کد خبر: ۱۱۳۸۷ - تاریخ خبر: ۱۳:۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

ممنوعیت استفاده از کارت اعتباری برای خرید بیت‌کوین

ممنوعیت استفاده از کارت اعتباری برای خرید بیت‌کوین

بانک‌هایی در آمریکا و انگلیس استفاده از کارت‌های اعتباری برای خرید بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی را ممنوع کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، این اقدام با هدف محافظت از مشتریان در برابر خرید اعتباری ارزهای مجازی و ایجاد بدهی‌های بزرگ برای آن‌ها، در صورت سقوط بیشتر ارزش ارزهای مجازی صورت می‌گیرد. بانک "لیود" بزرگ‌ترین وام‌دهنده انگلیسی و بانک‌های اسکاتلند، هالیفاکس و "ام بی ان ای" در کنار بانک‌های آمریکایی "جی پی مورگان" و "سیتی گروپ" بانک‌هایی هستند که استفاده از کارت‌های اعتباری را برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای مجازی ممنوع اعلام کرده‌اند.

نگرانی‌ها در بین تامین‌کنندگان کارت‌های اعتباری پس از آن افزایش یافت که مشتریان این بانک‌ها به میزان رو به رشدی از کارت‌های اعتباری برای تامین مالی حساب‌های مبادلات آنلاین که برای خرید ارزهای دیجیتالی به کار می‌روند استفاده کردند.

ارزش بیت کوین که بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارز مجازی به شمار می‌رود، به طور دراماتیکی از قله 19187 دلاری خود در بازار معاملات "بیت استامپ" کاهش یافته است. ارزش این ارز در معاملات دیروز با شش درصد کاهش به 7700 دلار در بازار بیت استامپ رسید که نشان می‌دهد روند کاهش این ارز از روز جمعه به دلیل نگرانی از سخت‌گیرانه‌تر شدن قوانین جهانی ادامه یافته است، با این حال این ارز هنوز ارزشی بیش از 1000 دلار مدت مشابه سال گذشته دارد.

پلیس نیز هشدار داده است ارزهای دیجیتال بین مجرمان محبوب باقی مانده است چراکه می‌توانند از آن‌ها برای دور زدن کنترل‌های سنتی پولشویی و سایر قوانین استفاده کنند.

ترزا می- نخست وزیر انگلیس - به تازگی گفته بود احتمالا به دلیل راهی که از ارزهای مجازی به ویژه توسط مجرمان استفاده می‌شود، حرکتی علیه آن‌ها لازم خواهد بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل