ثبت سفارش با دلار در گمرکات کشور ممنوع شد

گمرک ایران ممنوعیت ثبت‌ سفارش با ارز دلار را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.
عضو اتاق بازرگانی تهران:
تراز تجاری منفی به علت عدم رشد صادرات است

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه در تاریخ ایران در موارد انگشت شماری، تراز تجاری کشور مثبت شد گفت: هیچ استراتژی اقتصادی برای رشد صادرات غیرنفتی نداشتیم تا دچار تراز تجاری منفی نشویم.
تراز تجاری بهمن مثبت ۱میلیارد و ۲۲۶میلیون دلار شد
رشد ۵۳درصدی صادرات در بهمن ماه

کارنامه عملکرد تجارت خارجی نشان می‌دهد هر ماه صادرات نسبت به ماه قبل روند رو به رشدی را تجربه می‌کند. چنانچه در بهمن ماه صادرات با ارزش ۶ میلیارد و ۷۸ میلیون دلار رشد بیش از ۵۳ درصدی نسبت به دی ماه داشته است.
اقداماتی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفت
کاهش ۱۱میلیارد دلاری قاچاق کالا در کشور

شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور با پیشنهاد نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های پیشرفته ایکس ری در هشت نقطه در غرب کشور موافقت کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت؛
صنعت در ۹۷ شرایط بهتری خواهد داشت

بخش صنعت و معدن در سال ۹۷، شرایط بهتری خواهد داشت.
کاهش صادرات میعانات ایران به نفع استرالیایی‌ها تمام می‌شود؟

کاهش عرضه میعانات ایران ممکن است به نفع تولیدکنندگان نفت فوق سبک استرالیا شود زیرا پالایشگاه‌ها و شرکت‌های پتروشیمی کره جنوبی برای جبران کاهش صادرات تهران در ماه‌های اخیر، توجه خود را به اقیانوسیه معطوف کرده‌اند.
رکوردزنی جدید روسیه در صادرات مواد غذایی

صادرات غذایی روسیه به مدد تقاضای جهان برای گندم این کشور، سیر صعودی پیدا کرده است.
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات :
صادرات کشور تا پایان سال ۹۶ به بالاتر از ۴۵ میلیارد دلار می رسد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: از سال ۵۳ تا سال ۶۹ بین سه تا ۹ درصد از کل تجارت کشور مربوط به صادرات بود، در سال ۸۰ حدود سه و نیم میلیارد دلار صادرات داشتیم اما تا پایان سال ۹۶ میزان صادرات کشور به بالاتر از ۴۵ میلیارد دلار می رسد.
معاون وزیر صنعت خبر داد:
تولید کاغذ روزنامه نصف شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش ٤٩ درصدی ظرفیت تولید کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر خبر داد و اعلام کرد: با کاهش ظرفیت تولید در کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر مواجه هستیم و نیاز این بخش از طریق واردات تامین شده است.
مانیفست چیست؟

مانفیست، فهرست کل بار یا محموله شامل مشخصات تجاری کالا است، این مشخصات شامل شماره سند حمل، فرستنده، گیرنده،تعداد و نوع بسته ها، شرح و مقدار کالا است.
تا پایان امسال صورت می گیرد؛
تولید ۱۰ میلیون تن شیر و صادرات ۱ میلیون تن لبنیات

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد تا پایان امسال ۱۰ ملیون تن شیر و نزدیک به یک میلیون انواع لبنیات صادر شود.
افزایش۸۷.۷ درصدی شرکتهای دانش بینان صنعتی

بررسی جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تایید ۲۸۹ شرکت دانش بنیان صنعتی در ۹ ماه امسال است که در همسنجی با پارسال ۸۷.۷ درصد افزایش نشان می دهد.
رییس خانه معدن ایران :
استقبال ایران از سرمایه گذاری ۱۰۰ درصدی خارجی در معادن

جمهوری اسلامی از سرمایه گذاری خارجی به میزان ۱۰۰ درصد استقبال می کند و شناسایی ۶۸ نوع ماده معدنی در کشورمان، فرصت گسترده پیش روی شرکت های خارجی برای حضور فعال در معادن ایران را فراهم ساخته است.
برگزاری اولین نشست شورای دبیران تشکل های وارداتی

در اولین جلسه شورای دبیران تشکل های وارداتی بر ضرورت تعادل بخشیدن به تعرفه های وارداتی، انسجام آمار و مبارزه با قاچاق کالا تاکید شد.
پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی واگذار می‌شود؟!

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت:
توجه به حوزه معدن و اکتشاف اولویت اصلی سال ۹۷

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت تاکید کرد : حوزه معدن و توجه به اکتشاف اولویت اصلی ما در سال اینده خواهد بود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛
۸۰ میلیون نفر را با اقتصاد دریامحور می‌توان اداره کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰ درصد ذخایر انرژی دنیا در منطقه خلیج فارس قرار دارد که زمینه توسعه صنایع دریایی را فراهم کرده است.
معاون برنامه ریزی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی :
سهم ساخت داخل در قرارداد «یونیت» حداقل ۳۰ درصد است

معاون برنامه ریزی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: سهم ساخت داخل در قرارداد احداث نیروگاه توسط شرکت «یونیت» ترکیه، حداقل ۳۰ درصد تعیین شده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی:
نباید واردکننده‌ها تشویق به واردات محصولاتی شوند که در داخل تولید می‌شود

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: واردات محصولاتی که در داخل کشور به میزان کافی تولید می‌شوند با فلسفه اقتصاد مقاومتی در تضاد است.
ایران سال ۲۰۱۸ میلادی را با ۵۲ درصد افزایش صدور نفت به «اساراویل» آغاز کرد

افزایش صدور نفت ایران به «اساراویل» هند در ماه ژانویه، تصمیم اروپا برای بررسی امکان پیوستن ایران به کریدور گازی جنوبی، پیشنهاد جدید هند برای توسعه میدان فرزاد ب، توافق ایران و روسیه برای توسعه میدان نفتی سوسنگرد و تلاش روسیه برای انحصار تولید نفت و گاز در سوریه، مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته بود.
نفت در محدوده قیمت ۶۰ تا ۷۵ دلار محبوس شده است

دو نیروی مخالف موجود در بازار یعنی کاهش تولید اوپک و رشد تولید نفت شیل آمریکا موجب خواهند شد تا نوسان قیمت نفت برنت در محدوده ۶۰ تا ۷۵ دلار محدود بماند.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:
افزایش ۱۵ درصدی صادرات صنایع نساجی و پوشاک در ۱۰ ماهه امسال

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنایع نساجی و پوشاک در ۱۰ ماهه امسال ۸۰۵ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵درصد افزایش داشته است.
تاکید وزیر اقتصاد بر نقش صنعت و تجارت در رشد روابط هند و ایران

وزیر اقتصاد روز شنبه در نشست اقتصادی هند و ایران در دهلی نو بر نقش مهم صنعت و تجارت در رشد روابط دو کشور تاکید کرد.
ایران بشکه‌ای ۱ دلار به خریداران هندی نفت خود تخفیف می‌دهد

در حالی که ایران در تلاش است سهم بیشتری از بازار نفت هند از آن خود کند، تهران پیشنهاد کرده که اگر هند خرید نفت خود از این کشور را افزایش دهد، تخفیف کرایه حمل نفت به سواحل هند را افزایش دهد.
امضای تفاهمنامه توسعه میدان نفتی سوسنگرد با یک شرکت روسی

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت زاروبژ نفت روسیه، تفاهمنامه همکاری و مشارکت در توسعه میدان نفتی سوسنگرد را امضا کردند.