سرپرست وزارت صنعت:
تجارت کشور در حال بازگشت به دوران پیش از کرونا است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: آمار تولیدات منتخب کالایی کشور با وجود محدودیت‌های کرونایی و تشدید تحریم‌ها، در سه ماه نخست امسال افزایشی بوده و تجارت کشور در حال بازگشت به دوران پیش از کرونا است.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
دو تصمیم مهم بانکی و مالیاتی برای تولیدکنندگان

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس تصمیم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، چنانچه در زمان معامله شخصی طرف معامله واحد تولیدی در فهرست مؤدیان فاقد اعتبار سازمان امور مالیاتی قرار نداشته باشد و بعد از گذشت مدتی در این فهرست قرار گیرد، مسئولیتی متوجه مؤدی واحد تولیدی نخواهد بود.
ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی
برگشت ارز شرط پرداخت جایزه صادراتی شد

رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ توسط معاون اول رییس‌جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.
طی اطلاعیه‌ای اعلام شد؛
صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله امکان‌پذیر شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از زنجیره فولاد و صنایع پایین‌دستی، صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله که مورد استفاده تولیدکنندگان فولاد کشور قرار نمی‌گیرد را، صرفا با اخذ مجوز از معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه و پرداخت عوارض مجاز دانست.
تکلیف جدید نظام بانکی برای حمایت از تولیدکنندگان

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از مصوبه شورای پول و اعتبار برای بازگرداندن واحدهای تولیدی تملک شده با شرایط آسان، به صاحبان اولیه آنها خبر داد.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی:
قیمت ۲۵۰۰ قلم کالا در سامانه ۱۲۴ ثبت شد

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: حدود ۴۴ تا ۴۵ شرکت تا به امروز در سامانه اینترنتی ۱۲۴ اعلام قیمت کرده اند که نزدیک به دو هزار و ۵۰۰ قلم کالا می‌شود.
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت منصوب شد

با حکم سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، محبوبه فکوری به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت منصوب شد.
تب گرانی لوازم خانگی ادامه دارد

اگرچه دولت راهکارهایی برای جلوگیری از گرانفروشی لوازم خانگی پیشنهاد کرده است اما بدون افزایش دستمزد مناسب و طرح‌های ویژه رفاهی برای افزایش قدرت خرید کارگران بازار لوازم خانگی آرام نخواهد گرفت.
مجوز افزایش قیمت ۲۰ درصدی کالاهای تولیدی صادر شد

سرپرست وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت ۲۰ درصدی کالاهای تولیدی نسبت به سال گذشته را صادر کرده است.
سرمایه‌گذاری ۴۴ هزار میلیارد ریالی در پارک‌های پتروشیمی

مدیرعامل گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با اشاره به احداث چهار پارک پتروشیمی در کشور گفت: ‌مجموع سرمایه‌گذاری در این چهار پارک‌ به ۴۴ هزار میلیارد ریال می‌رسد.
با تصویب ستاد تنظیم بازار؛
قیمت گوشت کیلویی ۵۵ هزار تومان تعیین شد

در جلسه ستاد تنظیم بازار به عرضه ذخایر گوشت منجمد گوساله به قیمت متوسط هر کیلوگرم ۵۵ هزار تومان با امکان جایگزینی موافقت شد.
اولویت تامین مالی بانک صنعت و معدن برای تکمیل ۷۰ طرح نیمه‌تمام

امسال تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه تمام در دستور کار قرار دارد که شمار آنها ۷۰ طرح متوسط و بزرگ است.
سرپرست وزارت صمت مطرح کرد:
پیش بینی ۴۲ میلیارد دلار صادرات برای سال ۹۹

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی و استفاده از ارز حاصل از صادرات مشکل تامین مواد اولیه بسیاری از واحدهای تولیدی کشور برطرف شده است.
سرپرست وزارت صمت:
صادرات در حال برگشت به مسیر رشد

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا، تجارت در تمامی کشورهای دنیا دچار وقفه شده است، گفت: صادرات در حال بازگشت به مسیر رشد است.
دستور ویژه سرپرست وزارت صمت برای تشکیل شورای تجارت خارجی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی حمید زادبوم «رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران» را به عنوان مسئول شورای تجارت خارجی سازمان‌ها و دستگاه‌های موثر در امر صادرات غیر نفتی در وزارت صمت منصوب کرد.
دستور ویژه سرپرست وزارت صمت برای تشکیل شورای تجارت خارجی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی حمید زادبوم «رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران» را به عنوان مسئول شورای تجارت خارجی سازمان‌ها و دستگاه‌های موثر در امر صادرات غیر نفتی در وزارت صمت منصوب کرد.
شرکت‌های لیزینگ غیرمجاز را گزارش دهید

دبیرکل انجمن ملی لیزینگ ایران با هشدار دوباره درباره فعالیت شرکت‌های لیزینگ غیرمجاز، گفت: شرکت‌های لیزینگ غیرمجاز را گزارش دهید.
بررسی عملکرد یک نماد خودرویی
افزایش درآمد ۶۰ درصدی «خودرو» در ۲ ماه امسال

بررسی عملکرد ایران خودرو در ۲ ماه نخست سال ۹۹ نشان می‌دهد این شرکت در مقایسه با سال گذشته ۳۶ درصد تولیدات خود را افزایش داده است.
سرپرست وزارت صمت مطرح کرد؛
کمیته اقدام صادرات تشکیل می‌شود

سرپرست وزارت صمت از تشکیل کمیته اقدام صادراتی برای بررسی مشکلات اعضای سه اتاق خبر داد.
اعلام قیمت‌های جدید ۵ شرکت لوازم خانگی در سامانه ۱۲۴

رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی گفت: تاکنون پنج شرکت بزرگ ایرانی تولیدکننده لوازم خانگی، افزایش قیمت محصولات خود را در سامانه ۱۲۴ وزارت صنعت اعلام کرده‌اند.
معاون وزیر صمت اعلام کرد:
عزم جدی برای عرضه اولیه سهام ۱۰۰ شرکت تا پایان سال ۹۹

معاون وزیر صمت اعلام کرد: عزم جدی وجود دارد که تا پایان سال جاری ۱۰۰ شرکت با عرضه اولیه سهام وارد بورس ‌شوند.
سرپرست وزارت صمت:
تحقق جهش تولید در گرو توجه به بخش خصوصی است

سرپرست وزارت صمت تحقق شعار جهش تولید را در گرو توجه به بنگاه ها و بخش خصوصی دانست و گفت: جهش تولید، مدیریت واردات و توسعه صادرات ، سه برنامه اصلی این وزارتخانه است.
به دنبال دستور ویژه رئیس‌جمهور؛
مسئول پروژه عملیاتی‌سازی دستورات رئیس‌جمهور به وزارت صمت منصوب شد

سرپرست وزارت صمت به دنبال دستور ویژه رئیس‌جمهور برای پیشبرد اهداف بخش صنعت، معدن و تجارت کشور، مسئول پروژه عملیاتی سازی دستورات رئیس‎‌جمهور را منصوب کرد.
مدیرکل اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو
قیمت مصوب ماسک‌های سه لایه و N۹۵

مدیرکل اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو نحوه تامین و توزیع تجهیزات مرتبط با کرونا مانند ماسک، دستکش و ... با قیمت مصوب آن‌ها را اعلام کرد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار خبر داد؛
تعدیل قیمت شکر داخلی و وارداتی بعد از ماه رمضان

سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: نرخ شکر داخلی و وارداتی بعد از ماه رمضان تعدیل خواهد شد و سازمان حمایت قیمت گذاری شکر حاصل از چغندر بهاره را آغاز می‌کند.