کد خبر: ۱۱۸۱۲ - تاریخ خبر: ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

اخذ مصوبه تاسیس شعبه خارجی صندوق ضمانت صادرات
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات :

اخذ مصوبه تاسیس شعبه خارجی صندوق ضمانت صادرات

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات از اخذ مصوبه اولیه تاسیس شعبه این صندوق در خارج از کشور خبر داد و گفت رتبه اعتباری ایران حتما بهبود خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سید کمال سیدعلی در همایش تامین مالی صادرات اظهارداشت: حذف پیمان ارزی در سال 81، حرکت به سمت یکسان‌سازی نرخ ارز و حذف مقررات زائد از مجموعه صادرات کشور عامل رشد تراز تجاری بوده داشته باشد.

وی افزود: تراز تجاری کشور طی دو سال گذشته مثبت شده و امسال نیز در سه ماهه آخر با توجه به افزایش نرخ ارز صادرات بیشتر خواهد شد اما ممکن است تراز تجاری به دلیل واردات بیشتر کاهش یابد.

سیدعلی با اشاره به ارتقای رتبه اعتباری ایران از 6 به 5 گفت: رتبه ایران در دولت اصلاحات 4 بود و بعد از تحریم‌ها به هفت رسید و حتی از رده بندی نیز خارج شدیم اما پس از برجام این رتبه بهبود یافته و حتما به رتبه‌های 3 و 4 خواهیم رسید.

وی ادامه داد: در بررسی فاکتورهای ریسک اعتباری در چند مورد از جمله وضعیت خوب ذخایر ارزی، بدهی 3 تا 4 میلیارد دلاری که هنوز سررسید نشده و رشد اقتصادی 12 درصدی که البته به دلیل افزایش فروش نفت بوده، وضعیت کشور ما در مقایسه با کشورهای دارای رتبه 2 و 3 نیز بهتر بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل