قیمت نفت سبک ایران، از بشکه ای ۷۶ دلار عبور کرد

میانگین قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۱۸ مه ( ۲۸ اردیبهشت‌ماه) با ۲ دلار و ۸۱ سنت افزایش به ۷۶ دلار و ۶۰ سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین رشد قیمت را در میان انواع نفت های شاخص داشته است.
فشارهای ترامپ قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار می رساند

امکان رسیدن قیمت نفت به۱۰۰ دلار با فشارهای ترامپ، احتمال افزایش تولید نفت اوپک و روسیه، حمایت روسنفت از خروج تدریجی از توافق اوپک و مشتری های جدید در بازار انرژی روسیه، از جمله مهترین رویدادهای نفتی جهان در ۲۴ ساعت گذشته بود.
در بازارهای جهانی رخ داد؛
افت ۲ درصدی بهای نفت

در حالی که عربستان و روسیه تعدیل کاهش تولید هایی را که به ترمیم قیمت جهانی نفت کمک کرده مورد بحث قرار داده اند، قیمت نفت روز جمعه بیش از ۲ درصد کاهش یافت.
عرضه آیزوریسایکل و گاز مایع در بورس انرژی

بازار فیزیکی بورس انرژی کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت تبریز، بوتان، پروپان و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام و حلال ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه را امروز عرضه می کند.
تحلیل‌گران بازار؛
ترامپ قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار می‌رساند

کاهش تولید نفت اوپک و روسیه با خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ایران تشدید شد و مانند کاتالیزوری برای بالا رفتن قیمت‌های نفت عمل کرد. تحلیل گران خبر از رسیدن قیمت نفت به ۱۰۰ دلار می‌دهند.
در بازار جهانی ؛
قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر احتمال تولید بالاتر اوپک کاهش یافت اما انتظار می‌رود ریسک‌های ژئوپلتیکی قیمت‌ها را نزدیک به بالاترین رکورد چند سال اخیر نگه دارد.
عرضه برق نیروگاه دماوند در بورس انرژی

عرضه نیروگاه دماوند روز جاری در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی به میزان ۳۰ مگاوات بارپایه هفتگی خردادماه۹۷ و ۱۰ مگاوات بارپایه ماهانه تیرماه۹۷ انجام می شود.
اوپک برای جبران کاهش تولید نفت ایران آماده شد

منابع آگاه در اوپک گفتند، به دلیل نگرانی ها از کاهش عرضه نفت ایران و ونزوئلا و همچنین پس از ابراز نگرانی آمریکا مبنی بر رشد بیش از حد قیمت نفت، اوپک ممکن است در ماه آینده میلادی تصمیم به افزایش تولید خود بگیرد.
مقایسه صادرات نفت ایران در سه ماه اخیر با سال گذشته

طبق آمار، صادرات نفت ایران در سال ۲۰۱۱ (پیش از تحریم‌ها) دو میلیون و ۵۳۷ هزار بشکه و آخرین میزان صادرات در آوریل ۲۰۱۸ دو میلیون و ۶۹۵ هزار بشکه در روز بوده است.
مدیر سابق اداره بررسی بازار نفت وزارت نفت :
سردرگمی مقامات نفتی ایران در تحولات بازار نفت

علت اصلی سردرگمی مقامات نفتی درتحولات بازار نفت، وجود ابهام درتبیین تاثیر این تحولات برکشور در شرایط فعلی است و به عبارت ساده تر، نبود پاسخ روشنی به این سوال که آیا روند افزایشی کنونی قیمت‌های نفت به نفع ایران است یا به ضرر کشورمان؟
قانونی که نفت را ۹۰ دلار می‌کند

مقررات بین‌المللی درباره سوختهای مورد استفاده در کشتیرانی ممکن است عرضه بازار نفت را محدودتر کرده و قیمت‌ها را در دو سال آینده به ۹۰ دلار در هر بشکه برساند.
ثبت بالاترین قیمت برای نفت از سال ۲۰۱۴
قیمت نفت سبک ایران از مرز ۷۳دلار گذشت

پیش‌بینی کاهش صادرات نفت خام ایران، قیمت‌های نفت را در بازار به بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۱۴ رساند. قیمت نفت‌خام سبک ایران هم از ۷۳ دلار فراتر رفت.
یک عضو کمیسیون انرژی:
ایران می‌تواند پس از برجام فروش نفت را مدیریت کند

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران قادر است در سخت‌ترین شرایط مسائل خود را در رابطه با فروش نفت و سایر موضوعات مدیریت کند.
در بازارهای جهانی رقم خورد؛
قیمت نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه جولای، در پایان معاملات دیروز با ۵۹ سنت، معادل ۰.۷۵ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۷۱ سنت رسید.
بورس انرژی میزبان عرضه گاز مایع

بورس انرژی، کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت تبریز، حلال ۵۰۳ پالایش نفت کرمانشاه، پروپیلن پالایش نفت شازند، بوتان، پروپان و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام را عرضه می کند.
موضع اوپک در برابر نفت ۸۰ دلاری

چهار نماینده اوپک اظهار کردند که این گروه نزدیک شدن قیمت نفت به مرز ۸۰ دلار در هر بشکه را موقتی و تحت تاثیر عوامل ژئوپلیتیکی می داند که نشان می دهد هیچ شتابی برای بازنگری در توافق کاهش تولید ندارد.
وزیر نفت :
توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

وزیر نفت از امکان جایگزینی توتال فرانسه در فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت چینی CNPC خبر داد و گفت: برای خروج توتال از قرارداد جریمه‌ای وجود ندارد اما مبلغی که توتال تاکنون در این قرارداد هزینه کرده است تا زمان اجرای کار، بازپرداخت نمی‌شود.
تولید ماهانه نفت ایران و اوپک افزایش یافت

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران طی ماه میلادی گذشته ۱۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش داشت.
عرضه‌های داغ در بورس انرژی

بازار فیزیکی بورس انرژی، کالاهای متانول پتروشیمی شیراز و آیزوریسایکل پالایش نفت بندرعباس در رینگ داخلی و حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان در رینگ بین الملل امروز عرضه می کند.
عضو هیأت مدیره شرکت‌های تولیدکننده برق:
ممانعت از صادرات برق نیروگاه‌های خصوصی

عضو هیأت مدیره شرکت‌های تولیدکننده برق با اشاره به اینکه بورس انرژی انحصاری و خریداران برق شرکت‌های تقریباً دولتی توزیع برق هستند، گفت: ابلاغیه صادرات برق توسط نیروگاه‌های خصوصی از سوی وزارت نیرو نادیده و از آن جلوگیری می‌شود.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت:
هفت قرارداد نفتی تا پایان شهریور امضا می‌شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور مهندسی و توسعه از امضای قرارداد میدان فرزاد با هندی ها خبر داد و گفت:هفت قرارداد نفتی تا پایان شهریور و ١۰ قرارداد دیگر تا پایان سال امضا می شود.
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت نفت امروز در اثر تشدید بحران اقتصادی در ونزوئلا و احتمال بازگشت دوباره تحریم‌های ایران تا مرز ۷۶ دلار بالا رفت.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبرداد :
تولید ۶۳۰ هزار بشکه نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت:روزانه ۶۳۰ هزار بشکه نفت، ۱۸ هزار بشکه ان‌جی‌ال و ۱۰ هزار بشکه نفت در این شرکت تولید می‌شود.
عرضه ۳ میلیون کیلووات ساعت برق نیروگاه طوس

نیروگاه طوس روز جاری عرضه‌کننده ۲۰ هزار کیلووات در هر ساعت برق بار پایه با دوره مصرف ۲۲ اردیبهشت ۹۷ و دوره تحویل هفتگی در تابلوی فیزیکی بورس انرژی است.
قیمت نفت در سومین هفته متوالی صعودی بود

در پی افزایش تولید نفت آمریکا قیمت نفت اندکی کاهش داشت، اما به دلیل تداوم نگرانی ها از وضع تحریم های آمریکا علیه ایران، نفت برنت سومین هفته افزایشی متوالی خود را به ثبت رساند.