کد خبر: ۱۱۵۱۳ - تاریخ خبر: ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

انعقاد ۱۴۶ هزار قرارداد آتی سکه
هفته گذشته در بورس کالا ثبت شد؛

انعقاد ۱۴۶ هزار قرارداد آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۱۴۶ هزار و ۳۵۴ قرارداد افزایش یافت و ارزش آن نیز به ۲۴ هزار و ۱۹۸ میلیارد ریال رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، در معاملات آتی سکه طی هفته گذشته، سررسید آبان ماه سال 97 به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران 122 هزار و 220 قرارداد را به ارزش 20 هزار و 35 میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید شهریور ماه سال آینده با 16 هزار و 742 قرارداد به ارزش معاملاتی 2 هزار و 708 میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد اسفند ماه سال 96 قرارگرفت؛ به طوری که این سررسید با 5 هزار و 298 قرارداد به ارزش 810 میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید تیر ماه سال 97 نیز با یک هزار و 77 قرارداد به ارزش 170 میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی از نظر حجم معاملات قرار گرفت. در ادامه، سررسید اردیبهشت ماه سال 97 با یک هزار و 17 قرارداد به ارزش 170 میلیارد ریال معامله شد.

نگاهی به معاملات روز پنجشنبه

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد در مجموع  19هزار و 258 قرارداد منعقد شد.به این ترتیب در معاملات این روز، 5 سررسید فعال بازار آتی در بورس کالا با افت همراه شدند. بر اساس آمار معاملات سکه تحویل اسفند ماه سال جاری با ثبت قیمت یک میلیون و 527 هزار تومان، افت 0.6درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ماه سال 97 با قیمت یک میلیون و 548 هزار تومان افت 0.66 درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل تیر ماه سال 97 با نرخ یک میلیون و 575 هزار تومان به فروش رسید. سررسید شهریور ماه سال آینده هم با نرخ یک میلیون و 612 هزار تومان معامله و با افت 0.64 درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید آبان سال 97 نیز با قیمت یک میلیون و 652 تومان به ثبت رسید و با افت قیمت 0.93درصدی رو به رو شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل