عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران :
صادرات افزایش یافت

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از افزایش حدود شش درصدی صادرات در یکی - دو ماه گذشته خبر داد و گفت: نرخ فعلی دلار واقعی نیست و باید به ۴۲۰۰ تومان کاهش یابد.
باحکم شریعتمداری ؛
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تغییر کرد

باحکم شریعتمداری وزیر صنعت، معدن وتجارت، یداله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران و جایگزین مس فروش شد.
در گزارشی بررسی شد؛
پیش بینی روند حرکتی قیمت آلومینیوم

قیمت هر تن آلومینیوم پس از افت به زیر سطح ۲ هزار دلار به‌ازای هر تن، روند صعودی را پیش گرفت؛ از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت آلومینیوم در این برهه، علاوه بر نزدیک شدن آن به سطوح حمایتی ۱.۹۵ هزار دلار بر تن، بهره‌مندی از افت ارزش دلار آمریکا بوده است.
معاون سازمان توسعه تجارت :
برجام بستر را برای ورود تکنولوژیهای روز و تولید محصولات صادراتی فراهم کرد

معاون سازمان توسعه تجارت گفت: یکی از ویژگی های مهم برجام تعامل رفتاری و گفتاری با اروپا و کشورهای پیشرفته بود که در سایه این تعامل بستر لازم برای ورود تکنولوژی های روز فراهم شد و زمینه تولید محصولات رقابت پذیر و صادرات فراهم شد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی؛
ذخیره راهبردی شکر از تولید داخل تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ذخایر راهبردی شکر از محل تولید داخل تامین می‌شود.
راه انحرافی تفکیک صنعت از تجارت

طرح دوباره تفکیک صنعت و تجارت در حالی شنیده می‌شود که تحلیل‌های کارشناسی این تصمیم را نوعی راه انحرافی تعبیر می‌کنند.
رییس انجمن واردکنندگان خودرو مطرح کرد؛
خسارت حدود هزار میلیارد تومانی در پی بسته شدن سایت ثبت سفارشات

رییس انجمن وارد کنندگان خودرو با اشاره به اینکه حدود ١٣ هزار و ٧٠٠ دستگاه خودرو در گمرک انباشت شده است، تصریح کرد: بسته شدن سایت ثبت سفارش خودروهای خارجی، خسارتى نزدیک به هزار میلیارد تومان در حدود یک سال به همراه داشته است.
رییس اتاق ایران پیشنهاد کرد:
تشکیل نهاد فراقوه‌ای برای تصمیم‌گیری‌های اقتصادی

رییس اتاق ایران پیشنهاد کرد که با توجه به این تجربه‌ها در کشور نهاد یا سازمانی فراقوه‌ای یا شورایی نظیر شورای عالی امنیت ملی برای بازه زمانی ۵ تا ۱۰ ساله ایجاد شود.
مدیر کل دفتر توسعۀ صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت:
صادرات ۹۰ میلیون دلاری فرش ایران به آمریکا

مدیر کل دفتر توسعۀ صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت خبر از رشد ٢٨ درصدی صادرات فرش دستباف ایران در در ۸ ماهه ی نخست سال جاری داد.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:
کارت بازرگانی موقت یا اجاره‌ای نداریم

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: هیچ گونه کارت بازرگانی تحت عنوان " موقت" و "یک بار مصرف" و یا عناوین مشابه(اجاره‌ای) صادر نمی‌شود.
احتمال توقف خط تولید ۱۰ مدل خودرو تا تیرماه ۹۷

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که بر اساس مصوبه افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد، به احتمال بسیار زیاد خط تولید ۱۰ مدل خودروی دیگر نیز از ابتدای تیرماه سال آینده متوقف می‌شود.
۳ نکته درباره ارز، بورس و صادرات

برنامه ریزی برای توسعه ۲۰ هزار واحد صنعتی در کشور

توسعه و تکمیل ظرفیت ۲۰ هزار واحد تولیدی صنعتی کوچک و متوسط کشور در برنامه کاری قرار گرفته است.
آیا نرخ سود تسهیلات بانکی کاهش می یابد؟

عواملی مانند زمان سررسید سپرده های مدت‌دار و میزان ریسک اعتباری موجود در اقتصاد، موانع اصلی کاهش نرخ سود تسهیلات محسوب می‌شوند.
افزایش تمرکز واردات بر کالاهای واسطه‌ای

رییس کنفدراسیون صادرات با اشاره به وضعیت تجارت خارجی ایران، از جبران بخشی از رشد منفی صادرات در نه ماهه خبر داد و گفت: کیفیت واردات ایران افزایش یافته و بر کالاهای واسطه‌ای متمرکز شده است.
تعیین سقف اعتباری برای تجارت

عضو اتاق بازرگانی راه حل اساسی اصلاح روند صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی را تعیین سقف اعتباری و رتبه بندی این کارت‌ها دانست.
رییس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران :
اتحادیه اروپا موضوع دامپینگ فولاد ایران را تحت فشارهای سیاسی مطرح کرد

رییس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: طرح موضوع اعمال دامپینگ از سوی ایران در زمینه صادرات فولاد به کشورهای اروپایی، تحت تاثیر فشارهای سیاسی مطرح شده که نتیجه ای به همراه نداشته است.
حباب قیمتی خودروهای وارداتی نمی‌ترکد

یک کارشناس خودرو با اشاره به اینکه خودروسازی برای ارتقاء خطوط تولید و قطعات جدید احتیاج به سرمایه‌گذاری خارجی دارد، گفت: اگر چه سایت ثبت سفارش باز شده اما حباب قیمتی خودروهای وارداتی از بین نمی‌رود.
تبصره بنزین ۱۵۰۰تومانی از بودجه حذف شد

با تصویب کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی آن بخش از تبصره ۱۸ بودجه ۹۷ که بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده تأکید داشت، حذف شد.
با حمایت معاونت علمی رییس جمهوری صورت گرفت؛
راه اندازی خط تولید صنعتی نانوالیاف ایرانی در چین

یک شرکت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خط تولید صنعتی نانوالیاف به روش الکتروریسی را در کشور چین راه اندازی کرده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد :
تصویب ۲.۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت ‌و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در دوره کوتاهی که از دولت دوازدهم گذشته است، حدود ۲.۷ میلیارد دلار پروانه سرمایه‌گذاری خارجی تصویب و به سرمایه‌گذاران خارجی در بخش صنعت و معدن ابلاغ شده است.
وزیر نفت:
برگزاری مناقصه برای خرید کالا در قراردادهای نفتی

وزیر نفت با بیان اینکه کمبود منابع یکی از مشکلات موجود برای امضای قراردادهای نفتی است، گفت: برای خرید باید مناقصه برگزار شود و نمی توان از طریق ترک تشریفات کالا را از شرکت خاصی تهیه کرد.
۲۵۰ سرمایه گذاری صنعتی در کشور

صنعت کشور در حال پیشرفت است و تلاش های زیادی در سال های اخیر انجام شده است.
افت ۳۱ درصدی صادرات فولاد چین

در ۱۱ ماه گذشته صادرات محصولات فولادی چین ۳۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ افت داشته که علت اصلی آن نیز بهبود حاشیه سود فولادسازان در بازار داخلی این کشور بوده است.
افزایش عوارض خروج مخالف سیاست‌های کلان است

یک کارشناس صنعت هواپیمایی معتقد است: بحث افزایش نرخ عوارض خروج از کشور نه تنها کارایی مثبتی در این صنعت نخواهد داشت که حتی با سیاست‌های کلان صنعت هوایی در تضاد است.