ماجرای هک شدن بانک صادرات مکزیک

به گفته یکی از مقامات رسمی بانک صادرات مکزیک، هکرها و مجرمان سایبری به منظور سرقت اطلاعات و پول، وب‌سایت این بانک دولتی را هک کردند اما موفق به سرقت نشده‌اند.
ضرر ۱۸ میلیارد دلاری سیتی بانک آمریکا از قانون جدید مالیات

چهارمین بانک بزرگ آمریکا در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل قوانین جدید مالیاتی در این کشور ۱۸ میلیارد دلار ضرر کرد.
برزیل هم بیت کوین را سرکوب کرد

پس از چین و هند که در میان کشورهای بریکس بیت کوین را سرکوب کرده بودند، اکنون برزیل هم به این جنبش ملحق شده است و تجارت آن در بازارهای مالی این کشور ممنوع اعلام شد.
رکورد جدید شاخص ها در بازار ژاپن

بازارهای آسیایی بهترین روند آغازین سال میلادی را نسبت به سال ۲۰۰۶ به ثبت رساندند در حالی که اغلب بازارهای این منطقه سبزپوش شدند.
وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد :
رشد منفی اقتصاد روسیه در نوامبر

وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد بر خلاف انتظارها اقتصاد روسیه به دلیل کاهش تولیدات صنعتی منقبض شده است.
خوش‌بینی فرانسه به رشد اقتصادی بالاتر در سال ۲۰۱۸

وزیر دارایی فرانسه گفت رشد اقتصادی این کشور برای امسال احتمالا فراتر از پیش‌بینی‌های دولت خواهد بود.
ضرر ۵۰۰ میلیارد پوندی اتحادیه اروپا از عدم توافق با انگلیس

همزمان با مذاکرات امضای پیمان توافق تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و انگلیس، گزارش جدیدی منتشر شد که نشان می‌دهد عدم توافق با لندن، ۵۰۰ میلیارد پوند هزینه برای این بلوک خواهد داشت.
بانک چین یوآن را به ذخایر ارزی بانک‌های مرکزی می‌افزاید

معاون بانک مرکزی چین گفت: جای زیادی برای بهبود یوآن به منظور بین المللی شدن آن وجود دارد و با اجرای «پروژه کمربند و جاده» پرداخت ۵۵ کشور به یوآن انجام می گیرد.
ورود یوان چین به ذخایر ارزی آلمان

بانک مرکزی آلمان تصمیم گرفت، یوان چین را به ذخایر ارزی خارجی خود وارد کند.
بحرین در صدر کشورهای عربی در فاینانس اسلامی

بحرین با مجموع دارایی تقریبا ۲۶ میلیارد دلاری ۲۴ بانک اسلامی خود در صدر فاینانس اسلامی در میان کشورهای حوزه خلیج فارس قرار گرفت.
بانک‌های بزرگ جهان به‌ واسطه منافع شخصی ترامپ معافیت گرفتند

۵ بانک بزرگ سرشناس جهان که به دلیل نقض مقررات مالی از فعالیت در صندوق های بازنشستگی آمریکا محروم شده بودند، بار دیگر با حکم ترامپ مجاز به شروع بکار دوباره در این حوزه شدند.
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران :
پیام‌ امضای بزرگترین قرارداد تامین مالی ایران با ایتالیا

رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران دو پیام مهم قرارداد فاینانس با ایتالیا را اراده جدی کشورهای اروپایی برای همکاری با ایران و ایجاد تنوع در روابط اقتصادی تهران با دنیا دانست.
کمیسیون تنظیم مقررات بانکی چین اعلام کرد :
تشدید نظارت‌های بانکی در چین

کمیسیون تنظیم مقررات بانکی چین اعلام کرد این کشور نظارت های بانکی را در راستای مقابله با ریسک های مالی، تشدید خواهد کرد.
بانک جهانی نرخ رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۸ را ۴ درصد پیش بینی کرد

بانک جهانی، نرخ رشد اقتصادی ایران در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی را به ترتیب چهار و ۴.۳ درصد پیش بینی کرد که نسبت به پیش بینی قبلی آن در ژوئن سال گذشته (خرداد-تیر ۱۳۹۶) تغییر چندانی ندارد.
موانع رسیدن به تورم ۲ درصدی؛
ژاپنی ها به کاهش قیمت خو کرده‌اند

