کد خبر: ۱۱۷۳۸ - تاریخ خبر: ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸

دلار بودجه سال آینده ۴۰۰۰ تا ۴۱۰۰ تومان تعیین شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

دلار بودجه سال آینده ۴۰۰۰ تا ۴۱۰۰ تومان تعیین شد

طبق مصوبه تلفیق قیمت ارز برای سال ۹۷ بین ۴هزار تا ۴۱۰۰ تومان تعیین شده است .

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محمد حسینی درباره روند صعودی نرخ دلار گفت: در افزایش نرخ ارز، مولفه های خاصی دخیل بوده و که بعضی در اختیار دولت و برخی دیگر از اختیار دولت خارج است. زمانی که تقاضا افزایش می یابد و همزمان با مشکلات ارزی روبرو هستیم و همچنین میزان عرضه اندک است افزایش قیمت ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: بانک مرکزی اقدامات خوبی را در دستور کار دارد تا این افزایش قیمت حبابی که طی یک ماه اخیر ایجاد شده کاهش دهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: بانک مرکزی با آن دسته از افرادی که درآمدهایی را از خرید و فروش ارز کسب کردند برخورد کرده است.علاوه بر آن از دیگر برنامه های بانک مرکزی این است که از افرادی که از مسیر خرید و فروش دلار درآمد کسب کرده اند مالیات اخذ کند. باید مدیریت بازار و عرضه بازار بتوانیم کنترل های لازم را انجام دهیم.

حسینی در واکنش به  اظهارات نوبخت، سخنگوی دولت مبنی بر اینکه "با محاسبات ما قیمت دلار زیر 4 هزار تومان است و در حال حاضر قیمت دلار حباب است،گفت:بر اساس مصوباتی در که کمیسیون تلفیق ایجاد شد، قیمت ارز را بین 4 هزار تا 4100 تومان برای سال آینده تعیین کردیم و این موضوع یکی از عوامل افزایش نرخ ارز در بازار موجود بوده است. اما اینکه ارز کمتر از 4 هزار تومان شود را بعید می دانم. با اقدامات پلیس و بانک مرکزی پیش بینی می کنیم قیمت ارز نسبت به شرایط فعلی کاهش 300 تا 400 تومانی داشته باشد .ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل