کد خبر: ۱۱۷۶۵ - تاریخ خبر: ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸

۳ صنعت مالک ۵۰ درصد ارزش معاملات بورس

۳ صنعت مالک ۵۰ درصد ارزش معاملات بورس

آمارهای بازار سهام نشان می دهد که در هفته گذشته ۵۰ درصد ارزش معاملات بورس تهران در اختیار ۳ صنعت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در این هفته حجم معاملات 3.285 میلیون سهم و ارزش آن 5.866 میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته گذشته به ترتیب  40 درصد و 54 درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته به عدد 392.310 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 0.02 درصد کاهش داشته است. همچنین از ابتدای سال 96 تا مورخ  25 بهمن ماه، شاخص کل  با 27.3 درصد افزایش به رقم 98.348 واحد بالغ گردید و شاخص کل هم وزن با 12.2 درصد افزایش عدد 147.644 واحد را تجربه کرد.

بیشترین ارزش و حجم معاملات

در سویی دیگر، صنعت خودرو و ساخت قطعات با 21.7 درصد و 35.4 درصد بیشترین ارزش و بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. همچنین صنایع «محصولات شیمیایی» با 15.3  درصد و «فلزات اساسی» با 12.5 درصد بیشترین ارزش و «سایر واسطه گری های مالی» با 16.7 درصد و «محصولات شیمیایی» با 8 درصد بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

پربازده ترین صنعت

بر این اساس در 30 روز منتهی به 25 بهمن ماه 1396، «محصولات چوبی»   با بازدهی مثبت 39.4 درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت. افزون بر این، در مدت مشابه صنعت «خدمات فنی و مهندسی» با افت منفی (8.1) درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

گفتنی است، در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس نزدک (NASDAQ) با رشد 1.3 درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس شانگهای (SSEC) با افت 3.3 درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل