کد خبر: ۱۱۳۷۹ - تاریخ خبر: ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

شرکت های بیمه‌ای مکلف به واریز ۲۷۵ میلیارد تومان به خزانه‌ کل شد

شرکت های بیمه‌ای مکلف به واریز ۲۷۵ میلیارد تومان به خزانه‌ کل شد

نمایندگان مجلس، شرکت های بیمه ای را مکلف کردند که ۲۷۵ میلیارد تومان از اصل حق بیمه شخص ثالث به خزانه داری کل کشور واریز کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس بند الف تبصره 10 بخش درآمدی بودجه 97 کل کشور را با 140 رای موافق، 20 رای مخالف، 10 رای ممتنع از 200 نماینده حاضر تصویب کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دراین مصوبه، شرکت های بیمه‌ای را مکلف کردند که مبلغ دوهزار و هفتصد و پنجاه میلیارد (2.750.000.000.000) ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طی جدولی که براساس فروش بیمه (پرتفوی) ‌هر یک از شرکت‌ها تعیین و به‌ تصویب شورای‌عالی بیمه می‌رسد به‌صورت هفتگی به درآمد عمومی ردیف 160111 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند

وجوه واریزی شرکت‌های بیمه موضوع این بند به‌عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

نمایندگان مجلس بند الحاقی بخش درآمدی تبصره 10 بودجه 97 را با 142 رای موافق، 20 رای مخالف، 10 رای ممتنع از 200 نماینده حاضر تصویب کردند.

بر اساس این مصوبه مجلس، وجوهی که برای تملک عرصه در اختیار بخش نظامی فرودگاه های بین المللی کشور در سال های 96 و 97 توسط شرکت مادر تخصصی فرودگاه ها وناوبری هوایی ایران هزینه شده و می شود، به عنوان هزینه پذیرفته شده تلقی و از مالیات معاف است.

همچنین آن بخش از املاک و دیگر دارایی‌های ثابت شرکت نیز که در همین رابطه به نیروهای مسلح منتقل می‌شود، از پرداخت مالیات معاف است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل