برزخ در بازارهای جهانی نفت

با نزدیک شدن به سیزدهمین نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک که قرار است در فروردین ماه سال آینده در باکو برگزار شود، بازارهای جهانی نفت با برزخ رو برو شده اند.
در ماه فوریه؛
ایران ۱.۲ میلیون بشکه نفت خام صادر کرد

ایران در ماه فوریه ۱.۱۷ میلیون بشکه در روز نفت خام صادر کرد که از پایین‌ترین رکورد چندین ساله‌ای که در ماه فوریه ثبت شد و ۶۲۹ هزار بشکه در روز بود، خیلی بیشتر است.
بهای نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت

درپی اعلام آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر بروز کسری متوسط در بازار نفت از سه ماهه دوم سال جاری میلادی، بهای نفت خام در بازار های جهانی در معاملات روز جمعه کاهش یافت.
هشدار اوپک به وال استریت درباره نوپک

اوپک به بانکهای وال استریت و سرمایه گذاران بزرگ هشدار داد اگر واشنگتن قانون ضداوپک معروف به نوپک را تصویب کند، اولین قربانی آن شیل آمریکا خواهد بود.
یک مقام مسئول خبر داد؛
افزایش تولید نفت خام با وجود تحریم‌ها

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، از افزایش تولید نفت خام از میادین مشترک غرب کارون خبرداد.
در بازارهای جهانی؛
نفت نیم درصد گران شد

به دنبال اظهارات وزیر انرژی عربستان که گفته اوپک و متحدانش بعید است قبل از ماه ژوئن توافق کاهش تولید را پایان دهند و همچنین انتشار گزارشی که نشان می دهد فعالیت های حفاری در آمریکا کاهش یافته است، قیمت نفت امروز افزایش داشت.
معافیت از تحریم نفتی ایران تمدید می شود؟

دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید براینکه احتمالاً معافیت‌های فعلی ۸ کشور از تحریم نفتی ایران حداقل برای ۴ کشور تمدید می‌شود، به تحریم‌های نفتی اخیر ونزوئلا که باعث ورود این کشور به بازار غیرمعمول فروش نفت شده، واکنش نشان داد.
تولید نفت اوپک دوباره سقوط کرد

نظرسنجی پلاتس از مقامات صنعتی، تحلیل‌گران و آمارهای کشتیرانی نشان داد با ادامه کاهش تولید داوطلبانه عربستان سعودی و افت تولید ونزوئلا تحت تحریم‌های آمریکا، تولید نفت اوپک در ماه فوریه ۶۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرد.
نفت در سرازیری کاهش قیمت افتاد

قیمت نفت روز جمعه به دنبال تیره‌تر شدن دورنمای اقتصاد جهانی پس از هشدار بانک مرکزی اروپا نسبت به تداوم ضعف و آمار جدیدی که افت صادرات و واردات چین را نشان داد، کاهش پیدا کرد.
رتبه نخست ذخایر نفت دنیا از آن ایران خواهد شد؟

آمار و ارقام از جایگاه دوم ایران در ذخایر گازی جهان می‌گوید؛ این در حالی است که گفته می‌شود هنوز بخشی از مخازن و میادین نفتی و گازی ایران توسعه نیافته است و حتی برخی پیش‌بینی‌ها وجود دارد که می‌گویند ایران از نظر ذخایر نفتی نیز در جایگاه نخست جهان می‌ایستد.
قیمت نفت در مرز ۶۶ دلار

- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۲ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۸ سنت رسید.
افزایش تولید با بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه برای ۶۰۰ نفر با بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس اشتغال‌زایی دائم شده است، گفت: تولید بنزین با کیفیت و افزایش تولید از جمله مزیت های افتتاح فاز سوم این پالایشگاه به شمار می آید.
مأموریت؛ ایجاد تونل چینی ضد‌تحریم

وزیر نفت فردا برای تعیین سرنوشت فروش نفت ایران به چین و سرمایه‌گذاری چینی‌ها در فاز ۱۱پارس‌جنوبی به همراه رئیس مجلس به پکن می‌رود
هشدار مدیرعامل BP
بحران کمبود انرژی در راه است

مدیرعامل شرکت BP هشدار داد تشدید مجموعه‌ای از ریسک‌ها ممکن است به بحران بازار انرژی در ماه‌های آینده منجر شود.
تحریم‌های آمریکا نفت را گران کرد

قیمت نفت روز سه شنبه تحت تأثیر کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا و ایران، افزایش پیدا کرد.
رشد ۵۷ درصد درآمد نفتی کشور در ۸ ماهه امسال

بررسی آمارهای عملکرد بودجه نشان میدهد، در ۸ ماهه نخست سال جاری درآمدهای ریالی حاصل از صادرات نفت و فروآورده های نفتی کشور حدود ۵۷ درصد رشد کرده است.
پیشنهاد بخش خصوصی به دولت برای به‌فروش رفتن نفت در بورس

چهارمین عرضه نفت خام در بورس که در ۱۵ بهمن‌ماه صورت گرفت، باز هم ناموفق بود و نفت خام بی‌مشتری ماند. اتفاقی که بخش خصوصی دلیل آن را محدودیت‌های خرید نفت در بورس می‌داند و به دولت پیشنهاد می‌کند این محدودیت‌ها برداشته شود.
کاهش قیمت نفت جهانی
صعود قیمت نفت خاورمیانه

قیمت نفت در بازار جهانی روز دوشنبه، تحت تأثیر رشد فعالیت حفاری در آمریکا که بزرگ‌ترین تولیدکننده جهان است، حدود یک درصد سقوط کرد.
آغاز بارگیری نفت ایران توسط چهارمین پالایشگر ژاپنی

شرکت "JXTG نیپون اویل اند انرژی" که بزرگترین پالایشگر ژاپن است، تقریبا سه ماه پس از دریافت معافیت از تحریم‌های آمریکا، از روز دوشنبه بارگیری نفت ایران را آغاز کرد.
قیمت نفت به رشد خود ادامه داد

قیمت‌های نفت که روز جمعه حدود ۳ درصد جهش کرده بود، به رشد خود ادامه داد. چشم‌انداز کاهش عرضه نفت در آینده و امید به توافق تجاری آمریکا و چین، قیمت‌ها را تقویت کرده است.
چهارمین عرضه نفت خام سبک در بورس انرژی ایران

امروز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه کالاهای حلال ۵۰۳، ۴۱۰ و آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، حلال ۵۰۳ پتروشیمی بیستون و میعانات گازی پالایش گاز ایلام در رینگ داخلی و حلال ۵۰۳ پتروشیمی بیستون و نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می شود.
یک کارشناس سعودی اعلام کرد
بازار نفت نیازمند خروج ۳ میلیون بشکه مازاد تولید است

یک کارشناس نفتی سعودی اعلام کرد، برای رسیدن به تعادل در بازار نفت نیاز به خروج ۳ میلیون بشکه ای مازاد تولید نفت است.
نمایشگاه بین المللی نفت و صنایع وابسته در ساری برگزارمی شود

نخستین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته اواخر بهمن ماه با مجوز وزارت نفت در مازندران برگزار می شود.
منابع آگاه:
سومین محموله نفتی ایران فردا به سمت ژاپن حر کت می‌کند

سومین شرکت ژاپنی در حال بارگیری نفت ایران در جزیره خارک است و فردا این جزیره را به مقصد ژاپن ترک می‌کند.
قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ بین ۶۰ تا ۸۰ دلار است

مدیر اجرایی شرکت مرکوریا انرژی اعلام کرد: تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا قیمت نفت را بین ۶۰ تا ۸۰۰ دلار خواهد برد.