کد خبر: ۱۱۲۱۷ - تاریخ خبر: ۱۰:۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴

رشد نجومی واردات فرش و صنایع دستی
آمار ۸ماهه امسال نشان داد ؛

رشد نجومی واردات فرش و صنایع دستی

بیشترین رشد ارزش واردات در بخش صنعت طی هشت ماهه سال‌جاری به گروه فرش و صنایع دستی با رشد بیش از ۳۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مربوط بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در هشت ماهه امسال واردات بخش صنعت بیش از 26 میلیارد و 363 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 15.3 درصدی را نشان می دهد. همچنین در بخش معدن با توجه به واردات 129.5 میلیون دلاری تا پایان آبان ماه سال جاری، شاهد رشد 35.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در این حوزه هستیم.

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، در بخش واردات صنعتی به ترتیب فرش و صنایع دستی با رشد 357 درصدی، دباغی و پرداخت چرم شامل چمدان، کیف دستی، زین و یراق و انواع پاپوش با رشد 175.4 درصدی و مبلمان و مصنوعات طبقه بندی نشده با رشد 74.9 درصدی بیشترین میزان واردات را در بخش صنایع به خود اختصاص داده اند.

این در حالی است که در ردیف واردات، سایر فعالیت های کسب و کار با رشد منفی 95.4 درصدی، ابزار پزشکی، اپتیکی و ابزار دقیق، ساعت های مچی و انواع دیگر ساعت با رشد منفی 32.4 درصدی و پوشاک، عمل آوردن و رنگ کردن پوست با رشد منفی 20.7 درصدی بیشترین میزان واردات صورت گرفته است.

همچنین در بخش واردات بخش معدن، واردات  زغال سنگ و لیگنیت و زغال سنگ نارس (تورب) با رشد 80.3 درصدی، کانسارهای فلزی با رشد 32.3 درصدی و سایر محصولات معدنی طبقه بندی نشده با رشدی 14.4 درصدی روبرو شده اند.

در ذیل جدول واردات مربوط به بخش صنعت به تفکیک گروه‌ها طی هشت ماهه سال جاری و سال گذشته آورده شده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل