کد خبر: ۱۱۳۵۳ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

جذب سرمایه های خارجی از دریچه بورس کالای ایران
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد :

جذب سرمایه های خارجی از دریچه بورس کالای ایران

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر بتوانیم با بورس های جهانی ارتباط داشته باشیم و نقاط قوت اقتصاد کالامحور ایران را از طریق بورس کالا به آنها معرفی کنیم، در مسیر جذب مشتریان و سرمایه گذاران خارجی و به تبع رونق اقتصادی حرکت خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، سید ناصر موسوی لارگانی گفت: عرضه محصولات مختلف در بورس کالا می تواند دست دلالان را از بازار محصولات کشاورزی مانند زعفران و پسته کوتاه کند به طوری که با عرضه محصولات در بورس کالای ایران مشکلاتی که دلالان در بازار کشاورزی به وجود می آورند از بین رفته و قیمت این محصولات به صورت روزانه روی تابلو مشخص می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: عرضه محصولات در بورس کالای ایران منجر به کشف قیمت شفاف و عادلانه و ایجاد رقابت می شود؛ این فاکتورها همان مواردی هستند که امروز در اقتصاد ایران کمرنگ است.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه اتصال بورس ایران به به بازارهای جهانی به نفع کشور خواهد بود، عنوان کرد: در شرایطی که در تولید برخی محصولات کشاورزی، پتروشیمی و حتی صنعتی و معدنی دارای مزیت در دنیا هستیم، باید دریچه نگاهمان به بورس کالا را همانند بورس های کالایی دنیا بزرگ کنیم. به طوری که می توانیم با بورس های آسیایی و اروپایی همکاری و جذب مشتری داشته باشیم و زمینه اتصال بورس کالا با بورس های منطقه و جهانی را فراهم کنیم تا علاوه بر ورود مشتریان خارجی به اقتصاد، امکان صادرات محصولات و تاثیرگذاری بر قیمت های جهانی از طریق بورس کالا فراهم شود.

به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بنابراین اگر بتوانیم با بورس های جهانی ارتباط داشته باشیم و نقاط قوت اقتصاد کالامحور ایران را از طریق بورس کالا به آنها معرفی کنیم، در جذب مشتریان و سرمایه گذاران خارجی و به تبع رونق اقتصادی حرکت خواهیم کرد.

موسوی لارگانی با اشاره به اهمیت زیر ساخت ها در بورس کالای کشور گفت: بورس کالای ایران با تقویت زیرساختها و همراهی بانک ها می تواند با اتصال به سایر بورس های کالایی کشورهای دیگر و عرضه محصولاتی مانند پسته و زعفران در رشد ارز آوری به کشور و همچنین تقویت صادرات اثر گذار باشد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل