کد خبر: ۱۳۰۳۲ - تاریخ خبر: ۱۳:۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۶

برگزاری اولین نشست شورای دبیران تشکل های وارداتی

برگزاری اولین نشست شورای دبیران تشکل های وارداتی

در اولین جلسه شورای دبیران تشکل های وارداتی بر ضرورت تعادل بخشیدن به تعرفه های وارداتی، انسجام آمار و مبارزه با قاچاق کالا تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،اولین نشست شورای دبیران تشکل های وارداتی با هدف بررسی ساختارمند چالش ها و معضلات پیش روی واردات رسمی و قانونی کشور روز گذشته در محل این فدراسیون برگزار شد.

در این جلسه بر اهمیت توسعه تجارت بین المللی، به عنوان یک فرایند پیچیده و تخصصی که می تواند برای اقتصاد کشور فرصت آفرینی کند، تاکید شد.

در این جلسه، بر ضرورت تعادل بخشیدن به تعرفه های وارداتی، ارزشگذاری گمرک، انسجام آمار، مبارزه با قاچاق، حذف موانع غیر تعرفه ای، ثبات آیین نامه ها و مقررات، بررسی عملکرد دستگاه های دولتی نسبت به قانون بهبود فضای کسب و کار، تقویت تشکل های تخصصی، رفع مشکلات تراکنش های مالی و کاهش هزینه تامین نقدینگی بنگاه ها تاکید شد.

در اولین جلسه شورای دبیران تشکل های وارداتی، صیانت از منافع ملی به عنوان یک اصل اساسی و مبنایی مورد تاکید همه حاضران قرار گرفت و مقرر شد مولفه های لازم برای پیاده سازی تسهیل تجارت مبتنی بر اصل «واردات در مسیرمنافع ملی» مورد باز بینی مجدد اعضا قرار گیرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل