پایان خوش بورس با رشد ۲۱ هزار واحدی شاخص در ۱ ماه

شاخص کل بورس در جریان معاملات آخرین ماه آخرین فصل سال ۹۷ با ۲۱۲۷۲ واحد افزایش، معادل ۱۳.۵۲ درصد رشد را به ثبت رساند.
افت اندک سهام آسیایی
تداوم آشفتگی در مورد توافق برگزیت

در انتظار اجلاس فدرال‌رزرو، سهام آسیایی تغییرات چندانی نکرد اما نزدیک به رکوردهای ۶ ماهه خود باقی ماند، درحالی که نگرانی‌هایِ جدید برگزیت، پوند را پایین آورد.
آیفکس از تپیکس سبقت گرفت؛
سال ۱۰۱ درصدی فرابورس ایران

امروز در حالی شاهد آخرین روز معاملاتی فرابورس ایران در سال ۹۷ هستیم که پرونده این بازار با رشد بیش از ۱۰۱ درصدی آیفکس از ابتدای سال تا روز گذشته بسته می‌شود.
با جهش ۳۳۷۶واحدی شاخص، بازدهی سالانه سهام به ۸۳ درصد رسید؛
متلاطم‌ترین سال تاریخ بورس

سال ۹۷ را باید متلاطم‌ترین سال بورس تهران طی تاریخ فعالیتش دانست.
ناظر بازار پایه عنوان کرد
اصلاح مقررات در بازار پایه فرابورس همواره ادامه خواهد داشت

ناظر بازار پایه با بیان اینکه اصلاح مقررات وظیفه ذاتی بورس‌ها است، گفت:اصلاح مقررات در فرایند بهبود مستمر از جمله وظایف نهادهای ناظر در بازار سرمایه به شمار می‌رود.
شاخص بورس ۱۳۹۷ واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۳۹۷واحد رشد کرد.
شاخص سهام از منطقه مرده خارج شد؛
جهش بورس از سمت عرضه

شاخص کل بورس در هفتمین رشد متوالی خود ۲/ ۱ درصد افزایش یافت و پس از حدود چهار ماه به بالای سطح ۱۷۱ هزار واحد رسید. روند صعودی اخیر که عمدتا از سوی عوامل بنیادی حمایت می‌شود، بازدهی بورس در اسفند را به عدد ۹ درصد نزدیک کرد.
هفتمین رشد متوالی شاخص سهام

بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد شرایط مثبتی بود که در آن شاخص کل به میزان ۲۰۰۹ واحد (معادل ۲/ ۱ درصد) رشد کرد و در کانال ۱۷۱ هزار واحدی جا گرفت. در بازار دیروز معامله‌گران شاهد تداوم اوج‌گیری نقدینگی فعال در بازار بودند که همین امر موجب شد به‌رغم نزدیکی پایان سال بازار با افزایش تقاضا مواجه باشد.
تقویت ۲۰۹ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس امروز با معاملاتی کم حجم همزمان با عرضه‌های اولیه مداوم در فرابورس در حالی به دنبال شکار تک‌سهم‌ها در گروه‌هایی همچون سیمانی‌ها و پتروشیمی و غذایی‌ها بودند که درسهم‌های بزرگ بازار اصلاح قیمتی را به نظاره نشست.
در پایان معاملات امروز روی داد
تقویت ۱۲۰۵ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملات کم حجم بودند که با عرضه‌های اولیه آخرین روزهای سال، شاهد حرکت نرم معامله‌گران برای شکار سهم‌های برخوردار از ظرفیت سودآوری در شب عید بودند.
شاخص بورس آستانه مرز ۱۶۸ هزار واحدی

بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته را نیز همچنان در مدارصعودی طی کرد. به این ترتیب شاخص کل توانست رشد ۳/ ۰ درصدی را به ثبت برساند و در آستانه ورود به کانال ۱۶۸هزار واحدی متوقف شود.
جریان نقدینگی در بازار سهام بررسی شد؛
پول‌های پیشران بورس تهران

روند صعودی نماگر اصلی بورس تهران در معاملات دیروز با سرعت کمتری ادامه یافت. شاخص کل در پنجمین رشد متوالی خود ۵۳۸ واحد دیگر ارتفاع گرفت و از ۱۶۷ هزار و ۹۰۹ واحد عبور کرد.
تقویت ۵۳۸ واحدی شاخص کل بورس

امروز بورس تهران در حالی با معاملاتی کم حجم و توأم با تکاپوی معامله‌گران برای نقد کردن بازدهی‌ها روبه‌رو بود که شناسایی تک‌سهم‌ها و انتظار برای عرضه‌های اولیه پیش‌رو باعث شد تا فشار فروش در بازار کم‌حجم امروز در برابر سیگنال‌های خرید در گروه‌های مختلف برابری کنند.
پرش شاخص بورس به ارتفاع ۱۶۷ هزار واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۲۹۰۰واحد رشد و به ارتفاع ۱۶۷ هزار واحد صعود کرد.
سهام آسیایی اندکی رشد کرد

با امید سرمایه‌گذاران به ارائه سیاست‌گذاری‌های حمایتی بیشتر از سوی دولت چین، سهام آسیایی اندکی رشد کردند.
تقویت ۲۸۹۹ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران همزمان با تکاپوی برخی حقوقی‌ها برای معاملات درون گروهی و تامین مالی در روزهای پایانی سال امروز شاهد اقبال خریداران سهام در شرکت‌های بزرگ به ویژه در گروه فلزات اساسی، پالایشی و تک‌سهم‌های پتروشیمی و معدنی بود.
سهم ۵۳ درصدی بورس از کل واگذاری‌های دولت

۱۴۹۲ هزار و ۹۴ میلیارد ریال سهم و اموال دولتی از سال ۸۰ تاکنون واگذار شده که از این میزان، ۵۳.۱ درصد واگذاری‌ها از طریق بورس اوراق بهادار صورت گرفته است.
امید به برآوردهای سال ۹۸ شاخص سهام را ۱۴۶۳ واحد افزایش داد؛
واکنش بورس به سیگنال تحلیلگران

بورس تهران در جریان دادوستدهای دیروز سیمای سبزپوشی را به نمایش گذاشت. پس از ثبت معاملات کم‌رمق در دو هفته اخیر و نوسان کم‌دامنه قیمت‌ها، شاخص اصلی بورس تهران در روز گذشته، ضمن صعود ۱۴۶۳ واحدی، بار دیگر در ارتفاع ۱۶۴ هزار و ۴۷۰ واحد ایستاد.
حمایت حقوقی در هفته کم‌رمق سهام

شاخص کل بورس تهران در حالی دومین هفته اسفندماه را با ثبت افت ۵/ ۱ درصدی پشت سر گذاشت که خالص جریان نقدینگی نیز به نام معامله‌گران عمده بازار رقم خورد. به این ترتیب در هفته منتهی به ۱۵ اسفندماه، بیش از ۵۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نقدینگی از سبد سهام معامله‌گران خرد بازار خارج و به پرتفوی حقوقی‌ها منتقل شد.
صعود ۱۴۶۳ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات نوزدهمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۱۴۶۳ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۴۷۰ واحدی رسید.
در پایان معاملات امروز روی داد؛
تقویت ۱۸۰ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملات کم حجم در اغلب نماد معاملاتی بودند که اقبالی خریداران سهام برای جمع‌آوری سهام خودرویی‌ها به متعادل شدن قیمت در اغلب نماد معاملاتی این گروه در دامنه نوسان مثبت قیمتی انجامید.
تداوم سقوط بورس‌های جهانی

با انتشار آمار نا امیدکننده از روند اشتغال زایی اقتصاد آمریکا، سقوط بورس‌های جهان تشدید شد.

روند ۸ ساله تلاطمات بورس

قیاس بازدهی بازارهای مختلف از جمله مبانی تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران در رابطه با مقصد بعدی نقدینگی است. روند بازارها از ابتدای دهه ۹۰ نشان‌دهنده سودهای عجیبی است.
بورس تهران در هفته ای که گذشت:
کورس حقیقی ها در نمادهای کوچک بورسی

اگرچه شاخص کل در این هفته بازدهی منفی از خود به جای گذاشت، اما شاخص هم وزن با روندی مثبت از اقبال به نمادهای کوچک بورسی خبر داد. در این هفته حقوقی ها حدود ۶۰ میلیارد تومان نقدینگی به سمت پرتفوی حقیقی ها روانه کردند. همچنین در این مدت صنعت قندو شکر با بازدهی ۱۰ درصدی خوش اقبال ترین صنعت بورسی بودند.
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته

مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت بررسی شد.