کد خبر: ۱۱۳۴۱ - تاریخ خبر: ۱۲:۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶

قیمت فرآورده های قیری ۴۰ درصد افزایش یافت
عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده‌های نفتی خبر داد

قیمت فرآورده های قیری ۴۰ درصد افزایش یافت

عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی گفت: با شروع نوسانات نرخ ارز شاهد افزایش قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصدی فراورده های قیری در کنار کاهش ظرفیت تولید برخی بنگاه های تولیدی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، وحید شیخی در خصوص تاثیر نوسانات نرخ ارز بر صادرات فراورده های نفتی و پتروشیمی گفت: با شروع نوسانات نرخ ارز شاهد تعطیل شدن واحدهای تولیدی پالایشگاه ها و شرکت های تولید قیر هستیم که این امر به معنی کاهش ظرفیت تولید در واحدهای تولیدی است.

وی با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته ظرفیت برخی واحدهای تولیدی به 15 درصد نیز کاهش یافته است،افزود: افزایش قیمت ارز که از اوایل پاییز به صورت قابل محسوسی گزارش شده در دو ماه گذشته به شدت تاثیر خود را در بازار صادراتی فراورده های نفتی گذاشته است.

عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی تصریح کرد: در شرایط فعلی شاهد این هستیم که پالایشگاه ها وکیوم باتوم تبدیل به مالچ قیری میکنند که استفاده از مالچ اسیب محیط زیستی به همراه دارد زیرا فراورده های سبک نفتی در محیط زیست پراکنده می شود.

شیخی عنوان کرد: برای استفاده مالچ در محیط زیست باید از مالچ با پایه ابی استفاده شود که لایه نازکی است اما روش فعلی روش اشتباهی است.

وی در خصوص تاثیر نوسانات نرخ ارز بر روی قیمت ها گفت: در شرایط فعلی شاهد افزایش قیمت ها هستیم و بازار کشش این میزان از افزایش را ندارد به گونه ای که افزایش 30 تا 40 درصدی محصولات قیری برای بازار داخلی و صادرات در دو ماه اخیر ءزارش شده است.

عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی بیان کرد: تاکنون سابقه رکودی به این شدت نداشته ایم و با این شرایط منتظر بازار شب عید هستیم تا شاید اوضاع بازار تغییر کند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل