کد خبر: ۱۳۲۰۶ - تاریخ خبر: ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲

میزان تولید و ذخایر نفت هماهنگ نیست
معاون وزیر نفت:

میزان تولید و ذخایر نفت هماهنگ نیست

معاون وزیر نفت با بیان اینکه میزان تولید و ذخایر نفت هماهنگ نیست،گفت:پیش بینی می کنم آمریکا در ماه می،بار دیگر تعلیق تحریم های ایران را تمدید کند که موجب می شود برجام به شکل بهتری اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت در افتتاحیه دومین کنگره بین المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره بین المللی صنعت حفاری ایران با بیان اینکه همچنان مشکلات بانکی پابرجاست، گفت: این مشکلات در دامنه برجام قرار نمی گیرد و مربوط به مشکلات دیگری است که با حل آن صنعت نفت می تواند شکوفایی لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد:پیش بینی می کنم  آمریکا در ماه مه امسال بار دیگر تعلیق تحریم های ایران را تمدید کند؛ به این ترتیب می توان گفت برجام بعد از این تمدید به شکل بهتری اجرایی شود.

این مقام مسوول تصریح کرد: ترامپ شبیه قلدرهای مدرسه است؛ رفتار او تنها با ایران اینگونه نیست و اتحادیه اروپا نیز از رفتار ش ناراضی است.

طبق گفته های معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت میزان تولید نفت ایران با میزان ذخایر آن همخوانی ندارد که نتیجه مسائل سیاسی است.

زمانی نیا با اعلام اینکه در نتیجه برجام برخی از مشکلات صنعت نفت بر طرف شد و ما در حال حاضر عواید فروش نفت را دریافت می کنیم. از طرفی دریافت تجهیزات صنعت را نیز می توان ثمره برجام دانست.

وی سرمایه گذاری خارجی و داخلی را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و افزود: بخش خصوصی باید در زمینه سرمایه گذاری فعال تر شود.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل