کد خبر: ۱۳۲۴۹ - تاریخ خبر: ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

ایران شریک مهمی برای کره است
وزیر خارجه کره‌جنوبی:

ایران شریک مهمی برای کره است

وزیر امور خارجه کره جنوبی در حاشیه همایش روزنامه نگاران جهان در سئول درباره زمان عملیاتی شدن قراردادهای متعدد تجاری بین ایران و کره گفت: از جزییات این قراردادها آگاه نیستم، اما یقین دارم شرکت‌های کره‌ای زیادی مجری و مشتاق عملیاتی شدن این قراردادها هستند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،خانم اچ. ای. کانگ کیونگ ها، وزیر امور خارجه کره جنوبی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا عنوان کرد: ایران شریک مهمی برای کره است. از زمانی که روابط دیپلماتیک بین ایران و کره شروع شده یعنی از سال ١٩٦٢ تاکنون، مردم بسیاری مشغول مبادله‌های اقتصادی بوده‌اند.

وزیر خارجه کره جنوبی اظهار امیدواری کرد که قراردادهایی که پس از سفر رییس جمهور پیشین کره به ایران بسته شده، زمانی عملیاتی شود.

نخستین روز همایش روزنامه‌نگاران جهان با حضور ٦٣ روزنامه‌نگار از ٤٧ کشور هم اکنون در سئول در حال برگزاری است.

هم‌چنین به گزارش خبرگزاری یونهاپ، وزیر خارجه کره جنوبی در این همایش ابراز امیدواری کرد که سفر امروز (دوشنبه) نماینده ویژه کره جنوبی به کره شمالی بتواند طرف شمالی را به برگزاری مذاکرات با آمریکا ترغیب کند.

وزیر خارجه کره جنوبی اظهار کرد: اگرچه تماس مستقیمی میان نمایندگان آمریکا و کره شمالی در حاشیه مراسم المپیک به وجود نیامد اما ما می‌توانیم تایید کنیم که دو طرف به برگزاری مذاکرات مستقیم مشتاقند.

"کانگ کیونگ ها" هم‌چنین اذعان کرد که بهبود روابط میان دو کره امری است که پیشرفت در آن را تنها باید پس از حل مسالمت آمیز مساله هسته‌ای کره شمالی دید که "این امر هم تنها با مذاکرات مستقیم پیونگ یانگ و واشنگتن امکان‌پذیر است."ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل