فاز جدید معاملات الگوریتمی در بازار سهام

سرعت و پیچیدگی معاملات در بازارهای مالی نیاز به استفاده از ابزارهای هوشمند را افزایش داده است. در این راستا یکی از مفیدترین ابزارهای مالی به کارگیری معاملات الگوریتمی یا خودکار است که به‌منظور استفاده بهتر سرمایه‌گذاران از فرصت‌های بازارهای سرمایه‌گذاری ایجاد و راه‌اندازی شده است.
روند نوسانی سهام با رشد ۱۵۴۳ واحدی شاخص ادامه یافت
عمر لیدرها در بورس تهران

پس از افت متوالی دماسنج سهام در دو روز ابتدایی هفته، بورس تهران همزمان با شروع مثبت بازارهای جهانی طی روز گذشته به مدار رشد بازگشت و شاخص کل این بازار بیش از ۱۵۰۰ واحد ارتفاع گرفت.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد:
کلید بورس در قفل مشکلات اقتصاد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه‌های بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و سوق دادن آن به سمت تولید می‌گوید. او از عرضه نفت در بورس انرژی، بازار آتی سکه، بازار مشتقه ارزی و معامله‌پذیر شدن سهام عدالت نیز حرف‌هایی می‌زند؛ حرف‌هایی که تحقق آنها به اما و اگرهایی گره خورده اما دست یافتنی است.
عضو هیئت مدیره فرابورس عنوان کرد؛
فرابورس ایران، متنوع ترین بازار آسیایی

به نظر می رسد اگر فرابورس را مامن اوراق و ابزارهای مالی متنوع و بدیع نام بگذاریم بیراه نگفته ایم. این بازار امروز نه تنها میزبان سهام صنایع مختلفی است. بلکه در حوزه های اوراق تامین مالی، معرفی و ارزشگذاری و ایده ها، تامین مالی استارت آپ ها و راه اندازی صندوق های خطر پذیر (VC) و ... تنها نهادی مالی است که سریعترین فعالیت را دارد و چشم انداز حوزه های فعالیت فرابورس امید روزهای بهتری را می دهد.
بازارهای جهانی در استرس گزارش های چین

شاخص های معاملاتی در بازار آسیا با روند پیچیده ای رو به رو شدند در حالی که بازارهای لندن و نیویورک با شروع معاملات در فاز احتیاطی، نگران ادامه روند اقتصادی جهان هستند.
شاخص بورس یک هزار و ۵۴۳ واحد رشد کرد

شاخص بازار بورس تهران، در بیست و یکمین روز از آبان ماه ۹۷ با رشدی یک هزار و ۵۴۳ واحدی در نقطه ۱۸۲ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد.
جهش ۲۵ واحدی فرابورس

در جریان معاملات دوشنبه، معامله‌گران حدود ۶۷۷ میلیون اوراق بهادار در بازار فرابورس دست به دست کردند.
در معاملات امروز رقم خورد؛
سهام آسیایی با نگرانی از رشد اقتصادی جهان درجا زد

پدیدار شدن نشانه‌هایی از افت تقاضای چین، دوباره نگرانی‌ها در مورد چشم‌انداز اقتصادی جهان را تشدید کرد و موجب شد سهام آسیایی درجا بزند.
معاون اول رئیس جمهور:
ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

معاون اول رئیس جمهور گفت:در حال حاضر قیمت سهام ۲ میلیونی سهام‌عدالت حدود ۱۳میلیون تومان است.
عقب‌نشینی ۴کانالی شاخص بازار سهام

بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد افت شدید شاخص کل به دلیل برخی تحولات بیرونی بود. به‌طوری‌که در نهایت شاخص کل بورس با ریزش ۳۵۶۳واحدی، با از دست دادن ۴کانال مواجه شد و به سطح ۱۸۰هزار واحدی عقب‌نشینی کرد. در بازار دیروز اکثر شرکت‌های بزرگ بازار شاهد افت شدید قیمتی بودند.
افت ۳۵۶۳ واحدی شاخص سهام ریشه‌یابی شد؛
چشم بورس‌بازان به سیاست‌های داخلی

پس از ریزش ۵/ ۰ درصدی شاخص سهام طی دادوستدهای نخستین روز هفته، دیروز روند نزولی این نماگر با شدت بیشتری دنبال شد. به این ترتیب روز گذشته شاخص کل بورس تهران با ریزش ۳۵۶۳ واحدی (معادل ۹/ ۱ درصد) پس از ۸ روز مجددا به کانال ۱۸۰ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد. به نظر می‌رسد در شرایطی که ابهامات و ریسک‌های موجود، از تقاضای سهام کاسته و بر شدت عرضه‌ها افزوده است، معامله‌گران به محرک‌های داخلی چشم‌ دوخته‌اند؛ محرک‌هایی که به سیاست‌های داخلی وابسته بوده و در دو بعد کلان و خرد رصد می‌شوند.
مدیرعامل بورس انرژی:
دوره تسویه ارزی خریداران نفت بورسی ۱۰ روز بیشتر شد

مدیرعامل بورس انرژی گفت: دوره تسویه ارزی خریداران نفت خام سبک از بورس از ۵۰ روز به ۶۰ روز رسیده است.
جایگاه روبه رشد بورس کالا در اقتصاد

بورس کالا طی سال های گذشته توانسته با طراحی ابزارهای مالی، زمینه تامین مالی صنایع را فراهم کند، اما اگر این بورس با همکاری بانک ها، شرایطی را به لحاظ عملیاتی و رسیدن آسان نقدینگی به سمت تولید ایجاد کند به طور حتم جایگاه بورس کالا در اقتصاد کشور، عمیق تر و مهم تر از قبل می شود.
افت ۳ هزار و ۵۶۲ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص بازار بورس تهران، در بیستمین روز از آبان ماه ۹۷ با سقوطی ۳ هزار و ۵۶۲ واحدی در نقطه ۱۸۰ هزار و ۶۶۸ واحد ایستاد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد:
بازار سرمایه جایگزینی برای بازار پول

وزیر امور اقتصادی و دارایی از ضرورت جایگزینی بازار پول و سرمایه خبر داد و عملکرد بورس طی دو سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد.
بورس انرژی میزبان دومین عرضه نفت خام سبک ایران می‌شود

رینگ بین‌الملل بورس انرژی، امروز شاهد دومین عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران خواهد بود
عقبگرد شاخص سهام به کانال ۱۸۴ هزار واحدی

بورس اوراق بهادار تهران معاملات نخستین روز کاری هفته را با جو ضعیفی آغاز کرد. به‌طوری‌که با عرضه‌های سنگین صورت گرفته در این روز، شاهد افت ۸۶۹واحدی، معادل ۴۷/ ۰ درصدی در کارنامه شاخص کل بورس بودیم و این نماگر مجدد به کانال ۱۸۴هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.
شاخص سهام ۸۶۹ واحد افت کرد؛
دو بازی متفاوت در بورس تهران

بورس تهران به‌‌رغم انتظار کارشناسان و سهامداران، معاملات نخستین روز کاری هفته را با افت شاخص کل آغاز کرد. نماگر اصلی سهام طی روز گذشته تحت‌تاثیر افت قیمت در سهام بزرگان کالایی ۸۶۹ واحد از ارتفاع خود را از دست داد و به سطح ۱۸۴ هزار و ۲۳۱ واحد بازگشت. ریزش ممتد قیمت نفت و افت ارزش جهانی دیگر کالاهای پایه از مهم‌ترین عوامل موثر بر کاهش ارتفاع شاخص کل ارزیابی می‌شود.
مدیرعامل بورس انرژی ایران:
در بورس انرژی راه تولد ویژه خوار نفتی بسته‌ است

بازار سرمایه یک مفهوم جهانشمول و بازاری قاعده‌مند است، بنابراین باید امیدوار بود که استفاده از سازوکارهای قانونی بتواند جلوی این رانت‌ها را بگیرد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:
تلاش برای تقویت بازار سرمایه ادامه دارد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور گفت: ورود شرکت های جدید به بورس به شرط اینکه بازدهی مناسبی برای سهام داران ایجاد کنند منجر به بزرگ شدن بازار سرمایه و افزایش عمق بازار سرمایه در اقتصاد کشور می شود.
نادی قمی تحلیل کرد؛
وضعیت بورس و آثار اقتصادی تحریم ها

یک کارشناس بازار سرمایه، افزایش سودآوری شرکت های بورسی را در فصل دوم سال جاری مدیون نرخ بالای ارز و بالا بودن قیمت مواد خام در بازارهای جهانی دانست و پیش بینی کرد این دو عامل در فصل آینده هم به حاشیه سود شرکت ها کمک کند.
رشد ارزش بازار بورس تهران در فدراسیون جهانی بورس ها رکورد زد

رشد ارزش بازار بورس تهران در یک سال گذشته رتبه نخست را در میان اعضای فدراسیون جهانی بورس ها به دست آورد.
بر اساس تازه ترین آمارها مشخص شد :
رشد ۱۷ درصدی ارزش معاملات بورس در هفته سوم آبان‌ماه

آمارهای منتشره نشان می‌دهد که ارزش معاملات بورس در هفته سوم آبان ماه بیش از ۱۷ درصد افزایش را در تالار شیشه ای رقم زده است.
آرایش هفتگی بازیگران سهام

بورس تهران معاملات هفته گذشته را با بازدهی حدود یک درصدی سپری کرد. در این شرایط بازیگران عمده در بیشتر روزهای هفته به جمع‌آوری سهام پرداخته و نه تنها نقش حمایتی خود را در بازار ایفا کرده، بلکه خالص خرید را در سمت زمین بازی خود حفظ کردند. بر این اساس در سومین هفته آبان بیش از ۱۸۶میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقیقی به حقوقی جابه‌جا‌ شد.
محرک‌ها و ضدمحرک‌های بورس شناسایی شدند؛
نقشه راه بازار سهام پس از فروکش هیجان

شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته رشد یک درصدی را تجربه کرد. با این حال هیجان بازارها در مسیر نزولی قرار گرفته بود. در حالی‌که از ماه‌ها قبل با انتظار برای تحریم‌های آمریکا هیجان اقتصاد کشور را فراگرفته بود اما در موعد تحریم‌های آمریکا از شدت واکنش‌های هیجانی به شدت کاسته شد.