یارانه آخر سال امشب در حساب‌هاست

آخرین یارانه نقدی سال ۱۳۹۶ را امشب دولت با هزینه حدود ۳۶۰۰ میلیارد تومان به حساب حاضران در لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها که تعدادشان به حدود ۷۷ میلیون نفر می‌رسد، واریز خواهد کرد.
در قالب قراردادهای جدید نفتی صورت می‌گیرد ؛
امضای قرارداد توسعه میدان‌های جفیر و سپهر

قرارداد توسعه یکپارچه میدان‌های سپهر و جفیر به عنوان سومین قرارداد در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی، عصر امروز (۲۶ اسفندماه) میان شرکت ملی نفت ایران و گسترش انرژی پاسارگاد امضا می‌شود.
سهم ۳ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۵۰۰ تومانی هر ایرانی از سبد یارانه

هشتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و هر ایرانی امشب۳ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۵۰۰ تومانی یارانه دریافت می کند.
سازمان خصوصی سازی آژانس فروش املاک نیست

وظیفه سازمان خصوصی سازی فقط شرکت فروشی نیست بلکه وظایف مهمتری برعهده دارد که هرگز تمام شدنی هم نیست و روز به روز وظایف و جایگاه این مجموعه در اقتصادِ ایران پُر رنگ تر نیز می‌شود.
میزان تولید نفت ایران در سال آینده اعلام شد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران میزان تولید نفت ایران در سال آینده را اعلام کرد.
زنگنه روند پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد

وزیر نفت، روند پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم مذاکرات ایران و آذربایجان در سفر رئیس جمهوری به این کشور در نخستین روزهای سال آینده، به توافقی مشترک منتهی شود.
۴۷۰ میلیارد دلار، حجم خسارت تعرفه های آمریکا بر اقتصاد جهان

براوردهایی که چین منتشر کرده است نشان می دهد خسارت تعرفه های آمریکا بر روی اقتصاد جهان تا سال ۲۰۲۰ میلادی نزدیک به ۴۷۰ میلیارد دلار خواهد بود.
دعوت ایران از پاکستان برای مشارکت در پروژه چابهار

وزیر امور خارجه ایران از پاکستان دعوت کرد تا در پروژه بندر چابهار و توسعه ارتباط این بندر با بندر گوادر مشارکت نماید.
مدیر نظارت بر بازار اولیه خبر داد:
صنایع معدنی در راه بازار بدهی

پروژه های شرکت های زیر مجموعه هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) از طریق بازار بدهی تأمین منابع مالی می شوند.
اولین گام پمپ سازی ایران، در راه ۴۸ میلیارد تومانی شدن

صنایع پمپ سازی ایران با نماد تپمپی از افزایش سرمایه ۲۰ درصدی به منظور رساندن سرمایه به ۴۸ میلیارد تومان خبر داد.
۹ پیشنهاد بخش خصوصی برای بهبود محیط کسب‌ و کار

هیات نمایندگان اتاق ایران ضمن صدور بیانیه‌ای در مورد بهبود محیط کسب‌ و کار و ارائه راهکار، مهم‌ترین عامل بروز مشکلات در محیط کسب‌ و کار را بی توجهی به نوآوری برای خلق ثروت و درآمد در کشور دانست.
گرانی دلار در صادرات اثر کرد

اگرچه تراز تجاری کشور همچنان حدود شش میلیارد دلار منفی است، با این وجود در یازدهمین ماه سال حدود چهار میلیارد و ۶۰۳ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم.
چرا فروش قرن ممکن است هرگز اتفاق نیفتد؟

خصوصی سازی جزئی غول نفتی عربستان طی دو سال گذشته در بازار نفت مطرح شده و بر انتظارات درباره قیمت نفت تاثیر گذاشته، اما اگر چنین اتفاقی هرگز روی ندهد، چه؟
سیر صعودی تراز تجاری ایران

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد در بهمن ماه امسال صادرات روزهای خوبی را سپری کرده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه :
چشم انداز اقتصادی سال آینده کشور امید بخش است

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: چشم انداز اقتصادی سال آینده کشور امیدبخش است و بالغ بر ۱۲۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی با مشارکت صندوق توسعه ملی و بانک های بخش خصوصی در نظر گرفته ایم.
رییس اتاق تهران:
رشد بخش مسکن مثبت شد

رییس اتاق تهران با بیان اینکه پس از چند سال، رشد بخش مسکن مثبت شد، اظهار امیدواری کرد نرخ تورم در سال آینده نیز تک رقمی بماند.
رئیس اتاق اصناف تهران مطرح کرد:
حضور برندهای خارجی، فضای رقابتی ایجاد می‌کند

فاضلی گفت: حضور برندهای خارجی برای ایجاد رقابت در کشور لازم است اما میزان‌ ورود آنها باید با نظارت اتحادیه های ذی‌ربط انجام شود.
یک کارشناس اقتصادی :
هزینه‌های اصلاحات اقتصادی بر عهده همه ارکان جامعه است

کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران نیازمند اصلاحات است، گفت: هزینه های اصلاحات اقتصادی برعهده تمام ارکان جامعه است و اگر این اصلاحات انجام نشود یا به تعویق بیفتد کشور با هزینه های سنگین مواجه می شود.
خرسندی کرباسیان از حال اقتصاد ایران

مسعود کرباسیان می‌گوید که طبق تعریف او از «رکود»، بنگاه‌های اقتصادی از رکود خارج شده‌اند و رشد اقتصادی در اغلب بخش‌ها اعم از خودروسازی، فولاد و نظایر آن‌ها جریان دارد؛ ضمن اینکه بیکاری هم کاهش و اشتغال افزایش یافته است و تورم هم که مدت‌هاست دو رقمی شده. او البته این را هم گفت که برخی امور اقتصادی معطل مجلس است و بهتر است نمایندگان از وزرا کمتر سوال بپرسند تا فرصت تعیین تکلیف قوانین کشور ایجاد شود.
معاون وزیر نفت:
میزان تولید و ذخایر نفت هماهنگ نیست

معاون وزیر نفت با بیان اینکه میزان تولید و ذخایر نفت هماهنگ نیست،گفت:پیش بینی می کنم آمریکا در ماه می،بار دیگر تعلیق تحریم های ایران را تمدید کند که موجب می شود برجام به شکل بهتری اجرا شود.
رییس اتحادیه لوازم آشپزخانه:
واردات و تولید در رکود است

رییس اتحادیه لوازم آشپزخانه با بیان این‌که واردات و تولید نسبت به سال‌های گذشته در حالت رکود قرار دارد تاکید کرد: قیمت‌ها تا پایان سال افزایش و کاهش ندارد.
سخنگوی دولت:
همه افراد سال آینده یارانه یارانه می‌گیرند

سخنگوی دولت گفت: سال آینده همین روش پرداخت یارانه را ادامه می‌دهیم و همه یارانه می‌گیرند، مگر مواردی که ثروتمند بودن آنها محرز شود.
مغایرت‌ها در مؤسسات مالی برطرف می‌شود
تعیین تکلیف موسسات غیرمجاز تا نیمه اول سال آینده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : تا نیمه اول سال آینده وضع همه مؤسسات مالی- اعتباری غیرمجاز تعیین تکلیف می شود.
شکاف قابل توجه دستمزدها میان کشورهای اروپایی

آمارهای دفتر آمار اتحادیه اروپا نشان می‌دهد بین کمترین میانگین سطح دستمزد و بیشترین میانگین در بین اعضای اتحادیه اروپا، اختلافی تقریبا هشت برابری وجود دارد.
رییس اتاق اصناف ایران:
دولت مجاب شده از بنگاه‌داری خارج شود

رییس اتاق اصناف ایران عنوان کرد: با وجود گام‌های بلندی که تاکنون در جهت پیشرفت برداشته‌ایم، توانسته‌ایم دولت را مجاب کنیم که از بنگاه‌داری خارج شود چون برای نجات اقتصاد کشور راهی جز این نداریم که واگذاری به مردم را در دستور کار خود قرار دهیم.