کد خبر: ۱۱۴۸۵ - تاریخ خبر: ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

وضعیت مطلوب بانک شهر در صورت‌های مالی و نقدینگی
معاون مالی و اقتصادی بانک شهر بیان کرد :

وضعیت مطلوب بانک شهر در صورت‌های مالی و نقدینگی

طی ۴ مرحله افزایش سرمایه بانک شهر از سال ۸۸، تعداد سهام از ۱۵۰۰ میلیون سهم به ۱۵۵۷۳ میلیون سهم معادل ۴.۱۰ برابر (به ارزش ۱۵۵۷۳ میلیارد ریال) افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، معاون مالی و اقتصادی این بانک با بیان این مطلب گفت: موتور محرکه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، نحوه و چگونگی دسترسی به منابع نقدی و مدیریت نقدینگی است و این تغییرات تماما در چارچوب منافع سهامداران (سهم از بازار) و افزایش توان مالی و مدیریتی جهت حداکثر سازی سودآوری بانک و ارائه خدمات به مشتریان و عموم جامعه بوده است.

محمد تقی صمدی افزود: طبیعی است افزایش سرمایه بدون دریافت وجه (از محل مطالبات و تجدید ارزیابی دارایی ها) با لزوم رعایت منافع سهامداران موجب کاهش بهای روز هر سهم بوده لیکن در نهایت ارزش کل سهام به نفع سهامداران بهبود یافته است.

معاون مالی و اقتصادی بانک شهر تصریح کرد: در آخرین گزارشات کارشناسی سهام نیز طبق نظر کارشناسان رسمی این حوزه به طور مستقل، سهام بلوکی بانک معادل 1289 ریال به ازای هر سهم در تاریخ فروردین ماه 1396 ارزیابی شده و اطمینانی نسبی وجود دارد که منافع سهامداران کما فی سابق در تابلوی بازار بورس و اوراق بهادار حفظ خواهد شد.

وی افزود: اگرچه در حال حاضر قدیمی ترین بانک ها در ارزیابی و ارزش گذاری سهام خود در این رقابت، فاصله قابل توجهی با بانک شهر که از نظر حجم عملیات، تعداد شعب و سرمایه متفاوت هستند ندارند، لیکن ارزش روز سهام و منافع سهامداران به طور روزانه و ویژه تحت نظر و مراقبت است.

صمدی با بیان اینکه در حال حاضر 22 بانک و موسسه اعتباری در بازار سرمایه پذیرفته شده اند که سهام 11 بانک در بورس اوراق بهادار تهران و مابقی در فرابورس معامله می شوند، گفت: ارزش بازار کنونی صنعت بانکداری در حال حاضر در بازار سرمایه بیش از 400 هزار میلیارد ریال است که نسبت به ابتدای سال 1393 حدود 32 درصد کاهش را نشان می دهد با وجود آنکه ارزش کل بازار سرمایه طی این دوره حدود 4 درصد رشد کرده است.

از طرفی سرمایه اسمی بانک‌ها طی این مدت بیش از 2 برابر افزایش یافته که با توجه به این موضوعات، سهم 12 درصدی صنعت بانکداری از کل ارزش بازار سرمایه در سال 1393 به حدود 8 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

به گفته وی، بازدهی سالانه سهامداران بانک شهر طی سالهای 1395-1393 بیش از 4 درصد بوده در حالی که میانگین زیان سالانه صنعت بانکداری در بازار سرمایه طی مدت مشابه بیش از 9 درصد منفی بوده است.

ثروت سازی مناسب برای سهامداران

صمدی در ادامه خاطر نشان کرد: مدیریت بانک بر اساس گزارشات کارشناسی اعتقاد دارد که قیمت سهم با توجه به شرایط کلی بازار حدود 900 ریال پیش بینی می‌شود. مضافا اینکه ارزش بلوکی قطعا بالاتر خواهد بود که با در نظر گرفتن افزایش سرمایه بانک طی چند مرحله از محل مطالبات (سود سهام) و تجدید ارزیابی دارایی ها ثروت سازی مناسبی برای سهامداران ایجاد شده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل