جهش ۲ درصدی شاخص سهام

بورس اوراق بهادار تهران اولین روز از آخرین هفته کاری شهریور ماه را همراه با اختلال در هسته معاملات سپری کرد. در بازار دیروز معامله‌گران در حالی فعالیت خود را شروع کردند که در بازار جهانی شامگاه جمعه قیمت انواع فلزات رنگین با کاهش مواجه شد. عقب‌نشینی بهای مس به رقم ۵هزار و ۹۰۵دلار، کاهش قیمت فلز روی به ۲هزار و ۳۰۹دلار و رسیدن قیمت سرب به ۲هزار و ۳۷دلار (قیمت‌ها به ازای هر تن) باعث شد تا گروه فلزات اساسی در بازار دیروز عرضه‌های سنگینی را شاهد باشد.
هجوم پول‌های«حقیقی» به بازار سهام

معامله‌گران خرد بازار سهام طی ۹روز کاری متوالی با خریدهای پرحجم خود توانستند خالص تغییر مالکیت را به سمت خود حفظ کنند. هر چند بورس در این ۹روز روند متوالی صعودی نداشت، اما از شنبه هفته گذشته جهش‌‌های قابل توجهی توسط این نماگر ثبت شد. این افت و خیزها در نهایت جهش بیش از ۲۴هزار واحدی و ۲۵کانال‌شکنی را در کارنامه شاخص کل بورس ثبت کرد.
طی هفته گذشته رقم خورد؛
معامله ۴۷۳ هزار تن محصول در بورس کالای ایران

در هفته منتهی به ۲۲ شهریورماه ۴۳۷ هزار و ۲۶۲ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.
گزارش رسام از وضعیت صندوق ‏های سرمایه ‏گذاری در هفته گذشته؛
روزهای خوب صندوق‏ های سهامی

در هفته گذشته خالص خروج سرمایه از صندوق¬‌های سرمایه¬‌گذاری مجموعا ۱۸هزار و ,۸۱۴ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.
رشد ۳۵۰۰ واحدی شاخص بورس در ۱۰ دقیقه

شاخص بورس در آغاز معاملات امروز بازار سرمایه در مدت ۱۰ دقیقه رشد بیش از ۳۵۰۰واحدی را به خود دید و به کانال ۱۵۸ هزار واحد صعود کرد.
بازدهی سهام از ۶۱ درصد فراتر رفت
فرصت‌سازی بورس برای اقتصاد

بورس اوراق بهادار تهران روز چهارشنبه درخشان ترین روز کاری در ۵۰سال عمر خود را از نظر مقدار رشد شاخص تجربه کرد. در بازار روز چهارشنبه معامله‌گران با خوش‌بینی نسبت به حذف رانت فروش محصولات نفتی و فولادی و در حالی که همچنان رانت فروش محصولات پتروشیمی باقی مانده بود، معاملات خود را آغاز کردند. این مساله به رشد قابل ملاحظه شاخص کل منجر شد.
رییس هیات مدیره آرمان آتی تشریح کرد:
مکانیسم های تداوم صعود بازار سرمایه در بلندمدت

استفاده از هر راهکاری که منجر به کاهش هیجانات و رفتارهای غیر کارشناسی در بازار سرمایه شود، به رشد بلندمدت بازار کمک می کند. یکی از این ابزارها، مهار فشار تقاضا روی سهام بنگاه ها است که به ایجاد رشد پایدار بلندمدت برای آن شرکت منجر می شود و شرکت ها با نوسانات کوتاه مدت کمتری مواجه شوند.
با صعود آیفکس به قله تاریخی رقم خورد؛
بازدهی ۶۲ درصدی آیفکس در شش‌ماهه اول سال

شاخص کل فرابورس ایران که از ۱۵۷۹ واحدی در آخرین روز کاری هفته گذشته به قله تاریخی ۱۷۷۱ واحدی در پایان هفته جاری صعود کرد، بازدهی خود را از آغاز شهریورماه به ۱۴ درصد و از ابتدای سال به ۶۲ درصد رسانید.
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی :
۶۰ هزار نفر به لیست دریافت کنندگان سود اضافه شدند

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به پیش بینی سود ۵ هزار میلیارد برای سهام عدالت در سال ۹۶، گفت: با بازگشایی مجدد سامانه سهام عدالت حدود ۴۰ هزار نفر در ظرف مدت ۱۰ روز به سامانه سهام عدالت شماره شبا ارائه کرده اند و با این وجود آمار کلی به ۴۰ میلیون نفر رسید.
استقبال فرابورس از دستورالعمل بورس کالا

روز گذشته شاخص کل فرابورس ایران با رشد ۷/ ۹ واحدی (معادل حدود ۶/ ۰ درصد) بر سطح ۱۶۹۶ واحد ایستاد. جهش نماگر بازار در دقایق ابتدایی معاملات دیروز، آن را از مرز سطح یک هزار و ۷۰۰ رد کرد. اما فشار فروش تعدادی از نمادهای زیرمجموعه گروه محصولات شیمیایی و فرآورده‌های نفتی مانع از رشد بیشتر شاخص کل شد.
یک کارشناس بازار سرمایه :
تعیین دستوری قیمت‌ها در بورس پایدار نمی‌ماند

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است دستورالعمل‌هایی که قیمت محصولات و کالاها را به‌ صورت دستوری تعیین می‌کنند در بازه زمانی بلندمدت پایدار نمی‌مانند.
آیفکس ۹.۷ واحد رشد کرد

در جریان بازار امروز شاخص فرابورس با رشد ۹.۷ واحدی به ارتفاع ۱,۶۹۶ واحد رسید در این میان نمادهای ذوب، هرمز، میدکو و ارفع بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص گذاشتند.
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس:
صادارت محورها برندگان بورس هستند

در معاملات بورس، شرکت های صادارت محور بیشترین حاشیه سود را به دست می آورند.
بازدهی بازار سهام از ۵۰ درصد گذشت؛
کورس بورس با ارز و سکه

روز گذشته شاخص سهام با جهش ۴۷۶۴ واحدی در مرز سطح تاریخی ۱۴۷ هزار ایستاد. امیدواری به انعکاس اثر جهش دلار بر سودآوری شرکت‌ها و متعادل شدن نسبی بازارهای ارز و سکه از مهم‌ترین دلایل افزایش تقاضا در بورس تهران است. امری که با وجود عرضه‌های سنگین از سوی سهامداران عمده مانعی برابر رشد قیمت‌ها نشد.
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس :
۳ عامل جهش این روزهای شاخص بورس تهران

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: کاهش نرخ مالیات، شفافیت و نقدشوندگی بالا موجب جذب سرمایه گذاران به بورس شده است.
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس مطرح کرد:
تلاش برای عبور اقتصاد از خیابان بورس

متوقف ماندن در مشکلات معیشتی روزانه، شاید مهم‌ترین تهدید پایین بودن سواد مالی در جامعه باشد. موضوعی که حرکتی دسته‌جمعی و تلاشی همه‌جانبه را می‌طلبد تا افراد جامعه حیات فراتر از روزمرگی را تجربه کنند.
بورس در آستانه ورود به کانال ۱۴۷ هزار واحدی

شاخص کل بورس تهران امروز با رشد ۴۷۶۴ واحدی، به رقم ۱۴۶۹۹۸ واحد رسید. نمادهای فولاد ، کگل و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.
رشد خوب ۴۴ واحدی آیفکس

در جریان داد و ستدهای روز جاری شاخص فرابورس با رشد ۴۳.۶ واحد به ارتفاع ۱,۶۸۶ واحد رسید.
کارشناس بازار سرمایه :
حذف بورس به بهانه وضعیت خاص اقتصاد بی معنی است

کارشناس بازار سرمایه گفت: مشکل بزرگ اقتصاد در حال حاضر تصمیم گیری‌ جزیره‌ای و نبود نظام واحد تصمیم گیر برای اقتصاد است و تصمیم‌گیری جزیره‌ای بلای جان امروز اقتصاد شده است.
شاخص سهام بر قله ۱۴۲ هزار واحدی ایستاد؛
چراغ سبز بورس به نقدینگی

معاملات دیروز بورس تهران با جهش ۹/ ۱ درصدی شاخص کل به پایان رسید. بازگشت نسبی آرامش به بازار سکه و ارز در کنار جذابیت سهام گروه‌های مختلف به رشد شاخص کل دامن زد و رکورد جدیدی با فتح قله ۱۴۲ هزار واحدی به ثبت رسید. ارزش معاملات بورس در ادامه مسیر صعودی خود در معاملات دیروز به سطح ۷۸۸ میلیارد تومان رسید.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس :
تاثیر مثبت آزادسازی سقف رقابت معاملات مس در بورس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با برداشته شدن سقف رقابت معاملات مس در بورس کالا شاهد کاهش تقاضای کاذب، واقعی‌تر شدن قیمت‌ها و متعادل شدن بازار معاملات این محصول هستیم.
رئیس سازمان بورس:
صندوق‌های سرمایه گذاری خریدار یونیت صندوق‌ها می‌شوند

رئیس سازمان بورس از تصویب مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری Fund of Funds در بازار سرمایه خبر داد و گفت: با توجه به استراتژی‌های سازمان مبنی بر ایجاد بسترها و ابزارهای نوین نوع دیگری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری معرفی می‌شود.
آیفکس ۲۸ پله صعود کرد

در جریان داد و ستدهای امروز شاخص فرابورس با رشد ۲۷.۷ واحدی در ارتفاع ۱,۶۴۲ واحد ایستاد.
سرمایه‌گذاری سود سهام عدالت دریافت نشده متوفیان در صندوق‌های بورسی

در جلسه اخیر شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ مصوب شد سود سهام عدالت مشمولان متوفی که وراث آنها پس از مهلت تعیین شده برای دریافت آن اقدام نکنند، در صندوق‌های پذیرفته شده در بورس سرمایه‌گذاری شود.
شاخص کل در کانال ۱۴۲ هزار واحدی:
"پیشتازی پالایشی ها در بورس"

شاخص بورس تهران امروز بیش از ۲۶۰۰ واحد مثبت در کانال ۱۴۲ هزار به کار خود پایان داد. ارزش معاملات بازار ۱۲۷۵ میلیارد تومان شد.