر: ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۷

رهبران چین و آلمان بر مقابله با افزایش تعرفه های فولاد تاکید کردند

رهبران چین و آلمان بر مقابله با افزایش تعرفه های فولاد تاکید کردند

'شی جین پینگ' رییس جمهور چین و 'آنجلا مرکل' صدر اعظم آلمان شنبه شب در تماس تلفنی تاکید کردند در قالب گروه کشورهای صنعتی جهان موسوم به G۲۰ موضوع اعمال تعرفه های آمریکا بر فولاد را پیگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سران دو کشور که به تازگی در مسئولیت های خود ابقا شده اند در یک تماس تلفنی بر روابط نزدیک بین دو کشور تاکید و موافقت کردند از طریق همکاری های استراتژیک با افزایش تعرفه های فولاد و آلومینیوم از سوی آمریکا مقابله کنند.

'شی جین پینگ' در این تماس به 'آنجلا مرکل' گفت: دو کشور باید علیرغم تفاوت در ایدئولوژی ها، همکاری های خود را در چارچوب یک جاده - یک کمربند به عنوان بخشی از روابط بین الملل بکار گیرند.
او گفت: روابط چین و آلمان بر اساس برابری، احترام متقابل، درک و مراقبت از منافع و نگرانی های یکدیگر و همچنین کنترل و رسیدگی به اختلافات، به طور پیوسته ادامه خواهد یافت.
آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان هم در این تماس گفت: مازاد تجاری آلمان به دلیل افزایش تقاضای داخلی محدود شده و دولت همچنان سعی دارد از این روند حمایت کند.
'پیتر آلتمایر' وزیر اقتصاد آلمان هفته جاری به واشنگتن سفر خواهد کرد تا درخواست معافیت از تعرفه های فولاد و آلومینیوم را به عنوان بخشی از خواسته های اتحادیه اروپا به آمریکا منعکس کند، پیشتر چین نیز از آمریکا خواسته بود این تعرفه ها را لغو کند.
آنجلا مرکل پیشتر گفته بود تعرفه های ایالات متحده بر فولاد و آلومینیوم، اصول سازمان تجارت جهانی را نقض کرده است و این اختلاف باید از طریق مذاکره حل شود.
سران دو کشور در این تماس تلفنی یکدیگر را به سفر به کشورهایشان دعوت کردند.
دونالد ترامپ' رییس جمهور آمریکا 2 هفته پیش طرح اعمال تعرفه 25 درصدی بر فولاد و 10 درصدی بر آلومینیوم را تصویب کرد قرار است این تعرفه ها از روز بیست و سوم ماه مارس اجرا شوند.
ترامپ اصرار می ورزد تولید بیش از حد این فلزات توسط چین سبب کاهش بهای جهانی آنها شده است و دیگر اینکه این تعرفه ها برای امنیت ملی ضروری است.
پس از فشار متحدان آمریکا بر این کشور، واشنگتن به دنبال راهی برای کاهش معافیت های بیشتر از این تعرفه ها است.
آمریکا چندی پیش نیز تعرفه بر روی ماشین های لباسشویی وارداتی از چین را برای سه سال آینده تا 50 درصد بالا برد و برای صفحات خورشیدی نیز تا چهار سال دیگر تعرفه 30 درصدی اعمال کرد.
این مهمترین تصمیم تجاری ترامپ از زمان تصمیم برای خروج از پیمان شراکت تجاری فرا اقیانوسیه (تی پی پی) و مذاکره مجدد در مورد 'نفتا' (پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی) است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل