در آغاز معاملات امروز؛
قیمت نفت خام با گسترش محدودیت‌های قرنطینه‌ای افت کرد

قیمت نفت خام معاملات امروز دوشنبه را با افت آغاز کرد، گسترش محدودیت‌های قرنطینه‌ای در چین و اروپا نگرانی در مورد چشم‌انداز تقاضای نفت را افزایش داده است.
در بورس انرژی به ثبت رسید؛
دادوستد بیش از ۴ هزار ورقه اوراق گواهی ظرفیت

در جلسه معاملاتی روز گذشته یکشنبه ۵ بهمن ماه، در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران و در تابلوی اوراق گواهی ظرفیت، ۴۸۶۰ ورقه گواهی ظرفیت نقدی با ارزش بیش از ۵۱ میلیارد و ۷۰۵ میلیون ریال معامله شد.
صرفه جویی ارزی ۸ میلیارد دلاری با خودکفایی کشور در تولید بنزین

معاون وزیر نفت گفت: اگر در تولید بنزین خودکفا نمی شدیم، روزی ۲۰ میلیون دلار، ماهانه ۶۰۰ میلیون دلار و در سال ۸ میلیارد دلار ارز از کشور برای واردات بنزین خارج می شد؛ این در حالی است که در سال گذشته کل واردات کالاهای اساسی ایران ۱۰ میلیارد دلار بود.
اضطرار صادرات نفت خام نیجریه لغو شد

اکسان موبیل اضطرار صادرات نفت خام Qua Iboe نیجریه را لغو کرد.
در بورس انرژی به ثبت رسید؛
دادوستد ۲۷ هزار ورقه اوراق گواهی ظرفیت

در جلسه معاملاتی دیروز ۴ بهمن ماه در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران و در تابلوی اوراق گواهی ظرفیت، ۲۷ هزار ورقه گواهی ظرفیت نقدی با ارزش ۲۸۷ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال معامله شد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مطرح کرد:
تامین پایدار خوراک پالایشگاه بیدبلند با نگهداشت تولید در ۱۰ میدان نفتی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: گاز همراه تولیدی حاصل از اجرای ۱۲ قرارداد از طرح‌های بزرگ افزایش و نگهداشت تولید نفت در ۱۰ ‌میدان نفتی از میادین بالادست پالایشگاه بزرگ بیدبلند خلیج فارس، تامین و پایداری بخشی از خوراک این پالایشگاه را ‌تضمین می‌کند.
افزایش تولید میعانات گازی از میدان مشترک پارس جنوبی

به گفته مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید میعانات گازی فازهای ۶ و ۷ و ۸ افزایش یافته است.
تسهیل تحریم‌های ایران تهدیدی برای نفوذ عراق در بازار هند

صادرات نفت عراق به هند سال میلادی گذشته رشد حدود دو رقمی داشت و کمک کرد عنوان بزرگترین صادرکننده نفت به هند در سال ۲۰۲۰ را حفظ کند اما اگر برجام توسط بایدن احیا شود و نفت ایران به بازار برگردد، ممکن است برای حفظ رشد مشابه در سال ۲۰۲۱ به مشکل بربخورد.
وزیر نفت در بازدید از غرفه ایدرو در نمایشگاه نفت اعلام کرد :
تمرکز بر ساخت داخل با محوریت کالاهای اساسی مورد نیاز

وزیر نفت از غرفه ایدرو و شرکت های تابعه در بیست ‌و پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بازدید کرد.
سرمایه گذاری ۳.۴ میلیارد دلاری در پالایشگاه بیدبلند با وجود تحریم‌ها

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به پروژه پالایشگاه بیدبلند گفت: در این طرح تاکنون ۳ میلیارد و چهارصد میلیون دلار هزینه شده و گستردگی آن در ۳ استان کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان است.
اوپک به نظاره رویکرد بایدن در قبال تحریم‌های ایران نشست

وزیر انرژی الجزایر که ریاست امسال اوپک را برعهده دارد اظهار کرد: اوپک به دقت سیگنالهای واضحتر از سوی جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا درباره احتمال تسهیل تحریم‌های ایران و ونزوئلا را زیرنظر دارد.
قیمت نفت کاهش یافت

با افزایش موارد ابتلای COVID-۱۹ در چین، قیمت نفت کاهش یافت.
بزرگترین صادرکنندگان نفت به چین در سال ۲۰۲۰ +جایگاه ایران

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، در سال ۲۰۲۰ موفق شد روسیه را کنار زده و جایگاه بزرگترین صادرکننده نفت به چین را حفظ کند.
دادوستد ۱۶۸ هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی

در جلسه معاملاتی روز گذشته ۲۹ دی ماه، در بازار عمده فروشی برق، بورس انرژی ایران شاهد معامله ۷ هزار قرارداد معادل ۱۶۸ هزار کیلووات ساعت به ارزش بیش از ۶۳ میلیون ریال بود.
از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی؛
قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

امروز و از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی برای عرضه در بورس کالا تا ۵ بهمن، اعلام شد.
چگونه نفت شیل آمریکا بازار جهانی نفت را بهم ریخت؟

آمریکا ممنوعیت صادرات نفت به کشورهای دیگر بجز کانادا را در سال ۲۰۱۵ لغو و رقیب جدیدی را وارد بازار جهانی نفت کرد که معادلات آن را تغییر کرد.
افزایش ۱۵۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت روسیه در اولین ماه ۲۰۲۱

روسیه از ابتدای سال جدید میلادی ۱۵۰ هزار بشکه در روز به تولید خود اضافه کرده و قرار است از اول فوریه ۶۵ هزار بشکه در روز دیگر تولید خود را افزایش دهد.
بورس انرژی میزبان عرضه انواع حلال و فرآوده های پتروشیمی

امروز شنبه ۲۷ دی ماه کالاهای آیزوفید، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۴ و ریفورمیت پالایش نفت تبریز، برش هیدروکربن حاصل از ضایعات پتروشیمی عاری از هرگونه فرآورده یارانه ای پتروشیمی بیستون، گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندر امام و نفتای سبک پالایش نفت تهران در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.
قرنطینه چین ترمز صعود نفت را کشید

بهای معاملات نفت روز جمعه تحت تاثیر موج جدید شیوع ویروس کرونا در چین که دورنمای تقاضا برای انرژی را مبهم کرد، بیش از دو درصد کاهش پیدا کرد.
افزایش ۷۴۰ میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت ایران به ارزش ۱۰ میلیارد دلار

مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از افزایش ذخایر نفت در میادین نفتی خلیج فارس خبر داد.
پیش بینی اوپک از تقاضای جهانی برای نفت ثابت ماند

اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت به میزان ۵.۹ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با میانگین ۹۰ میلیون بشکه در روز تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۰ رشد خواهد کرد.
نفت سنگین ایران گران شد

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته شش دلار و ۳۲ سنت معادل ۱۴.۷ درصد نسبت به نوامبر افزایش داشت.
قیمت نفت رکورد جدید زد

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی انتشار آماری که کاهش بیش از حد انتظار ذخایر آمریکا را نشان داد، بیش از یک درصد صعود کرد.
افت پایبندی اوپک پلاس به پیمان محدودیت تولید نفت

شرکت مشاوره پترولجستیک اعلام کرد نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت در دسامبر به ۷۵ درصد کاهش یافت که پایینترین نرخ از زمان آغاز اجرای این توافق در ماه مه سال ۲۰۲۰ بود.
عربستان عرضه نفت خود را به ۹ پالایشگاه در آسیا و اروپا کاهش داد

شرکت نفت آرامکوی عربستان به دنبال اعلام کاهش یک میلیون بشکه‌ای تولید، ماه آینده عرضه نفت به حداقل ۹ پالایشگاه در آسیا و اروپا را کاهش می‌دهد.