سرنوشت بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟

پیش بینی‌های اخیر درباره بازارهای نفت، پیامهای متفاوتی را درباره آنچه می‌توان در کوتاه مدت یا چند سال آینده انتظار داشت، در بر داشت اما واقعا سرنوشت بازارهای نفت به کجا ختم می شود؟
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۹ سنت، معادل ۱.۷ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۲۱ سنت رسید.
دومین قرارداد نفتی امروز با روس‌ها امضا می‌شود

بعد از امضای نخستین قرارداد نفتی ایران با مدل جدید قراردادها (IPC) که به منظور توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با کنسرسیومی به رهبری شرکت توتال فرانسه امضا شد، امروز دومین قرارداد IPC با روس ها امضا می شود.
عراق مصمم به خودکفایی در تولید فرآورده های نفتی است

جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله تلاش عراق برای خودکفایی در تولید فرآورده های نفتی، تکاپوی روسیه برای کسب سهم بیشتر از بازار اروپا و احتمال رکورد زنی تولید نفت شیل آمریکا بوده است.
ایران خواهان نفت ۶۰ و عربستان نفت ۷۰ دلار است

روزنامه وال‎استریت‎ژورنال نوشت: ایران دیگر به واسطه تحریم‌های غربی فلج نیست و برای مهار تولید نفت‎شیل، خواهان نفت با قیمت حدود ۶۰ دلار برای هر بشکه است؛ اما عربستان برای پوشش هزینه‌های بی‌سابقه ملی خود در سال جاری میلادی، نیازمند نفت ۷۰ دلاری است.
معامله ۱۰۰ میلیارد ریالی اوراق سلف موازی استاندارد در بورس انرژی

بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال در بازار سلف موازی استاندارد با سررسید یکسال و بیشتر در بورس انرژی معامله شد.
قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت برنت امروز ۱۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش داشت و به ۶۴ دلار و ۸۵ سنت رسید.
بین بانک مرکزی و چین صورت گرفت ؛
مذاکره برای تامین سرمایه فاز ۲ توسعه پالایشگاه آبادان

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران از انجام مذاکره برای تامین سرمایه مورد نیاز فاز۲ توسعه پالایشگاه آبادان بین بانک مرکزی و چین خبر داد و گفت:امیدواریم تا پایان ماه جاری مراحل آن به اتمام رسیده و توافق بین طرفین انجام شود. در صورت توافق دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو فاینانس که کل سرمایه مورد نیاز این پروژه است، تحقق خواهد یافت.
عرضه ۳۴ هزار تُن هیدروکربور در بورس انرژی

بیش از ۳۴ هزار تُن انواع مختلف فرآورده هیدروکربوری در بازار فیزیکی بورس انرژی امروز عرضه می شود.
وزیر نفت :
اوپک باید قیمت نفت را حدود ۶۰ دلار در هر بشکه نگه دارد

وزیر نفت گفت: ایران می خواهد اوپک قیمت های نفت را حدود ۶۰ دلار در هر بشکه نگه دارد تا مانع افزایش چشمگیر تولید نفت شیل آمریکا شود.
جای پای نفت ایران در مالزی محکم‌تر می‌شود

شرکت نفت دولتی پتروناس مالزی از شرکت‌هایی است که در فضای پسابرجام در صف مشتریان نفت ایران قرار گرفت و همواره تمایل خود را برای حضور در بخش های مختلف این صنعت اعلام کرده است. بر این اساس تعاملات نفتی ایران و مالزی روز به روز گسترده‌تر شده و بخش های مختلفی را در بر می‌گیرد.
پالایشگاه پتروناس مالزی به خرید میعانات گازی پارس جنوبی می اندیشد

پتروناس مالزی در اندیشه خرید میعانات گازی پارس جنوبی ایران، تلاش آنگولا برای افزایش تولید نفت، توافق اولیه عربستان برای همکاری گازی با شل، احتمال لغو عرضه سهام آرامکو و برنامه دولت چین برای ایجاد «وزارت انرژی»، مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته بود.
پیش‌بینی غم‌انگیز آژانس بین‌المللی انرژی از آینده بازار نفت برای اعضای اوپک

آژانس بین‌المللی انرژی در آخرین گزارش خود پیش‌بینی کرد تمام افزایش تقاضای نفت طی سال‌های آینده توسط آمریکا، کانادا، برزیل و نروژ تامین خواهد شد وجایی برای افزایش تولید اعضای اوپک باقی نخواهد ماند.
صادرات نفت ایران برای سومین ماه کاهش یافت

رویترز به نقل از یک منبع آگاه خبر داد صادرات نفت و میعانات ایران در ماه مارس به پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته کاهش پیدا می‌کند.
توافق ایران و هند درمورد میدان گازی فرزاد B

میدان گازی فرزاد B،میدانی که سال های سال است یکی از محورهای اصلی مذاکرات نفتی ایران و هند بوده و با اینکه بارها تا یک قدمی امضای تفاهم نامه رفته است، اما باید گفت در بن بست کلیات گرفتار شده است. زیرا دو کشور همواره در کلیات به توافق رسیده‌اند، اما این توافق در جزییات تاکنون هیچ نتیجه‌ای درپی نداشته است.
ایران، قطر و روسیه عرضه کنندگان کلیدی گاز در جهان هستند

جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله رکوردزنی اوپک در پایبندی به توافق کاهش تولید نفت، توقف فعالیت بزرگترین میدان نفت لیبی و معرفی ایران، قطر و روسیه به عنوان عرضه کنندگان کلیدی گاز جهان است.
در بازارهای جهانی رخ داد؛
صعود نفت در آستانه نشست بین اوپک

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۴ سنت، معادل ۰.۶۸ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۸۱ سنت رسید.
مدیر عامل بورس انرژی :
۴۲ هزار میلیارد ریال پروژه های بخش انرژی توسط بورس انرژی تامین مالی شد

مدیر عامل بورس انرژی با بیان این که درصدد تبدیل کردن ایران به قطب انرژی منطقه هستیم، گفت: تاکنون حدود ۴۲ هزار میلیارد ریال منابع مالی از طریق بازار اوراق سلف که یک ابزار تامین مالی محسوب می شود، در بورس انرژی ایران تامین شده است.
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت :
جزئیات برگزاری کارگاه نفتی برای شرکت‌های ایرانی‌

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از انجام مذاکرات با شرکت‌های خارجی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای شرکت‌های سازنده تجهیزات صنعت نفت ایرانی خبر داد و گفت: این کارگاه‌ها احتمالا اوایل سال آینده برگزار شود.
عرضه ۱۶۰ هزار تن فرآورده نفتی در بورس انرژی

۱۶۰ هزار تن انواع فرآورده نفتی در بازار فیزیکی بورس انرژی روز جاری انجام می شود.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد :
افزایش ۱۵۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی با اشاره به مطالعات انجام شده روی میدان‌ها در قالب یادداشت تفاهم با شرکت‌های داخلی و خارجی گفت: نتایج مطالعات این نوید را می‌دهد که بتوانیم در آینده ذخایر اثبات شده نفت ایران را حداقل ۱۰ درصد افزایش دهیم. همچنین تولید روزانه نفت ایران با اجرای کامل ۳ قرارداد جدید ۱۵۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد.
آمریکا سال میلادی آینده بزرگترین تولید کننده نفت جهان می‌شود

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، آمریکا در دیرترین زمان، تا ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از روسیه به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل خواهد شد.
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت نفت برنت امروز با ۱۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.
عرضه برق با دوره تحویل ماهانه فروردین ماه ۹۷

عرضه‌ کالای برق با دوره تحویل ماهانه فروردین ماه سال۹۷ امروز در بورس انرژی صورت می‌گیرد.
ایران روابط تجاری خود را با قطر و عمان افزایش می دهد

خبرگزاری رسمی چین امروز گزارش کرد ایران با توجه به چالش های تجاری با امارات متحده عربی در حال افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری خود با قطر و عمان است.