تولید نفت روسیه به سطح توافق اوپک بازگشت

وزیر انرژی روسیه گفت این کشور تولید نفت خود را به سطح توافق کاهش تولید اوپک و غیر اپک رسانده است .
سهام دولتی ۴ پالایشگاه نفت واگذار می‌شود

مشاور سازمان خصوصی سازی از واگذاری چهار پالایشگاه نفت توسط دولت خبر داد.
جهش قیمت نفت در پی ادعای سقوط پهپاد ایرانی

قیمت نفت در معاملات روز جمعه پس از انتشار خبر سقوط یک پهپاد ایرانی توسط ناو آمریکایی در تنگه هرمز، حدود دو درصد افزایش پیدا کرد.
تولیدکنندگان نفت در جست‌وجوی بشکه‌های پاک‌تر

الدار سائتره، مدیرعامل گروه انرژی اکوئینور می‌گوید برای وقتی آماده می‌شود که شرکت‌های نفت و گاز برای جریمه‌های سخت‌تر بابت استخراج هیدروکربن روبرو خواهند شد.
تولید نفت ایران، مجهول اما خبرساز

مسوولان پس از آغاز تحریم‌های نفتی علیه ایران تصمیم گرفتند که دیگر آماری درباره میزان تولید نفت اعلام نکنند اما این مساله سوژه داغ رسانه‌های خارجی شده و هر چند وقت یک‌بار، اعدادی در این خصوص منتشر می‌کنند که البته طبق اعلام وزارت نفت هیچ کدام صحت ندارد.
با وجود تولید ۲.۴ درصدی؛
ایران نهمین مصرف‌کننده انرژی در دنیاست

ایران نهمین مصرف‌کننده انرژی در دنیا شناخته شده و این مصرف انرژی معادل ۳.۴ میلیون بشکه نفت خام است. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف انرژی در دنیا در طی این سال‌ها دو برابر شده است.
ناکامی هند در یافتن جایگزینی برای نفت ایران

واردات نفت هند در ژوئن امسال یعنی یک ماه پس از لغو معافیت ها از تحریم نفتی ایران ۱۳.۳۳ درصد کاهش داشت که نشان می دهد این کشور در جایگزینی نفت ایران ناکام بوده است.
تاکید ایران بر ادامه‌ی صادرات نفت در هر شرایطی

برخلاف خیال واهی ترامپ، مسوولان ایرانی بر این نکته تاکید دارند که نه تنها میزان صادرات نفت ایران به صفر نزدیک نشده بلکه در حال افزایش است و ایران به‌هیچ عنوان از صادرات نفت دست نمی‌کشد.
ارز نفتی به نفت برگشت

صندوق توسعه ملی که ادامه حیات آن به ارزهای نفتی وابسته است و ذخایر خود را از این محل تامین می‌کند، مکلف شده حامی صنایع مربوط به تامین‌کنندگان ارزی خود در حوزه نفت و گاز باشد؛ به گونه‌ای که باید سهم بیشتری از تسهیلات ارزی به این بخش اختصاص دهد.
کره جنوبی جایگزین موثری برای نفت ایران پیدا نکرد

واردات نفت کره جنوبی در ژوئن ۱۲.۶ درصد کاهش یافت که این مسئله نشان می دهد کره جنوبی نتوانسته است جایگزین موثری برای نفت ایران پیدا کند.
با مصوبه هیات دولت؛
قیمت سوخت تحویلی به پتروشیمی‌ها افزایش یافت

هیات وزیران با تصویب آئین نامه اجرایی ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، بهای سوخت تحویلی به ...
نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی:
عرضه نفت در بورس بزودی کاغذی می‌شود

نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی گفت: ما هم باید در آینده به سمت استفاده از ابزارهای فیوچر و فُروارد برویم اما باید ابتدا فروش فیزیکی جا بیفتد و شرایط فراهم شود که بتوانیم گام‌های بعدی را برداریم.
راهکار جدید فروش نفت ایران این هفته عملیاتی می شود

"تهاتر نفت در برابر اجرا" یا "تهاتر نفت در برابر سرمایه گذاری"، راهکار جدیدی است که مجوز آن در قالب قانون بودجه سال ۹۸ صادر شده و نخستین قرارداد در این زمینه به منظور احداث نیروگاه جدید ری در جنوب شهر تهران، در هفته پیش رو امضا می شود.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد:
امکان افزایش ظرفیت تولید مجتمع‌های پتروشیمی

همزمان با افزایش ظرفیت جذب اتان در چند مجتمع پتروشیمی، امکان افزایش تولید در سال جاری و نیز سالهای آینده فراهم خواهد شد.
قیمت نفت متاثر از ریسک‌های ژئوپلیتک افزایش یافت

قیمت نفت در بازارهای جهانی تحت تاثیر ریسک‌های ژئوپلتیکی اندکی افزایش یافت و ۶۴.۳۱ دلار در هر بشکه معامله شد.
نماینده شرکت ملی نفت ایران:
خارجی‌ها خریدار نفت بورسی می‌شوند

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس گفت: اشخاص حقیق و حقوقی از خارج از کشور برای حضور در معاملات نفت خام بورس انرژی ایران ابراز تمایل کرده‌اند و به دنبال اجرایی‌کردن این خواسته هستیم.
در ماه ژوئن؛
تولید نفت اوپک به پایین‌ترین سطح ۵ ساله افت کرد

تولید اوپک به پایین‌ترین سطح ۵ ساله رسید.
توضیح وزیر نفت درباره بازگرداندن نفت‌کش ایرانی از عربستان

توقف نفت‌کش ایرانی در بندر جده عربستان با واکنش‌هایی از سوی مسؤولان ایرانی روبرو شد، وزیر نفت نیز در آخرین صحبت‌های خود در این باره اعلام کرد که با جدیت به‌دنبال بازگرداندن این کشتی به ایران هستیم.
عربستان نتوانست کاهش تولید نفت ایران و ونزوئلا را جبران کند

رویترز با اشاره به کاهش تولید نفت اوپک در ژوئن به پایین‌ترین حد طی ۵ سال گذشته نوشت: افزایش تولید عربستان کاهش تولید ایران و ونزوئلا را به خاطر تحریم‌های آمریکا جبران نکرد .
ایندیپندنت:
انگلیس برخلاف فشار آمریکا، خواهان آرام شدن مناقشه نفتکش ایران است

ایندیپندنت با انتشار مطلبی درباره توقیف غیر قانونی نفتکش ایران در تنگه جبل الطارق گزارش داد که انگلیسی ها تمایل ندارند به دوره ای که در ایران شیطان کوچک نامیده می‌شد بازگردد و هدفشان این است که اوضاع را آرام کنند.
یک کارشناس ارشد حوزه انرژی:
آیا اوپک در سراشیبی سقوط است؟

یک کارشناس ارشد حوزه انرژی گفت: هر چند خوشایند نیست که دو کشور قبلا به توافق برسند و بعد به اوپک دیکته کنند، حتی اگر منافع این سازمان را تامین کرده باشند. اما این را نیز باید در نظر داشت که فرایند تصمیم گیری در اوپک بر مبنای اجماع است حتی یک کشور کوچک که تولید کمی هم دارد اگر موافق تصمیم بقیه نباشد، می‌تواند آرا را وتو کرده و جلوی نتیجه گیری این سازمان را بگیرد.
شرکت کپلر گزارش داد؛
افزایش صادرات گاز ایران

صادرات گاز ایران افزایش یافت.
ادعای پاناما در خارج کردن نفتکش توقیف شده ایران از فهرست ثبت خود

مقامات دریانوردی پاناما ادعا کردند نفتکش بزرگ ایرانی که توسط نیروی دریایی انگلستان در جبل الطارق توقیف شد، از ۲۹ می دیگر در فهرست ثبت کشتی های بین المللی این کشور قرار نداشته است.
عراق و عمان در بخش نفت و گاز همکاری می‌کنند

عراق و عمان یادداشت تفاهمی برای همکاری در بخش نفت و گاز از جمله ساخت یک پالایشگاه در عمان امضا کردند.
توافق روسیه و عربستان برای تمدید توافق نفتی اوپک پلاس

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد روسیه با عربستان سعودی برای تمدید شش تا ۹ ماهه توافق کاهش تولید نفت اوپک توافق کرده است.