یک کارشناس حوزه فناوری اطلاعات:
ارز دیجیتال تلگرام، می‌تواند پول ملی را زیر سوال ببرد

یک کارشناس حوزه فناوری اطلاعات با بیان اینکه رمز ارزها هیچ پشتوانه‌ای ندارند و سازوکار آن‌ها قراردادی است، گفت: رمز ارز تلگرام می‌تواند با جاذبه‌هایی که ایجاد می کند موجب استقبال مردم شود و پول ملی را زیر سوال ببرد.
تسریع حرکت تامین مالی به سمت دانش‌بنیان ها

رییس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس گفت : حرکت تامین مالی به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان تسریع می شود .
رشد ۲۳ درصدی تراکنش‌های موبایلی

در حالی که تراکنش‌های موبایلی در بازار طبق آمار تیر ۹۷ شاپرک با رشد ۲۳ درصدی مواجه و بر ارزش ریالی و حجم عمده شرکت‌های PSP افزوده‌ شد که کارمزد تراکنش‌های USSD بر اساس ابلاغ بانک مرکزی صفر شده است.
معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب بر واردات

تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت مالیات ۴ درصد علی‌الحساب بر واردات معاف می‌شوند.
تجار و بازرگانان منطقه آزاد ماکو:
برات الکترونیک برای بخش خصوصی نقد است

بازرگانان و تجار در بخش خصوصی به ویژه مناطق آزاد به دلیل شتاب تحولات تکنولوژیک دریافته اند که باید فاصله خود را با تجارت الکترونیک کاهش دهند و از ابزارهای نوین ارتباطی بیش از پیش سود جویند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات :
توسعه شرکت‌های نوآور با برات الکترونیکی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به اهمیت تامین مالی برای کسب و کارهای نوآور، برات الکترونیکی می‌تواند بستری برای رشد اکوسیستم و توسعه شرکت‌های نوآور و در نهایت شکوفایی اقتصادی ایجاد کند.
یک کارشناس حوزه ارز :
تغییر ارز گزارشگری در مسیرIFRS

یک کارشناس حوزه ارز با اشاره به اقدامات انجام شده در این حوزه گفت: در بخش صورت‌های مالی به سمتی رفته‌ایم که علاوه بر اجرایی کردن الزامات IFRS، به سمت تبدیل نوع ارز محاسباتی از دلار به یورو حرکت کنیم.
بر اساس تازه ترین یافته های اقتصاددانان؛
برات الکترونیک، شتاب نقدینگی را کم می‌کند

در شرایطی که بنگاه های کوچک و کسب و کارهای استارت آپی نیاز به تأمین مالی و تضمین های لازم دارند، نقدینگی در کشور در بازارهای تورم زا، مثل ارز، به افزایش قیمت ها دامن زده و از ثبات اقتصادی کاسته است.
کدام دولت‌های جهان الکترونیکی‌ شدند؟

سازمان ملل متحد در گزارش سالانه خود ۱۰ کشور برتر و پیشگام را در عرصه دولت الکترونیکی معرفی کرده است.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل کمیسیون ملی یونسکو ایران منصوب شد

امیر روشن بخش به سمت مدیر ارتباطات و امور بین الملل کمیسیون ملی یونسکو- ایران منصوب شد.
واردات گوشی با ارز دولتی، فروش با ارز ۸ هزار تومانی!

برخورد قضایی و انجام تحقیقات انتظامی با اولین شرکت متخلف دریافت کننده ارز دولتی، آغاز شد.
شیوع بدافزار جدید در کانال‌های تلگرامی/ مراقب Cybersccp باشید

بدافزار جدیدی در کانال‌های فارسی زبان تلگرامی در حال انتشار است که می‌تواند سیستم عامل ویندوز را مورد هدف قرار دهد.
راه اندازی سامانه ای برای گوشی‌هایی که با ارز غیر دولتی خریداری شده‌اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پستی توئیتری از راه‌اندازی سامانه #۷۷۷۷* برای پیگیری گوشی‌هایی که با ارز غیر دولتی و قیمت گران خریداری شده‌‌اند، خبر داد.
هشدار گمرک به واردکنندگان تلفن همراه مسافری و تجاری

با رعایت مقررات مسافری و لحاظ کردن شرایط غیر تجاری مسافران صرفا یک دستگاه تلفن همراه را می‌توانند در سامانه ثبت کنند.
تاکید مصوبه دولت بر همکاری صنعت پرداخت با فین‌تک‌ها

بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت الکترونیک خدمات‌دهی به کسب‌وکارهای فین تکی را از مدت‌ها پیش آغاز کرده و مصوبه دولت تنها تاکیدی بر ادامه این روند بوده و به معنای صدور مجوز جدید در حوزه شرکت‌های PSP نیست.
تا سال ۲۰۲۵ میلادی؛
هوش مصنوعی اقتصاد دیجیتال را به ۲۳ تریلیون دلار افزایش می دهد

تحقیقات اخیر نشان می دهد که بکارگیری هوش مصنوعی می تواند اقتصاد دیجیتال جهانی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۲۳ تریلیون دلار افزایش دهد.
کارآمدترکردن خدمات مالی با بهره‌گیری از فین‌تک‌ها

فین‌تک یا فناوری مالی به معنای کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است و در اصل و به شرکت‌هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی تلاش می‌کنند خدمات مالی را کارآمدتر کنند.
مراقب جایزه های نفیس مخابرات باشید!

مخابرات منطقه تهران نسبت به پیامک های ارسالی و تماس تلفنی توسط افراد سود جو با مضمون برنده شدن و اهداء جوایز در زمان خوش حسابی و یا پرداخت به موقع قبوض مخابراتی و درخواست مراجعه به دستگاه عابر بانک هشدار داد.
ارائه مجوز برای فعالیت فین‌تک‌ها رویکرد مناسبی نیست

کسب‌وکارهای فین‌تکی در حال حاضر دارای صنف نیستند و مجوز مشخصی نیز برای فعالیت ندارند، همچنین مدل بیزینسی در این بخش از پیش تعریف شده نیست و ارائه مجوز تنها فعالیت در این بخش را سخت‌تر می‌کند.
بیلیونر، استارت‌آپ مبتدی‌ها و حرفه‌ای‌ها ؛
به راحتی استراتژی خود را اجرایی کنید

بیلیونر سامانه‌ای است که دانش مالی مستتر در بازار سرمایه را با دانش فنی مورد نیاز در فضای معاملات الگوریتک پیوند می‌دهد؛ بیلیونر این امکان را برای بسیاری از فعالان بازار سرمایه مهیا می‌کند تا تجربیات و آموخته‌های خود را که مبنای استفاده آنها از استراتژی‌های مختلف در خرید و فروش تک سهم‌ها است، در قالب روابط ساده خطی تعریف و همزمان برای چندین سهم اعمال کنند.
ایجاد بستر دولت الکترونیک جامع در کشور

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: وزارت اقتصاد در زمینه دولت الکترونیک پیشرو است و وزارتخانه‌های صمت و رفاه تعامل سازنده‌ای در این زمینه دارند.
دولت الکترونیک کلید افزایش بهره‌وری

دولت الکترونیک از آن دسته مفاهیمی است که با اینکه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات جای می‌گیرد اما بر همه دیگر حوزه‌های اقتصادی و سازمانی تاثیرات گسترده و مستقیمی می‌گذارد؛ کلید واژه مشترک این تاثیرات را شاید بتوان در افزایش بهره‌وری خلاصه کرد.
اپل به دنبال ارائه اموجی‌های ویژه افراد معلول است

کمپانی اپل به تازگی ۱۳ اموجی جدید را در رابطه با معلولیت های حرکتی، شنوایی و بینایی به «کنسرسیوم یونیکد» پیشنهاد کرده است.
در جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست روحانی؛
توسعه کسب و کار در فضای مجازی یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها

اعضای شورای عالی فضای مجازی عصر دوشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، اولویت‌های فضای مجازی کشور در حوزه‌های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی و اجتماعی را برای سال ۱۳۹۷ تعیین کردند.
یک فعال حوزه بانکداری الکترونیکی :
جزئیات صدور ارز دیجیتال در یک بانک داخلی

یک فعال حوزه بانکداری الکترونیکی به احتمال صدور ارز دیجیتالی از سوی پست بانک پرداخت و جزئیات این طرح را مورد بررسی قرار داد.