کد خبر: ۱۱۷۵۹ - تاریخ خبر: ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸

افزایش حجم قرارداد آتی سکه
هفته گذشته در بورس کالا رقم خورد؛

افزایش حجم قرارداد آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به ۱۷۴ هزار و ۴۰۵ قرارداد رسید و ارزش آن نیز بالغ بر ۲۹ هزار و ۲۶۳ میلیارد ریال ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در معاملات آتی سکه طی هفته گذشته، سررسید آبان سال 97 به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران 147 هزار و 40 قرارداد را به ارزش 24 هزار و 814 میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.

در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید شهریور ماه سال آینده با 17 هزار و 600 قرارداد به ارزش معاملاتی 2 هزار و 904 میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد اسفند ماه سال 96 قرارگرفت؛ به طوری که این سررسید با 5 هزار و 205 قرارداد به ارزش 815 میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.همچنین سررسید تیر ماه سال 97 نیز با 2 هزار و 706 قرارداد به ارزش 435 میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی از نظر حجم معاملات قرار گرفت. در ادامه، سررسید اردیبهشت ماه سال 97 با یک هزار و 854 قرارداد به ارزش 292 میلیارد ریال معامله شد.

نگاهی به معاملات روز پنجشنبه

بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه)نیز نشان می دهد در مجموع  26هزار و 184 قرارداد منعقد شد.به این ترتیب در معاملات این روز، 5 سررسید فعال بازار آتی در بورس کالا با افت قیمتی همراه شدند. بر اساس آمار معاملات سکه تحویل اسفند ماه 96 با ثبت قیمت یک میلیون و 539 هزار تومان، افت 2.49 درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ماه سال جاری با قیمت یک میلیون و 563 هزار تومان افت 2.57 درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل تیر ماه سال 97 با نرخ یک میلیون و 582 هزار تومان به فروش رسید. سررسید شهریور ماه سال آینده هم با نرخ یک میلیون و 613 هزار تومان معامله و با افت 2.86 درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید آبان سال 97 نیز با قیمت یک میلیون و 645 تومان به ثبت رسید و با افت قیمت 3.15درصدی رو به رو شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل