کد خبر: ۱۳۰۲۶ - تاریخ خبر: ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۶

آشوب در هند با بزرگترین اختلاس تاریخ بانکداری

آشوب در هند با بزرگترین اختلاس تاریخ بانکداری

به دنبال اختلاس ۱.۸ میلیارد دلاری یکی از میلیاردرهای هندی از دومین بانک بزرگ این کشور، شماری از مردم در دهلی نو آدمک او را به آتش کشیدند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،مقامات هندی اعلام کردند که «نیروا مودی» جواهر فروش مشهور میلیاردر این کشور که متهم به کلاهبرداری 1.8 میلیارد دلاری از بانک ملی پنجاب هند است، بخشی از اموالش مصادره شده است.

این میلیاردر هندی دارای بوتیک های زنجیره ای از نیویورک تا پکن است. وی به همراه پسر عموی خود متهم به ارتکاب بزرگ ترین کلاهبرداری وام در تاریخ بانکداری هند است و در حال حاضر هر دو آنها خارج از هند به سر می برند. البته خبر افشای کلاهبرداری از بانک ملی پنجاب منجر به سقوط ارزش سهام آن در بورس هند شد.

همچنین بخش مبارزه با جرائم مالی هند اعلام کرد که 21 مِلک متعلق به «نیروا مودی» در هند به ارزش 81 میلیون دلار مصادره شده است. وی به همراه پسر عموی خود با کارمندان بانک ملی پنجاب برای صدور نامه تسویه حساب بدهی و گرفتن اعتبار از شعب خارجی بانک های هندی تبانی کرده بود.

اکنون این موضوع در هند باعث جار و جنال شده و شماری از افراد با به آتش کشیدن آدمک او مراتب اعتراض خود را نشان دادند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل