کد خبر: ۱۱۴۸۸ - تاریخ خبر: ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

تورم ونزوئلا از ۴هزار درصد گذشت

تورم ونزوئلا از ۴هزار درصد گذشت

خبرگزاری رویترز به نقل از مجلس قانون گذاری ونزوئلا که در اختیار مخالفان قرار دارد، ادعا کرد که نرخ تورم در این کشور در ۱۲ ماه گذشته به ۴۰۶۸ درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، براساس اعلام این نهاد قانون گذاری،تنها در ماه ژانویه سال 2018 (11/12 دی ماه) میانگین قیمت‌ها بیش از 84 درصد افزایش یافته است، به گونه ای که قیمت ها در این کشور، هر 35 روز افزایش می یابد.

براساس همین گزارش، ارزش «بولیوار» واحد پول ونزوئلا نیز در ماه گذشته میلادی (ژانویه) در برابر دلار آمریکا 40 درصد کاهش یافت.
کاهش نقدینگی، مشکلات عدیده در بخش های بانکی، تاسیسات زیربنایی ارتباطات، موجب شده است که معامله های روزانه در ونزوئلا به سختی صورت گیرد.
با اینکه مقام های کاراکاس در ماه ژانویه دستمزد کارکنان خود را حداقل 40 درصد افزایش دادند، بیش از 2 سال است که دولت ونزوئلا، آمار رسمی تورم را منتشر نمی کند.
مردم ونزوئلا پس از کاهش قیمت نفت با بحران اقتصادی بسیاری از جمله کمبود مواد غذایی و دارو و تورم افسار گسیخته دست به گریبان است که در نتیجه آن، اعتراض های گسترده‌ای علیه دولت این کشور روی داده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل