کد خبر: ۱۰۱۱۲ - تاریخ خبر: ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰

فرابورس ایران آماده واگذاری شرکت‌های دولتی است
مدیرعامل فرابورس :

فرابورس ایران آماده واگذاری شرکت‌های دولتی است

مدیرعامل فرابورس در خصوص عدم واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از طریق فرابورس گفت: در صورتی که سازمان خصوصی‌سازی مقدمات و شرایط لازم را فراهم آورد، فرابورس آمادگی دارد تا این کار را انجام دهد .

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،امیر هامونی در خصوص چرایی عدم واگذاری سهام شرکت‌های دولتی از طریق فرابورس ایران به ویژه در سال 96 گفت: پذیرش سهام شرکت‌ها و عرضه سهام آنها به ویژه سهام دولتی در بازارهای فرابورس ایران تابع شرایطی است، بنابراین در صورتی که شرکت‌ها این شرایط را به دست نیاورند نمی‌توان سهام آنها را در فرابورس پذیرش و نسبت به عرضه و فروش آنها اقدام کرد.

مدیرعامل فرابورس ایران افزود: واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به صورت جدی از سال 80 آغاز شده و طبق قانون سال 93 سال پایانی واگذاری سهام شرکت‌های دولتی است، البته این مهلت در سال‌های 94، 95، 96 و 97 هم تمدید شده است، بنابراین در سال‌های پایانی عمده سهام و بنگاه‌های باقی مانده دولت برای واگذاری شرکت‌های زیانده هستند که کار پذیرش و فروش سهام آنها در فرابورس با سخت‌گیری‌های بیشتری همراه است.

وی همچنین با تاکید به این که زمینه عرضه و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی همواره در فرابورس آماده بوده و هست تصریح کرد: در صورتی که سازمان خصوصی سازی مقدمات و شرایط لازم را فراهم آورد، فرابورس ایران این آمادگی را دارد تا نسبت به پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بازارهای خود اقدام کند.

گفتنی است از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، 4054 میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده که از این میان 102 میلیارد ریال از طریق بورس و 3951 میلیارد ریال از طریق مزایده صورت گرفته و هیچ سهمی در فرابورس ایران عرضه نشده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل