بنک آوآمریکا اعلام کرد؛
خروج حدود ۲۶ میلیارد دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری واشنگتن

سرمایه‌گذاران در هفته منتهی به چهارشنبه گذشته، مبلغ سنگین ۲۵.۸ میلیارد دلار را از صندوق‌های سهام واشنگتن بیرون کشیدند؛ این رقم، سومین سرمایه هنگفت خروجی از این طبقه از دارایی‌ها محسوب می‌شود.
روسیه همچنان برترین عرضه کننده نفت به چین است

روسیه در ماه گذشته ۱.۳۷ میلیون بشکه در روز نفت به چین صادر کرد و برای دومین ماه پیاپی بزرگترین صادر کننده نفت خام به این کشور بود
۸۷۰ هزار آمریکایی دیگر این هفته درخواست بیمه بیکاری دادند

با کندتر شدن ریکاوری بازار کار آمریکا از پاندمی کرونا، تعداد افرادی که این هفته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کردند از آن‌چه تحلیل‌گران انتظار داشتند بیشتر شد.
بهبود اقتصادی آلمان با اوج دوباره ویروس کرونا در خطر قرار دارد

کارستن برزسکی اقتصاددان ارشد منطقه یورو در بانک آی ان جی می‌گوید:« رشد اقتصاد آلمان در سه ماهه سوم بین ۵ تا ۱۰ درصد خواهد بود ولی بهبود اقتصادی همچنان با موانعی روبروست و راه زیادی تا رسیدن به سطح قبل از بحران کرونا در پیش دارد».
در معاملات امروز بازارها
سهام آسیا اقیانوسیه با نگرانی از پاندمی کرونا نوسان کرد

سهام آسیا اقیانوسیه در حالی نوسان کردند که نگرانی از پاندمی ویروس کرونا همچنان بر بازارهای مالی جهان حکمرانی می‌کند.
پیش بینی سقوط دلار در ۲۰۲۱؛
آمریکا باید منتظر رکود ۲ رقمی باشد

استاد اقتصاد دانشگاه ییل آمریکا در ماه ژوئن پیش بینی کرده بود دلار طی یک تا دو سال آینده سقوط خواهد کرد و حالا می گوید این اتفاق در پایان ۲۰۲۱ می افتد.
سقوط ۱۶۴ میلیارد دلاری ارزش ذخایر نفت روسیه

ارزش ذخایر نفت خام روسیه ۱۷ درصد معادل ۱۶۴ میلیارد دلار (۱۲.۷ تریلیون روبل) در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرد.
ادامه کاهش صادرات نفت آمریکا

کاهش تقاضای جهانی برای نفت خام و سوخت در پی شیوع ویروس کرونا باعث شد صادرات نفت آمریکا در مقایسه با رکورد ۳.۷ میلیون بشکه در روز در فوریه، در طول ماههای بعد تا ژوئن کاهش پیدا کند.
متوسط نرخ تورم در کشورهای اروپایی منفی شد

متوسط قیمتها در کشورهای اروپایی به طرز محسوسی کاهش پیدا کرد.
در پایان معاملات هفتگی
سهام آمریکا به سقوط ادامه داد

سرمایه‌گذاران دیروز، جمعه در آخرین معاملات هفتگی بازار سهام آمریکا به فروش سهام تکنولوژی ادامه دادند تا شاخص‌های وال‌استریت سومین افت هفتگی متوالی خود را ثبت کنند.
در ۷ ماه نخست امسال
چین به جای آمریکا بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا شد

اداره آمار اروپا اعلام کرد در ۷ ماه نخست ۲۰۲۰ چین به بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا تبدیل شده است. این در حالی است که قبلاً این جایگاه در اختیار ایالات‌متحده آمریکا بود.
بهبود تقاضای نفت چین احتمالاً شگفت انگیزتر از حد تصور است

شرکت یونیپک چین عقیده دارد افزایش خرید ترکیبات آروماتیک و LCO توسط این کشور بدین معناست که بهبود تقاضای چین بسیار شگفت انگیزتر از حد تصور است چون واردات این محصولات در آمار رسمی واردات نفت خام چین ذکر نشده است.
در معاملات امروز
سهام آسیا رشد کرد

سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، چهارشنبه در حالی رشد کردند که سرمایه‌گذاران منتظر اخباری از اجلاس کمیته بازار آزاد فدرال‌رزرو هستند که امروز در آمریکا به پایان می‌رسد.
تولید ناخالص داخلی هند ۹ درصد کاهش می‌یابد

بانک توسعه آسیا در گزارشی که امروز (سه شنبه) منتشر شد اعلام کرد که رشد تولید ناخالص داخلی هند برای سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱، ۹ درصد کاهش خواهد یافت.
در شروع معاملات هفتگی
سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد

سهام آسیا اقیانوسیه امروز در شروع معاملات هفتگی بازارهای جهان در حالی رشد کردند که سرمایه‌گذاران شاهد جهش ۹ درصدی سهام شرکت کنگلومرایی ژاپنی متعلق به سافت‌بانک بودند.
نرخ بیکاری سوئیس در اوج ماند

تا پایان ماه آگوست امسال نرخ بیکاری در سوئیس به ۳.۳ درصد افزایش پیدا کرده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۱ درصد بیشتر شده است و بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از زمان ثبت آمارهای مربوطه محسوب می‌شود.
علیرغم عدم توافق با اتحادیه اروپا؛
اولین قرارداد تجارت آزاد انگلیس پس از برگزیت با ژاپن ثبت شد

در حالی که انگلستان هنوز با اتحادیه اروپا در مورد روابط تجاری پسابرگزیت خود به توافق نرسیده است، این کشور اعلام کرد که اولین قرارداد تجارت آزاد خود بعد از برگزیت را با ژاپن ثبت کرده است.
انتشار ۹۰۰ میلیون دلار صکوک کوتاه مدت توسط IILM

شرکت بین المللی مدیریت نقدینگی اسلامی (IILM) واقع در مالزی روز گذشته دو صکوک کوتاه مدت با رتبه اعتباری A-۱ مجموعاً به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار منتشر کرد.
در معاملات امروز چهارشنبه؛
سهام آسیا- اقیانوسیه سقوط کردند

سهام آسیا- اقیانوسیه در معاملات روز چهارشنبه(۱۹ شهریور) به دنبال افت سنگین سهام تکنولوژی آمریکا سقوط کردند و سهام حاضر در وال‌استریت نیز در معاملات دیشب، همگی با افت محسوس مواجه شدند.
موسسه ملی آمار فرانسه اعلام کرد:
اقتصاد فرانسه امسال ۹ درصد آب می‌رود

موسسه ملی آمار فرانسه (آی‌ان‌اس‌ای‌ای) در گزارش جدید خود اعلام کرد، پیش‌بینی می‌کند اقتصاد این کشور در کل سال ۲۰۲۰ میلادی تحت تاثیر پاندمی کرونا ۹ درصد آب برود.
اقتصاد روسیه امسال ۳.۳ درصد کوچک می‌شود

پیش بینی می شود اقتصاد روسیه رکود ۳.۳ درصد را در سال جاری و رشد ۳.۸ درصد را در سال آینده میلادی تجربه کند.
پس از اصلاح داده‌ها؛
رشد اقتصادی ژاپن در سه ماهه دوم سال؛ منفی ۲۸.۱ درصد

داده‌های اصلاح شده حاکی از آن است که اقتصاد ژاپن در سه ماهه منتهی به ژوئن نسبت به برهه مشابه سال گذشته ۲۸.۱ درصد کوچک شده است.
آمار ماه آگوست منتشر شد:
کاهش ۱.۸ درصدی نرخ بیکاری در آمریکا

گزارش آخرین نرخ بیکاری آمریکا در واپسین ساعات کاری ایالات متحده منتشر شد .
پس از نوسانات شدید؛
وال‌استریت با سقوط سهام آمریکا بسته شد

شاخص‌های سهام آمریکا در حالی دومین افت متوالی خود را ثبت کردند که رشد سهام شرکت‌هایی که از بازگشایی اقتصاد سود می‌برند نیز نتوانست سقوط سنگین سهام تکنولوژی را جبران کند.
سهام اپل، تسلا و مایکروسافت قربانیان اصلی:
افت شدید متغیرهای وال استریت؛ آسیایی ها سقوط کردند

بازارهای آسیایی بدترین روز معاملاتی را نسبت به دو هفته گذشته تجربه کردند در حالی که قیمت سهام شرکت های تکنولوژی با افت بسیار شدیدی همراه شدند.