کد خبر: ۱۳۲۶۶ - تاریخ خبر: ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

هزینه باور نکردنی سرمای کم سابقه اروپا بر اقتصاد انگلیس

هزینه باور نکردنی سرمای کم سابقه اروپا بر اقتصاد انگلیس

سرما روزی یک میلیارد پوند به اقتصاد انگلیس آسیب می‌زند و در صورت تداوم می‌تواند تولید ناخالص داخلی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ این کشور را نصف کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بخش ساخت و ساز بیشترین آسیب را از وضعیت آب و هوا متحمل شده است و متخصصان می‌گویند پس از آن که سرمای زیر صفر 3 روزه کارگران را وادار کرد دست از کار بکشند، زیان این صنعت می‌تواند تا دو میلیارد پوند برسد.

اقتصاددانان می‌گویند افزایش تولید ناخالص داخلی که نشان می‌دهد چه قدر درآمد ملی افزایش یافته، ممکن است در سه ماهه نخست سال 2018 به میزان 0.2 درصد کاهش یابد و رشد اقتصادی انگلیس را که پیش بینی می شود امسال به 0.4 درصد برسد، نصف کند.

هاوارد آرچر- کارشناس برجسته اقتصادی و مشاور گروه " ای آی آیتم کلاب" - گفت: این امکان وجود دارد که وضعیت آب و هوایی نامساعد باعث شود رشد تولید ناخالص داخلی این کشور 0.1 درصد کاهش یابد و در صورت تداوم این وضع، این کاهش ممکن است به 0.2 درصد هم برسد.

سخنگوی فرودگاه گلاسکو اسکاتلند نیز هفته گذشته اعلام کرده بود بارش برف رکورد بارش 18 سانتی متری سال 1996 را شکسته است. هر چند او به تعداد پروازهای کنسل شده اشاره نکرد اما گفت درآمد دو روز گذشته کاملا از دست رفته است و فرودگاه انتظار ندارد پرواز 25 هزار مسافر سرگردان در روز بعد از سر گرفته شود.

همچنین به گفته نهاد ناظر بازار " آی سی آی اس"، کمبود عرضه باعث افزایش حدودا 4 برابری بهای گاز شده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل