کد خبر: ۱۳۴۲۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

زنگنه روند پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد

زنگنه روند پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد

وزیر نفت، روند پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم مذاکرات ایران و آذربایجان در سفر رئیس جمهوری به این کشور در نخستین روزهای سال آینده، به توافقی مشترک منتهی شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز (سه‌شنبه) در دیدار با شاهین مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان، با بیان این‎که روابط ایران و آذربایجان در تمام زمینه‎ها به خوبی پیش می‌رود، افزود: رئیسان جمهوری دو کشور سهم بسزایی در این روابط دارند.

وی با بیان این که شرکت ملی نفت ایران روابط خوبی با شرکت ملی نفت آذربایجان (سوکار) دارد و امیدواریم بتوانیم این روابط را بازهم در بخش نفت و گاز توسعه دهیم، تصریح کرد: همکاری با 'سوکار' بر اساس روابط متعارف بین‌المللی در دستور کار است.
وزیر نفت ادامه داد: امیدواریم بتوانیم برای سفر رئیس جمهوری کشورمان به آذربایجان که در نخستین روزهای سال 97 انجام می‌شود، زمینه جهش را در روابط 2 کشور به خصوص در بخش انرژی فراهم کنیم.
شاهین مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و آذربایجان با اراده روسای جمهوری 2 کشور در حال گسترش است.
وی گفت: رئیس جمهوری آذربایجان برای روابط با ایران اهمیت خاصی قائل و خواهان گسترش آن است.
به گزارش ایرنا، شرکت در کمیسیون اقتصادی ایران و آذربایجان که با حضور مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران برگزار می‎شود، از دیگر برنامه‎های امروز شاهین مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان است.
روابط اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن، بیش از 70 درصد رشد داشته است.
روابط اقتصادی و تجاری 2 کشور در 9 ماه ابتدای سال 2017 بیش از 40 درصد رشد داشته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل