کد خبر: ۱۱۳۷۵ - تاریخ خبر: ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

قیمت جهانی طلا ثابت ماند
تحت تاثیر دو عامل؛

قیمت جهانی طلا ثابت ماند

کاهش شدید شاخص سهام در بازارهای جهانی از یک طرف و گمانه‌زنی‌های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا از سوی دیگر موجب شده است تا قیمت جهانی طلا در مبادلات امروز سه‌شنبه تا حد زیادی بدون تغییر باشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، قیمت هر اونس طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه به 1338 دلار رسیده است. قیمت طلا روز دوشنبه با رشد 0٫5 درصدی همراه شده بود. قیمت طلا روز جمعه با کاهش 1٫2 درصدی روبرو شد که این بیشترین کاهش قیمت از 7 دسامبر به شمار می‌رود. قیمت طلا هفته گذشته با بیشترین افت از هفته منتهی به 8 دسامبر روبرو شده است.

فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست هفته گذشته خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را تغییر ندهد ولی چشم انداز مربوط به نرخ تورم را افزایش داده است.

این مساله احتمالا موجب خواهد شد تا فدرال رزرو نرخ بهره را طی ماه‌های آینده به صورت تدریجی افزایش دهد.

گمانه‌زنی‌های مربوط به افزایش نرخ تورم آمریکا فشار زیادی را بر شاخص سهام در بورس وال‌استریت وارد کرده است. اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه پولی از سوی فدرال رزرو طی ماه‌های آینده به ضرر شاخص سهام آمریکا شده است.

این مساله موجب شد تا شاخص داوجونز با افت بیش از 1000 واحد روبرو شود.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با افزایش چشمگیر قیمت پالادیوم طی ماه گذشته، صنعت خودروسازی به زودی آثار ناشی از این افزایش قیمت را احساس خواهد کرد.

تازه‌ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد که واردات طلای هند در ماه ژانویه با کاهش شدیدی روبرو شده و به پایین‌ترین سطح در 17 ماه اخیر رسیده است. به نظر می‌رسد علت اصلی کاهش واردات طلای هند این بوده است که سرمایه‌گذاران و خریداران منتظر کاهش مالیات واردات طلا هستند.

طی ساعات آینده آمارهای مهم اقتصادی آلمان و آمریکا منتشر خواهد شد و احتمالا این آمارها تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد داشت .ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل