کد خبر: ۱۱۵۱۷ - تاریخ خبر: ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

روند کاهشی قیمت ارز‌های پر‌طرفدار طی یک‌هفته

روند کاهشی قیمت ارز‌های پر‌طرفدار طی یک‌هفته

اگرچه بانک مرکزی وعده ثبات بازار ارز را داده بود اما همچنان شاهد نوسان قیمت و عدم تعادل نرخ ارز هستیم. قیمت سکه به‌رغم پیش‌فروش بانک مرکزی، طی یک هفته گذشته تاکنون روند صعودی در پیش گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، هر یک از ارزهای پرطرفدار هفته پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند تا جایی که نرخ دلار و پوند و یورو طی یک هفته جهش چشمگیری را تجربه کرد. دلار آمریکا هفته گذشته را با نرخ 4708تومان شروع کرد اما روز بعد به مرز 4800تومان هم رسید.

اما در ساعات اولیه امروز، دلار با قیمت 4700تومان در بازار آزاد معامله شد که نسبت به اول هفته گذشته 8 تومان کاهش داشته است.

یورو در آغاز هفته گذشته با قیمت 5985تومان معامله شد اما این ارز نیز مانند دلار روز بعد با جهش 40 تومان، به 6225تومان رسید. یورو امروز با نرخ 5908معامله شد که نسبت به هفته گذشته 77تومان کاهش داشته است.

پوند انگلیس شنبه گذشته را با نرخ 6624تومان آغاز کرد و روز بعد به 6748تومان نیز رسید. پوند مجددا روند نزولی در پیش گرفت، و امروز در بازار آزاد با نرخ 6503تومان معامله شد که نسبت به اول هفته گذشته 121 تومان کاهش پیدا کرده است.

رشد توقف ناپذیر قیمت سکه

به گزارش اقتصاد آنلاین، هر سکه تمام طرح جدید شنبه هفته گذشته با قیمت یک میلیون و 509 هزار تومان معامله شد و روز چهارشنبه با نرخ یک میلیون و 529 هزار تومان به اوج قیمت خود طی یک هفته رسید.

سکه طرح جدید با افزایش قیمت 16 هزار تومانی نسبت به شنبه گذشته، امروز با قیمت یک میلیون و 525 هزار تومان در بازار معامله شد.

سکه طرح قدیم شنبه هفته گذشته با نرخ یک میلیون و 467 تومان معامله شد اما روز گذشته با قیمت یک میلیون و 290 هزار تومان رکورد بالاترین قیمت را طی یک هفته اخیر ثبت کرد و امروز با نرخ یک میلیون و 490 هزار تومان معامله شد.

نیم سکه بهار آزادی نیز نسبت به هفته گذشته 17 هزار تومان رشد داشته و امروز با نرخ 759 هزار تومان معامله شد. نیم سکه در اواخر هفته گذشته به 760 هزار تومان که بالاترین قیمت آن بود رسید.

هر گرم طلای 18 عیار امروز با قیمت 147 هزار و 269 تومان معامله شد که نسبت به اول هفته گذشته 208 تومان افزایش داشته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل