کد خبر: ۱۱۵۸۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

صادرات نفت عراق کاهش یافت
سازمان فروش نفت دولتی عراق اعلام کرد؛

صادرات نفت عراق کاهش یافت

سازمان فروش نفت دولتی عراق (سومو) اعلام کرد صادرات نفت عراق شامل منطقه کردستان در ژانویه به ۳.۷۵۷ میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با ۳.۸۳۹ میلیون بشکه در روز در دسامبر، ۸۲ هزار بشکه در روز کاهش داشت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،وزارت نفت عراق اعلام کرد سومو 3.490 میلیون بشکه در روز در ژانویه نفت صادر کرده که 45 هزار بشکه در روز نسبت به دسامبر کاهش یافته است. این میزان صادرات از پایانه‌های نفت خلیج فارس عراق صورت گرفته و هیچ نفتی از طریق بندر سیهان ترکیه صادر نشده است.

آمار ارایه شده از سوی سومو و وزارت نفت عراق نشان می‌دهد که صادرات منطقه کردستان 267 هزار بشکه در روز بوده که حدود 48 هزار بشکه در روز کمتر از برآورد مقامات بلندپایه صنعت نفت بوده که تخمین زده‌اند صادرات نفت کردستان به سیهان حدود 315 هزار بشکه بوده است.

وزارت منابع طبیعی منطقه کردستان اوایل ژانویه اعلام کرده بود صادرات این منطقه در نوامبر و دسامبر به ترتیب 252 هزار و 201 بشکه در روز و 263 هزار و 542 بشکه در روز بوده است. وزارت نفت عراق و سومو همواره اعلام کرده‌اند که برآوردشان از صادرات منطقه کردستان، برمبنای آمار ثانویه است.

بر مبنای نظرسنجی اخیر پلاتس که هفتم فوریه منتشر شد، عراق به طور متوسط 4.41 میلیون بشکه در روز نفت در ژانویه تولید کرده که بالاتر از سهمیه تولید 4.351 میلیون بشکه در روز تحت توافق کاهش تولید اوپک بوده است.

با این همه آمار سومو، تولید عراق را تنها 9 هزار بشکه بالاتر از سهمیه تولید 4.351 میلیون بشکه در روز نشان داده است.

عراق مکررا از سهمیه تولید نفت خود تخطی کرده و طبق برآورد پلاتس، از ژانویه تا دسامبر سال میلادی گذشته، به طور میانگین، 4.425 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل