ارزش روز پرتفوی سهام عدالت به مرز ۷۰۰ هزار میلیارد ریال رسید

ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت در حال حاضر ۶۹۷ هزار و ۳۲۷میلیارد ریال برآورد می شود.
تداوم روند نزولی آیفکس

شاخص کل فرابورس ایران در جریان معاملات دیروز برای هفتمین روز پیاپی کاهش یافت. نمادهای فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس و آهن و فولاد ارفع بیشترین اثر منفی را در افت ۳/ ۳ واحدی شاخص فرابورس رقم زدند.
دوشنبه های آموزشی بازار سرمایه:
ارکان بازار سرمایه را بیشتر بشناسید

در هفته گذشته در خصوص شاخص های بازار سرمایه مطالبی عنوان شد. در این هفته در خصوص ارکان بازار سرمایه، کارکردها و نحوه ارتباط آن ها با سایر ارکان مطالبی مطرح می شود.
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران مطرح کرد :
لزوم تمرکز عرضه محصولات در بورس کالا

تمرکز عرضه محصولات در بورس کالا همواره مورد تاکید بوده که در شرایط التهاب فعلی بازار‌ها باید عرضه‌ها به صورت متمرکز انجام شود تا جلوی هر گونه معاملات غیرشفاف و پنهانی گرفته شود.
یک کارشناس بازار سرمایه :
تاثیر ارز دولتی در خروج سرمایه از بازار سهام

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رفتار دولت در خصوص جدا کردن شرکتها در ارایه ارز دولتی، منجر به شکل گیری رانت در صنایع بورسی و خروج سرمایه از بازار سهام می شود.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی :
ثبت چند هزار کد ملی سهامداران متوفی در یک هفته

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از مشمولان دریافت سود سهام عدالت باقی مانده‌اند که این افراد نیز تا پایان تیرماه سود سهام عدالت را دریافت خواهند کرد.
آیفکس ۳.۳ واحد عقب نشست

شاخص فرابورس در جریان بازار امروز با افت ۳.۳ واحدی به ارتفاع ۱,۲۱۵ واحد رسید.
در معاملات امروز رقم خورد؛
سهام آسیایی با کاهش رشد اقتصادی چین افت کرد

با انتشار داده‌های دولتی مبنی بر کندشدن رشد اقتصادی چین در سه ماه دوم سال و در شرایطی که سرمایه‌گذاران هنوز در مورد تاثیر جنگ تجاری چین-آمریکا، نگران هستند، سهام آسیایی افت کرد.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی:
۴۰۰ هزار نفر تا پایان تیر سود دریافت می‌کنند

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از مشمولان دریافت سود سهام عدالت باقی مانده‌اند که این افراد نیز تا پایان تیرماه سود سهام عدالت را دریافت خواهند کرد.
افت بورس ادامه دار شد:
کاهش ۵۸۸ واحدی شاخص در جریان معاملات امروز

در پایان دادوستدهای امروز شاخص کل تحت تاثیر معاملات منفی نمادهای فولاد، کگل، کچاد، پارسان، فملی و وغدیر با افت ۵۸۸ واحدی در ارتفاع ۱۰۸.۹ هزار واحدی آرام گرفت که در این بین نماد تازه وارد پارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ایجاد کرد.
افت جزئی آیفکس در بازار امروز

در جریان داد وستدهای روز جاری شاخص فرابورس با کاهش ۰.۵۹ واحدی به ارتفاع ۱,۲۲۵ واحد رسید.
مشاور سازمان خصوصی سازی:
واریز سود سهام عدالت ۴۰۰هزار نفر تا پایان تیرماه

مشاور سازمان خصوصی سازی از واریز سود سهام عدالت ۴۰۰هزار نفر (افراد باقی‌مانده) تا پایان تیرماه خبر داد و گفت: به نظر می‌رسد سود عملکرد سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ بیشتر خواهد بود.
یک کارشناس بازار سرمایه :
رونق معاملات بازار سرمایه با کاهش نرخ مالیات فروش سهام

یک کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر کاهش نرخ مالیات فروش سهام بر معاملات بازار سرمایه گفت: بدلیل کاهش هزینه‌ معاملات، این مصوبه موجب افزایش انگیزه سهامداران برای دادوستد سهام می‌شود.
بازار ثانویه ارز و بیم و امید سهامداران

