میزبانی بورس انرژی از عرضه بیش از ۶۵ هزار تن فرآورده هیدروکربوری

بورس انرژی ایران، امروز شاهد عرضه بیش از ۶۵ هزار تن فرآورده هیدروکربوری است.
وضعیت روس‌نفت پس از تحریم‌های اخیر آمریکا

شرکت روس‌نفت با درخواست مشتریان متعددش برای حذف واحد بازرگانی سوییسی این شرکت که به تازگی هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است از زنجیره تامین خود، با یک مشکل لجستیکی روبرو شده است.
سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد دلاری عربستان در یک میدان گازی

شرکت آرامکوی سعودی قصد دارد برای بهره برداری از ذخایر گازی غیرمرسوم ۱۱۰ میلیارد دلار در میدان گازی جفورا سرمایه گذاری کند.
مدیر عامل بورس انرژی:
پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تن فرآورده نفتی در بورس انرژی معامله شد

مدیر عامل بورس انرژی گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیون و ۶۹۰ هزار و ۷۴ تن فرآورده نفتی در بورس انرژی معامله شد.
سه کشور اوپک در فکر کاهش بیشتر تولید نفت

عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت در واکنش به افت تقاضا که ناشی از شیوع ویروس کرونا است، درباره اقدام مشترک برای کاهش تولید نفت به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز مذاکره کردند.
رونمایی از برگ برنده جدید نفتی ایران در پارس جنوبی

رئیس منطقه عملیاتی کیش شرکت نفت فلات قاره ایران گفت:مواد شیمیایی استفاده شده در روند پالایش نفت لایه نفتی پارس جنوبی کاهش داشت که به تبع آن هزینه تولید کاهش و کیفیت نفت افزایش داشته است.
کاهش سرمایه گذاری در صنعت شیل آمریکا به دلیل نفت ارزان

پس از کاهش قیمت نفت در هفته های اخیر، شرکت های حفاری نفت شیل آمریکا ممکن است میزان سرمایه گذاری های خود در بخش تولید را سریعتر از آنچه قبلا انتظار می رفت کاهش دهند.
روسیه برگزاری نشست زودهنگام اوپک پلاس را رد کرد

وزیر انرژی روسیه گفت، این فهم مشترک در میان تولید کنندگان جهانی نفت شکل گرفته که دیگر توجیهی ندارد که اوپک و تولید کنندگان غیراوپکی قبل از موعد تعیین شده در اوایل ماه مارس با هم دیدار کنند.
کاهش قیمت نفت درپی گسترش کرونا

قیمت نفت روز جمعه درپی گسترش شیوع ویروس کرونا در کشورهای دیگر علاوه بر چین و نگرانی‌ها نسبت به تقاضا برای سوخت کاهش پیدا کرد.
خطر توقف تجارت نفت ونزوئلا جدی شد

تحریمهای آمریکا علیه زیرمجموعه شرکت روس‌نفت ممکن است توانایی ونزوئلا را دچار مشکل جدی کرده و منبع اصلی درآمد این کشور را فلج کند.
مذاکرات روسیه با اوپک پلاس کماکان ادامه دارد

کرملین اعلام کرد که وزیر انرژی روسیه همچنان سرگرم مذاکره با اوپک و سایر متحدان غیراوپک خود درباره آینده پیمان جهانی تولید نفت است.
دومین هشدار بین‌المللی برای دولت‌های نفتی؛
تلنگر کرونا به دلارهای نفتی

شیوع ویروس کرونا به خطر بزرگی برای رشد اقتصادی کشورهای نفتی در سال ۲۰۲۰ بدل شده و بار دیگر شکنندگی اقتصاد این کشورها را به نمایش درآورده است.
تندیس سیمین صنعت سبز برای پتروشیمی امیرکبیر

پتروشیمی امیرکبیر موفق به اخذ تندیس سیمین سبز شد.
با اعلام سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری
بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه به موج سبز پیوست

تلاش صنعت نفت برای اثبات جدی گرفتن مسئله تغییرات جوی به بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه رسید و این شرکت متعهد شد در پنج سال آینده پنج میلیارد دلار در پروژه‌های دوستدار محیط زیست سرمایه گذاری کند.
قطر توسعه میدان گازی مشترک پارس جنوبی را متوقف کرد

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد: به دنبال کاهش قیمت گاز، قطر تصمیم گرفته تا شروع عملیات گسترش میدان گازی پارس جنوبی را به تعویق بیندازد.
نفت راهی برای افزایش قیمت پیدا نکرد

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر سقوط بازارهای مالی به دلیل تداوم نگرانیها پیرامون تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در چین و تاثیر آن روی تقاضا برای نفت، کاهش پیدا کرد.
چرا LNG جای نفت را نمی‌گیرد؟

گاز طبیعی در حرکت به سوی یک آینده تجدیدپذیر، یک سوخت واسط محسوب می‌شود زیرا پاک‌تر و ارزان‌تر از نفت خام است و در تولید نیرو مورد استفاده گسترده قرار دارد اما آیا گاز طبیعی می‌تواند روزی جای نفت خام را بگیرد؟
وزیر نفت:
ساخت دکل در ایران آرزوی صنعت نفت بود

وزیر نفت گفت: ساخت دکل در ایران یکی از آرزوهای صنعت نفت بود که امروز محقق شده است.
هند و روسیه قرارداد بلندمدت خرید نفت امضا می‌کنند

دولت‌های هند و روسیه گفتگوها در مورد یک قرارداد نفتی را برای واردات بلند مدت نفت روسیه توسط هند نهایی کرده اند.
عربستان به‌زودی گاز صادر می‌کند

وزیر نفت عربستان سعودی اعلام کرد این کشور قصد دارد گاز و محصولات پتروشیمی را به صادرات خود اضافه کند.
کاهش قیمت نفت ازسرگرفته شد

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه که سرمایه گذاران منتظر انتشار آمار اقتصادی در آسیا و بررسی تاثیر اپیدمی ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت بودند، پایین رفت.
تولید نفت از میدان مشترک عربستان و کویت به ۵۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسد

یکی از مقامات کویت اعلام کرد تولید نفت از میادین نفتی خفجی و وفرا در منطقه بی طرف بین کویت و عربستان تا پایان سال جاری میلادی به ۵۵۰ هزار بشکه در روز می رسد.
مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس:
۸۰ درصد تجهیزات پتروشیمی قابل ساخت در داخل کشور است

مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: اگر ما بتوانیم ۸۵ تا ۹۰ درصد نیاز صنعت پتروشیمی به تجهیزات را از داخل کشور تامین کرده و داخلی‌سازی کنیم به نقطه مطلوب رسیده‌ایم.
افت قیمت گاز طرح توسعه ای قطر را به تعویق انداخت

منابع مطلع گفتند قطر که با اعلام یک برنامه توسعه ای عظیم و به رغم افت قیمت جهانی گاز، صنعت جهانی گاز را غافلگیر کرده بود، اکنون چند ماه است که انتخاب شرکای غربی برای بزرگترین پروژه ال ان جی جهان را به تاخیر انداخته است.
وزیر نفت اعلام کرد:
ثروت ملی ۴۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت

وزیر نفت با اشاره به اینکه اکنون ضریب بازیافت در میادین نفتی ایران زیر ۳۰ درصد است، گفت: با افزایش یک درصدی ضریب بازیافت، ۴۰۰ میلیارد دلار به ثروت ملی ایران افزوده می شود.