اقتصاد ژاپن در حال رشد است اما خرده‌فروشان و رستوران‌های زنجیره‌ای برای بالا بردن قیمت‌ها با مشکل مواجه هستند چراکه می‌ترسند مشتریان خود را که ۲ دهه به کاهش قیمت خو گرفته‌اند، از دست بدهند.
۱۰میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در پسابرجام تعریف شد

«افروز بهرامی»مدیرکل سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:از آغاز اجرای برجام تاکنون ۱۵۲ طرح به ارزش ۱۰ میلیارد دلار با سرمایه گذاران خارجی در بخش های صنعت، معدن و تجارت تعریف شده که از این تعداد تاکنون ۵۷ طرح با دریافت پروانه به بهره برداری رسیده است.
مرکز پژوهشهای مجلس گزارش داد؛
پیش بینی نرخ رشد ۳درصدی در سال ۹۷و تاثیر بلندمدت مخارج دولت بر رشد اقتصادی

مرکز پژوهشهای مجلس گزارش داد، پس از رشد ۱۲.۵ درصدی تولید در سال ۱۳۹۵ عمدتاً به علت گشایش ناشی از افزایش صادرات نفتی پس از اجرایی شدن برجام، شواهد موجود حاکی از رشد مثبت اقتصادی در سال ۱۳۹۶ است. رشد اقتصادی برای این سال حدود ۴.۱ درصد برآورد می‌شود.
همزمان با تهدیدهای آمریکا
جهت گیری فاینانسی اروپا با ایران

موضع برجامی ترامپ نتوانست به بزرگ‌ترین فاینانس حوزه یورو میان ایران و ایتالیا خدشه‌ای وارد کند. این قرارداد ۵ میلیارد یورویی میان بانک‌های ایرانی و ایتالیایی حاوی سه پیام مهم بود. در حوزه اقتصادی، این قرارداد، بستر مناسب برای توسعه بنگاه‌ها از طریق انتقال دانش فنی و تامین مالی ایجاد کرده است. در حوزه سیاسی دستاورد این قرارداد، تامین مالی دولتی از سوی ایتالیا بود که یک دیوار دفاعی در مقابل تحریم‌های احتمالی آمریکا ایجاد خواهد کرد. در حوزه ارزی نیز فاینانس یورویی با یک کشور اروپایی، باعث کاهش هزینه مبادله و بار معاملاتی در بازار ارز می‌شود.
رشد ۱۴.۲تجارت خارجی چین در سال‌۲۰۱۷

معاملات چین در سال ۲۰۱۷ به مقدار ۴.۲ تریلیون دلار رسید.
کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی
دالت مشمولان منوط به بررسی سازمان خصوصی سازی است ,۱۴میلیون نفر شبای خود را اعلام نکرده‌اند

وزیر اقتصاد عدم واریز سود سهام عدالت مشمولان از زمان اعلام پرداخت ها را منوط به بررسی سازمان خصوصی سازی دانست و گفت: البته ۱۴ میلیون نفر هنوز شبای خود را اعلام نکرده اند.
پوند به بالاترین رقم در برابر دلار از سال ۲۰۱۶ میلادی به بعد رسید

به دنبال مواضع همگام وزرای دارایی اسپانیا و هلند برای حمایت از حفظ روابط نزدیک بریتانیا با اتحادیه اروپا در دوره برگزیت، پوند بیش از یک درصد رشد در برابر دلار را تجربه کرد.
پول اوکراین سقوط کرد

پول اوکراین در برابر یورو به کمترین رقم در تاریخ خود رسید؛ ضمن اینکه در مقابل دلار هم سر فرود آورد.
ترامپ تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید کرد

رئیس جمهور آمریکا با امضای معافیت‌های تحریمی برای ایران، تعلیق تحریم‌های هسته‌ای را تمدید کرد.
سود بانک سوییس به ۵۵ میلیارد دلار رسید

بانک مرکزی سوییس اعلام کرد که برآورد آن از سود سالانه خود در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۵۵ میلیارد دلار است که در بیش از یک قرن اخیر بی سابقه گزارش می شود.
تاثیر تصمیم بانک مرکزی اروپا برروی بازارهای بدهی

فرا رسیدن موعد تصمیم گیری بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ بهره و احتمال بالای پایان دادن به سیاست‌های محرک، بیش‌ترین تاثیر را برروی هزینه استقراض منطقه یورو داشته‌اند.