سومین هفته تیرماه در تهران بیش از ۳۰ مجمع سالانه برگزار شد که تمام آنها توانستند صورت‌های مالی خود را به تصویب برسانند.
هفته آتی راهی بازار می‌شود؛
سومین عرضه اولیه فرابورس ایران

در حالی هفته گذشته فرابورس ایران میزبان عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در بازار دوم بود که دوشنبه ۲۵ تیرماه نیز این بازار شاهد عرضه ۳۵ میلیون سهم از مجموع سهام شرکت کشت و دام قیام اصفهان برای نخستین بار به عموم خواهد بود.
شاخص فرابورس ۴ واحد دیگر افت کرد

در جریان داد و ستدهای امروز شاخص آیفکس با کاهش ۴ واحدی به ارتفاع ۱,۲۴۰ واحد رسید.
شاخص سهام ۱۴۳۸ واحد کاهش یافت
سایه دو ریسک بر بورس تهران

معاملات بورس تهران طی اولین روز از هفته جاری با افت ۱۴۳۸ واحدی شاخص کل به پایان رسید. سایه دو ریسک بر بورس تهران طی معاملات دیروز قابل شناسایی است.
در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی مطرح شد
نرخ مالیات فروش سهام کاهش می‌یابد

دیروز در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی به ریاست رئیس‌جمهور و با حضور روسای قوه قضائیه و مجلس پیشنهادهایی برای تامین بخشی از منابع مالی لازم بررسی و تصویب شد.
افت ۸ واحدی آیفکس در بازار امروز

در جریان بازار امروز شاخص فرابورس با افت ۸.۴۲ واحدی به ارتفاع ۱,۲۴۴ واحدی رسید.
دبیر اسبق کانون صرافان :
بازار ثانویه ارز بدون صرافی شکست خورده است

دبیر اسبق کانون صرافان با استقبال از بازار ثانویه ارزی به منظور شفافیت و تعادل عرضه و تقاضا عنوان کرد: بدون حضور صرافی‌ها طرح ثانویه ارزی شکست خورده است.
آیفکس با رشد ناچیز به مدار مثبت برگشت

در جریان داد و ستدهای روز جاری شاخص فرابورس با رشد ناچیز ۰.۲۸ واحدی در ارتفاع ۱,۲۳۰ واحد باقی ماند.
سقوط بازارهای آسیایی:
ناآرامی بازارها با اوضاع آشفته سیاسی و اقتصادی جهان

افت شدید شاخص ها در بازار چین منجر به افت دیگر متغیرها در بازارهای آسیایی شد و بازارهای این منطقه را یک دست سبزپوش کرد(در اکثر بازارهای آسیایی افت شاخص ها به رنگ سبز و افزایش آنها به رنگ قرمز نمایش داده می شود .
انتشار اوراق برای تامین مالی بخش خصوصی در بورس تهران

با تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار امکان انتشار اوراق برای تامین مالی بخش خصوصی با نرخ های مناسب تر از نرخ تسهیلات بانکی فراهم می شود.
شاخص سهام ۲۸۳۴ واحد افت کرد؛
عقب‌نشینی ۳ کانالی بورس

بورس تهران معاملات روز گذشته را با فشار سنگین فروش و در نتیجه ریزش ۵/ ۲ درصدی شاخص کل به پایان رساند. اصلاح ۲ هزار و ۸۳۴ واحدی و عقب‌نشینی ۳ کانالی نماگر اصلی سهام طی معاملات این روز عمدتا تحت تاثیر افت قیمت بزرگان گروه فلزی، معدنی و پتروشیمی رقم خورد. به نظر می‌رسد هراس از روند قیمت‌ها در بازارهای رقیب مهم‌ترین‌ علت ریزش بهای سهام است.
فرمول خلق جاذبه در بازار سهام

روز گذشته بازار سهام شاهد برگزاری مراسم معارفه شرکت پتروشیمی پارس بود. شرکتی با ارزش بازار حدود ۱۲ هزار میلیارد تومانی که می‌تواند نقدینگی قابل توجهی را جذب بازار سهام کند. به‌طور کلی هدایت نقدینگی سرگردان موجود در کشور به بازار سهام به‌عنوان بازاری که کمترین اثر تورمی در اقتصاد ایجاد می‌کند، بهترین راهکار است.