کد خبر: ۱۳۴۷۷ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶

 قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۹ سنت، معادل ۱.۷ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۲۱ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، در حالی که ارزش سهام در بورس آمریکا افزایش یافته و سرمایه گذاران در انتظار مصابحه ولیعهد عربستان با برنامه تلویزیونی 60 دقیقه در آمریکا هستند، قیمت نفت روز جمعه جهش داشت و نفت برنت به بالاترین رقم در طی بیش از 2 هفته گذشته رسید.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان قرار است روز یکشنبه در برنامه 60 دقیقه تلویزیون آمریکا حضور یابد و قطعا در این مصاحبه اظهاراتی در خصوص بازار نفت بیان خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 9 سنت، معادل 1.7 درصد افزایش به 66 دلار و 21 سنت رسید. در طی جلسه دیروز قیمت نفت تا رقم 66 دلار و 42 سنت یعنی بالاترین رقم از 28 فوریه تاکنون بالا رفت.

قیمت نفت خام آمریکا نیز برای تحویل در ماه آوریل در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 15 سنت، معادل 1.9 درصد افزایش به 62 دلار و 34 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت دیروز بالاترین رقم از 7 مارس تاکنون یعی 62 دلار و 54 سنت را تجربه کرد.

قیمت نفت برنت در معاملات هفته گذشته یک درصد افزایش داشت در حالی که نفت خام آمریکا رشد 0.4 درصدی را تجربه کرد. این دومین افزایش هفتگی متوالی برای هر دو شاخص نفتی بود.

رشد شاخص ها در بورس وال استریت در افزایش قیمت نفت موثر بود.

در همین حال، شرکت های حفاری آمریکایی در این هفته 4 سکو به تعداد سکوهای فعال خود اضافه کردند و کل سکوها را به 800 مورد رساندند. این هفتمین هفته افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی آمریکا در طی 8 هفته گذشته است. روز پنجشنبه، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت امسال به اوج خود خواهد رسید، اما میزان رشد عرضه سریعتر از رشد تقاضا خواهد بود و این منجر به افزایش ذخایر نفتی خواهد شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل