کد خبر: ۱۳۰۸۵ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۷

صادرات کشور تا پایان سال ۹۶ به بالاتر از ۴۵ میلیارد دلار می رسد
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات :

صادرات کشور تا پایان سال ۹۶ به بالاتر از ۴۵ میلیارد دلار می رسد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: از سال ۵۳ تا سال ۶۹ بین سه تا ۹ درصد از کل تجارت کشور مربوط به صادرات بود، در سال ۸۰ حدود سه و نیم میلیارد دلار صادرات داشتیم اما تا پایان سال ۹۶ میزان صادرات کشور به بالاتر از ۴۵ میلیارد دلار می رسد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سید کمال سیدعلی روز دوشنبه در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر البرز با اشاره به برخی خدمات صندوق ضمانت صادرات افزود: صادرات موتور محرکه اقتصاد کلان است و بدون صادرات نمی توان از رکود خارج شد و اشتغال ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: واردات بسیار مطلوب و سودآور و صادرت بسیار سخت است، بنابراین باید زیر ساخت ها و امکانات بخش صادرات را تقویت کرد.
سیدعلی با اشاره به اینکه باید به الگوهای موفق جهانی در حوزه صادرات توجه شود، افزود: با ایجاد صندوق ضمانت صادرات تحول بسیار خوبی را در حوزه صادرات شاهد بودیم.
وی ادامه داد: دولت سال گذشته به رغم شرایط دشوار در منابع مالی، 200 میلیون دلار افزایش سرمایه صندوق را تصویب و اجرایی کرد، بنابراین توجه ویژه به این بخش داشته است.
سیدعلی خاطرنشان کرد: اکنون صادرکننده در صورت اقدام از طریق صندوق ضمانت صادرات در مراجعه به بانک با 14 درصد یا کمتر می تواند تسهیلات دریافت کند و این یکی از دلایل مهمی است که می توانند از کاهش نرخ سود برخوردار شوند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل